» Poradna » Windows (a jiné OS)

SUSE Linux Enterprise Server 10 SP1 a jeho update

Zdravim okolodiskutujici,omlouvam se predem pokud bude muj dotaz prilis laicky.Dostal jsem od kolegy image SUSE Linux Enterprise Server 10 SP1 na "hrani" a zkouseni si a uceni se. Jak jsem zjistil SLES 10 SP1 je jiz starsi system. Chtel jsem provest jeho aktualizaci, ktera ale nebyla uspesna z duvodu toho ze nemam spravny link na update repository.V software update konfiguraci mam update.novell.com typ NU status inactive a link na dir://media/cdrom tedy jak jsem pochopil na DVD s update a status Active.Jak jsem se docetl update by snad byl i mozny, zaplaty a tak, ale nikde nejsem schopen najit ten spravny link na repository pro update po siti nebo kde stahnout DVD na update na SP2 3 atd.Pokud by byl nekdo ochoten poradit budu rad.Dekuji predem a jsem s pozdravemPetrR

Odpovědi na otázku

Zkus přímo suse.com: https://download.suse.com/index.jsp

mám dojem, že Enterprise verze SUSE jsou placené a tudíž se možná na aktualizace vůbec nedostaneš. Podívej se kdyžtak, zda neexistuje server verze OpenSuse. Případně si vem na hraní jinou serverovou distribuci - buď rovnou Debian nebo třeba CentOS, což je free binární klon RedHat Enterprise linuxu.

Diky za tipy. Ja to vlastne ani updateovat nepotrebuju pac mi to jeden jen jako virtualka na hrani pac tam mam DB a SAP abych se s tim neco naucil. Jen jsem proste stoura co by mel rad vse aktulani :), ale i tak dekuju.Petr