Světelnost při hraní.

Dobrý den a ahoj,mám zvláštní problém, který úplně nevím jak pojmenovat, tak se ho alespoň pokusím co nejlépe popsat. Při hraní snad všech trošku modernějších her (FIFA 18, Zaklínač 3, Metal Gear Solid V....) Mám problémy se světelností obrazu. Pokud se například nacházím v nějaké tmavé jeskyni a najednou vyjdu na denní světlo, tak je obraz neskutečně jasný, že musím i přimouřit oči, ale během jedné nebo dvou vteřin se vyrovná do normálu. Naopak pokud ze světlého prostředí vejdu někam do tmy, tak naopak v prvním okamžiku nic nevidím jak moc je obraz tmavý a až v následujícím okamžiku se vše vyrovná. Závažný problém to není, ale je to poměrně nepříjemné na oči. A hlavně je to dost otravné hlavně při akci v nějakém prostředí kde se střídá světlo a stíny. Vzhledem k tomu, že tenhle problém zažívám u všech her, tak se určitě nebude jednat o nějaké ingame nastavení. Nevíte prosím někdo, jak tuto potíž nazvat a případně ji i řešit?Díky moc.

Odpovědi na otázku

a nedělaj to náhodou ty hry?je normální že když přídeš ze ze svetla do tmy tak nic nevidíš

Hele to co se děje mě určitě není nic normálního. Když třeba hraju zápas ve FIFĚ a počasí je takový, že část stadionu je ve stínu a část osvětlena sluncem, tak pokud se hra odehrává v tý zastíněný části hřiště , tak se ta nezastíněná extrémně zesvětlí, že se na ni i špatně kouká, a to platí i naopak. Co jsem tak googlil, tak tenhle efekt vytváří nastavení jménem gamma, ale když se mi to děje u všech her globálně, tak si myslím, jestli není problém třeba v monitoru.

Není problém v monitoru, ale v tobě, že si to neumíš ve hře nastavit.

Typ monitoru? Nemáte zaplou nějakou ptákovinu pro "vylepšení" obrazu? LG měl (možná stále má, nevím) jakýsi f-engine, který měl velice podobné chování, které popisujete.

Samozřejmě, že se jedná o ingame nastavení Dost her se ptá na nastavení jasu hned jak dohraje úvodní video a máš i tam i návod jak to nastavit Dále se podívem jak jsou nastavené stíny a dynamické osvětlení... U něčeho je totiž tak skvěle odladěné, že si ho zapne jenom šílenec

Tohle delava Bloom effect, mas ho v nastaveni her vypnuty ?