» Poradna » Windows (a jiné OS)

Svchost.exe

Může mi prosím, jako laikovi, někdo vysvětlit, proč mi ve správci úloh W7pro běží 10x svchost.exe? Jako uživatelské jméno je uvedeno SYSTEM, NETWORK nebo LOCAL SERVICES, z toho na SYSTEMu to vytěžuje procesor na 50% a RAMku tak 600M.Děkuju za odpovědi a nejlépe, kdyby jste mi poradili ajk se toho "zbavit".

Odpovědi na otázku

Odpoveď pre laika alebo mierne pokročilého by ti zatočila hlavou natoľko, že by si údaje nedokázal stroviť do svojej gebule. Nakoniec by si mávol rukou. Stiahni si free program procexp.exe, je zrozumiteľnejší na zobrazenie prepojení vlákien a služieb riadených programom svchost.exe.Zrejme sa systém snaží na pozadí vykonávať údržbu alebo záplatovať OS. Plánovač úloh má tieto procesy s časmi presne nastavené.

Proč laik jako ty řeší nějaké procesy ve windows 7 když na internet přistupuješ z windows XP?

Hih, dobrá poznámka :)

Asi proto, že na W XP nepřijde update na W10.

Nejspíš to bude proto, protože to píšu na jiném PC. A zase úplný laik nejsem, jen mám raději vysvětlení tzv. pro b.b.e. ;)

Stáhni si a spusť Process Explorer. Když v něm najedeš myšítkem na některý z těch svchostů, objeví se okýnko kde bude uvedeno co tomu procesu stojí "v zádech"Pak už budeš chytřejší...

Děkuji všem za ochotu poradit a přeju málo hloupých dotazů.

W7 x64 si u mě vždy bral v základu 700MB, pokud byla na PC přítomna i HW střižna nebo další HW, pak i 920MB. Soubory, které popisuješ řídí mnoho procesů, jen v případě pochybnosti - nemá potvrzenou identifikaci, ho můžeš odeslat sem:https://virusscan.jotti.org/a bude ti odpovězeno, zda je - není zavirovaný. Max. velikost pro odeslání 50 MB.

svc host je neco jako balicek, ktery ma pod sebou vice sluzeb proto tam je to host. a jeden svc host muze mit pod sebou cca Win aktualizace , a jine... proces explorer kdyz stahnes tak muzes rozbalit ten svc host a zjistit co pod nim bezi.