» Poradna » Notebooky

SUS EeeBook E202SA - co je zač?

Pěkný večer,chtěla bych se informovat na "netbook" Asus E202SA. Nikde na internetu jsem nenarazila na pořádnou recenzi, předpokládám, že je to úplná novinka.Je to dobrý výběr, pro zápisky na SŠ a občasné seriály? Mám stolní PC a tenhle krasavec by měl sloužit pouze pro nenáročné procesy, max. občas nějaká základní úprava fotek.Představuji si od něho, že bez problému zvládne přehrávání ve VLC, word, excel, internet a nejlépe i PhotoShop (ne složité velké obrázky, jen občas práce na kterou se mi nebude chtít zapínat stolák)...Cena je zároveň mou maximální hranicí, kterou jsem ochotná za tuhle hračku dát.

Odpovědi na otázku

NB s "N" CPU neber

Mám o tom dost načteno a i přes první nesouhlasy s Nkovými procesory se na jejich stranu v těhlech levných věcičkách začínají přiklánět i lidi co byli dříve proti. Vážně jsem o tom dost uvažovala i co se týče netbook s SSD vs HDD, nebo 2GB RAM vs 4GB RAM...Má to být náhrada za Acer Aspire, 5 let starý, pro mě šíleně těžký a velký, nejde mi až tak o výkon.

ale ak nainštaluješ zopár aplikácii a začneš nadávať. Pod i3 5005U by som nešiel. Aj pri najhoršom ak N, tak 4 jadro, ale zapol by som Skype videohovor, teamviever, MBAM, online scanner a CPU nepôjde pod 100%. SSD pommôže pri štartovaní app, ale výkon s tým nezvýšiš, RAM pod 4 GB ani omylom. S niekoľkými app viem prekročiť 4 GB a to nehovorím o virtualizácii

Právě, že tenhle notebook má 4GB RAM a SSD nemá, má HDD 500GB. Ten procesor je jediné co mě od něj zatím odrazuje, abych pravdu řekla líbí se mi i hodně vzhledem...Navíc jak jsem psala víš mám doma stolní PC a tohle je prostě jen takový "doplňek" do školy a občas do postele na ty seriály... Je mi jasné, že na tom nerozjedu hry, nebo neudělám náročné grafické úlohy. Mě třeba víc než výkon zajímá výdrž baterie, ne ta udávaná výrobcem, ale skutečná výdrž a tu mi asi nikdo jen tak neprozradí že? :(Popřípadě jak dobře se píše na klávesnici, jaký je jas display, viditelnost na slunci, zahřívání...

Neber to jako hate, ani, že dělám chytrou... Jen když už nebrat ráda bych slyšela i argument proč. :)

https://www.alza.cz/hp-stream-13-c001nc-orchi... hezčí, větší, rychlejší... a bude se ti s ním líp dělat

Větší právě nechci :/ a celkem mě děsí RAM 2GB a eMMC 32GB (ten je rychlejší, ale děsně malej a 64GB konfigurace se neprodává) a procesor taky Nkovej, tak kde je ta rychlost? :) Snad jen cena je skvělá... :)

doištaluješ zopár aktualizácii a libreoffice a si v koncoch

pekný, ale 2jadro Atom (keby aspoň 4jadro), ešte k tomu 2 GB RAM. Zopár app a prekročíš 3 GB, niekedy aj cez 4. Kupovať NB za 6.000? Aj auto kupuješ za 6.000 Kč?

Na tu práci, kterou psala (kromě asi Photoshopu) bude rychlejší, 2GB RAM je v pohodě, a 32GB eMMC je několikrát rychlejší než HDD. Navíc delší výdrž na baterku) Stačí neinstalovat zbytečnosti a bude fungovat. Dávat za 11,6 9.000,- s "N" je podle mně nesmysl. To už radši repas Thinkpad s i5kou + SSD a pak bude spokojená.

Takže radíš vzít ten s 32GB eMMC? :) Neporadil bys nějaký co má 11.6 uhlopříčku a ideálně větší disk?

Jedno auto za 6.000,- prodávám, máš zájem?

ked zvýšia cenu za železo, porozmýšľam

Ten co jsem napsala já stojí 9 tis... Kolega tu hodil link na ntb za 6 tis...

jestli myslíš tohle:Intel Celeron Dual Core N3050 Braswell, 11.6" LED 1366x768 lesklý, RAM 4GB, Intel HD Graphics, HDD 500GB, WiFi ac, Bluetooth 4.0, webkamera, micro HDMI, USB 3.0, Windows 10 Home 64-bit, červenýhttp://notebooky.heureka.cz/asus-e202sa-fd0017t/speci... Tak vidím několik problémů:1) 11.6ka lesklý TN displej - to budou šílené barvy - tj. u fotek tak leda na ořez, protože jakékoliv úpravy barev budou na houby, na lesklém displeji budeš mít pořád nějaké odlesky - zvláště ve škole, kde to prostě není čím často zaclonit - uvidíš tam tuhle zářivky na stropě, tuhle sluníčko z okna - je to ke vzteku, rozhodně matný displej pokud to jde2) procesor typu Atom + 4GB RAM + 64bit Windows - to je teda kombinace, to bude fakt nádhera... Na tomhle bych wokna vážně provozovat nechtěl... A už vůbec ne s Fotokrámem. Pokud máš 20 000 na Fotokrám, tak si na to kup něco lepšího...3) netbooky velikosti 11.6 palce maj taky malou klávesnici a psát na tom všema deseti snad vůbec nejde, navíc je to děsně nepohodlné.Osobně mám na mobilní práci klasiku 15.6, nosím v batohu a beru to jako rozumný kompromis.

Konečně smysluplný názor! :)1) Notebooky v téhle cenně se bohužel s matným displejem nevyrábí a to jsem vážně hledala... Takže tady mám hold asi smůlu.2) Mám stolní PC rok starý za 35tis. sestavený na míru, ale prostě teď momentálně nemám víc financí a ani je zrovna do něčeho co bude sloužit jen na triviální úlohy vrážet nechci...3) Měla jsem Acer Aspire 15.6, takže vím co to je tahat skoro 3kg krávu celý den po škole (přecházíme třeba 4x za den mezi budovami) a tahat to busem + vlakem...Mě by stačil i třeba jen tablet, jenže tablet nám naše úžasná škola na zápisky nepovolí, takže hledám něco co bude splňovat alespoň tak nějak moje kritéria:- do 12 palců- do 1,5kg- alespoň těch 500GB disk - zvládne filmy, hudbu, texty a popřípadě ten PS- pasivní chlazení- Do 9 tis.Takže pokud máš nějaký lepší tip sem s ním :), budu moc, moc ráda, protože já nad hledáním téhle "na nic" věci strávila pár hodin :D...

na tabletu se zápisky nedají psát vůbec - nevím, jak si to představuješ v praxi tlapat několik hodin denně po displeji. Není to ono ani na Galaxy Note 10.1 který má pero a jde na něm psát ručně. To už je pohotovější tohle:http://www.conrad.cz/digitalni-tuzka-staedtler... Osobně bych do menšího než 14ky nešel - pokud chceš něco vhodného tak leda jako surfovadlo, kde nebudeš moc mít otevřený víc jak jeden program, tak si posluž.A ten Fotokrám je podle mne vážně kravina - to jako máš prachy na další licenci a ne na notes? To je uhozené... A přehazovat si tam licenci ze stoláku je taky pitomost.

S tabletem mám taky zkušenost :D Bohužel...Já na to nejsem náročná, fakt to chci jen na to co jsem vypsala. A s tím PS, nechci tu psát jak jinak se dá obstarat, takže radši mlčím.Na tom PS netrvám, jen by mi to hodně usnadnilo práci, ale zase za cenu, že se budu tahat s minimálně o kilo těžším ntb je pro mě utrpení. Ntb na zápisky bohužel potřebuju, jsem dysgrafik a když píšu rukou nepřečtu to po sobě a celkově mám s takovým psaním problém. :) ale díky za názor! :)

Pokud ohledně Fotokrámu mluvíš o warezení, tak se o tom moc nešiř - slušný člověk si ho buď koupí nebo použije např. GIMP - sám v něm dělám i firemní grafiku, tak o tom leccos vím...Já jen mám zkušenost se psaním na malém 11.6 netbooku - klávesnice nepohodlná a maličká, takže to nebylo psaní, ale datlování a rozhodně se nedalo stíhat psát věci z přednášek. Doporučuju si to někam zajít vyzkoušet - klidně si na podobně velkém zařízení v nějakém showroomu otevřít notepad a zkusit rychlé psaní.Možná máš malé ruce a nebude ti to vadit, ale pro mne bylo utrpení psát na něčem takovém i delší email.

eventuelně je tu ještě tohle:Lenovo IdeaPad S210 TOUCH, bílá 593776268 554 Kč Lehký a tenký společník pro každodenní využití. Dvoujádrový procesor Intel Celeron 1037U (1.8GHz); matný 11.6" HD (1366x768 bodů) dotykový displej s LED podsvícením; grafika Intel HD Graphics; 4GB RAM DDR3; 500GB pevný disk; bez mechaniky; rozhraní: Wi-Fi, Bluetooth, 2x USB (1x 3.0), kamera; operační systém Windows 8.http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-s210-touch... Což má kapku lepší displej, ale pořád "Atom" CPU a 4GB v kombinaci s Windows Na Fotokrám ani náhodou...

Díky, kouknu na to :)

ak lacenejší, aspoň 4jadro ak "N" CPU. Ak chceš lacný, malý, výkonný a pasívne chladený, tak to nejde dokopy

Tak extra výkonný ani být nemusí, konkrétní link na to čtyřjádro by nebyl? :)

napr. CPU N2940