» Poradna » Počítačové sítě

SURNE Network Controller - Asus F3SG a problem s wifi

Zdravim.

Uz som pisal aj do fora ale tam zatial ziaden ohlas tak pripajam otazku a prosbu o pomoc aj sem.

Mam nenormalny problem. Aj ked bude mat mozno jednoduche riesenie, ja uz nad nim sedim cely den. Takze k veci: mam notebook ASUS F3SG, na nom Win Vista Home Premium SP1 a wifi Intel 4956 AGN. Raz, ked som zapol notebook a zapol wifi (mechanickym vypinacom, tym malym posuvnikom na okraji notebooku) tak mi jednoducho LED diodka wifi nezasvietila a wifi bolo proste nefunkne (bluetooth bol funkcny ked som ho prepinal klavesou Fn+F2). Ked som notebook vypol a opet zapol, tak po nabehnuti na plochu mi nabehla tabulka s instalovanim ovladacov pre novy hardware. A to konkretne pre nejaky NETWORK CONTROLLER. Samozrejme, ziadny ovladac nenaslo, ani na nete ani v PC ani na CD s ovladacmi priamo od ASUSu. Ked som Device manager tak medz Other devices mi tento neznamy NETWORK CONTROLLER naslo ale samozrejme bez ovladaca.

Moje pokusy: Po vsetkom co som napisal, som pozeral web a potom som odinstaloval wireless console 2 a vlozil CD s ovladacmi od ASUSu ktore som spominal. Toto CD mi ponuklo instalaciu wireless console (to co som predtym uninstall) a tiez driver pre wifi kartu. tak som to nainstaloval ale efekt ziadny. stale to chce onen ovladac pre NETWORK CONTROLLER.

Prosim vas teda o radu, co mam robit??? uz som zufaly, prosim vas pomozte!!!

Odpovědi na otázku

Instaloval jsi ve spravnem poradi? Nejprve Wireles console a pak Driver? V systemu jinak nemas zadne zlute otazniky a vykricniky? WiFi byva nejproblematictejsi na instalaci. Vyrobci notebooku davaji do jedne serie i nekolik ruznych WiFi karet od ruznych vyrobcu. Nekdy je to tezke, najit ty spravne.

jj instaloval som presne ako pises. najprv wireless console a az potom driver. a tie zlte otazniky, ano, jeden a prave tam ako som pisal, v skupine other devices a tam je ten network controller a pri nom zlty vykricnik. a ked proste zobrazim detaily o tom network controllery a tam je pekne klasicky : driver info, tak proste zadne info neexistuje pretoze to nema driver.. jednoducho nevidim ine riesenie len zohnat driver k tomu network controlleru. a prosim ta ak vies co je ten controller vlastne zac, napis mi pretoze uz ma pekne stve.

halooo to vazne nik nevie co s tym??? prosim pomozte!

Těžko radit, boj s ovladači je nekonečný
Začal bych kontrolou (vyčištěním) kontaktů na mini PCI WiFi kartě.
Dál kontrolou jestli výrobce nemá na webu novější ovladače (jak výrobce NTBK, tak výrobce chipsetu, a WiFi).
Možná pomůže aktualizovat ovladač chipsetu a zvolit správný ovladač na WiFi - nejlépe od Intelu.

tak stahni ovladac primo ze stranek intelu www.intel.com

mno dik moc za radu MXiQ, cenim si to. takze pozeral som kartu a ta je ok. ovladace som hladal uz ani neviem kde. Este skusim dat nove ovladace od chipsetu. to by snad mohlo pomoct. ale jednej veci stale nechapem, preco ta wifi z nicoho nic prestala fungovat??? to sa mi este nestalo pri nicom, ani na desktope a tam mam xp... ta vista je vazne nedomyslena. ak budete mat nekto este nejaky napad dajte mi vediet. stale to nefrci

zkus najít ovladač přes Win. update

mno to by som rad a aj to ako prve samotny windows robi ked hlada ovladace... hned hladal ovladace na windows update a co nasiel? no NIC ! proste absolutne ako keby ten ovladac sialeny ani neexistoval... ae dik za rady aj tak... ak mate nekto tento notebook co ja aebo aebo aspon tu wifi tak mi prosim poslite ovladcae na nu.. budem vdacny. moj mail: jovanyy@azet.sk popripade to upnite nekde.

Podle karty sem našel driver co používá kolega správce pro firemní notebooky - takže je to odskoušená verze.
Stahuj tady: leteckaposta.cz ... (30MB)

tak kamo dik za ovladac... dal som ho tam... a mam nove spravy. ovladac je instalovany ale v device managery mi ukazuje stale network controller ako other device ale este k tomu mi zacalo ukazovat aj wifi medzi sietovymi adaptermi: Itnel(R) Wireless Wifi Link 4965AGN #2. ale to nieje setko, pri tomto sietovom adaptery (wifine) mi uakzuje aj taky maly zlty vykricnik a ked na toto zariadenie 2x kliknem tak mi pekne otvori vlastnosti ovlacaca a je tam take tlacitko ze Check for solutions a nad nim je vypis Device status a vnom stoji toto:

This device is not working properly because Windows cannot load the drivers required for this device. (Code 31)
Click 'Check for solutions' to send data about this device to Microsoft and to see if there is a solution available.

Takze ja uz nevem co uz mam robit... Som totalne v koncoch... Wireless control 2 nainstalovane.... Driver k wifine nainstalovany... a ten DEMENTNY NETWORK CONTRLLER JE STALE TAM DPC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podivné. Vzaly windows ten update, kvůli kterému má ten archív tolik mega? Jinak už mi docházejí nápady. Předpokládám, že reinstalace by se ti nelíbíla a to ještě není jisté jestli by pomohla.
Zeptal bych se kolegy, admina, ale jaxi má volno, protože je neděle, tohle asi nespravíme

ten update ani nespusti... proste dam ho spustit a nic... len vyhodi to klasicke vista one=tmava obrazovka ze ci chcem povolit spustenie, a nic viac. mno nad reinstalaciou som uz uvazoval, ale to by ma stalo hodne casu, a este mam aj to stupidne recovery dvd... normalne uvazujem nad XP, to mi vyhovovalo najviac, aj ked sa obavam ci bude dostupnost ovladacov na XP. ale velmi ti dakujem za ochotu, ak by si teda mohol potom toho kolegu sa opytat, ked bude mat cas. pretoze wifi vyuzivam takmer pravidelne k pripojeniu na net v skole a stahujem vo velkom, kedze nam to rychlo facha. ale teraz si mozem tak stahovat velke kulove... ale este raz dakujem... a este otazka. myslis ze by to mohlo byt aj ovladacom chipsetu?

pocuj este ma napadla jedna vec... vies nosim notebook takmer stale so sebou a teraz je vonku celkom slusna zima, tak rozmyslam ci nahodou neco nespravil tej wifine aj mraz... bolo tu tak okolo minus 5 a niesol som ho v ruksaku asi tak pol hodinu po vonku... moze to byt aj tym?

halooooo vsetciiii nemate nekto pre mna riesenie?????? prosiiim

HEEEEEEEEJ no taaaak to tu medzi vami specialistami na PC nie je nikto kto by vedel vyrisit moj problem????? no taaaak ja bez wifi nemozem existovat!!!!!!!! uz som aj preinstaloval vistu pomocou toho Recovery DVD prilozeneho pri notebooku... ????

kto respektíve čo ti ovláda wifinu? niekde v nastaveniach by možno pomohlo zakázať windows ovládanie wifi a nechať to na software od asusu.....

hmm zaujmavy napad... ale co myslis pod tym co alebo kto? myslis nejaky soft? a kde by sa dala wifi zakazat vo windowse?

prosím tě, spravaj sa ako dospely chalan
poradil bych ti linux live-cd pro ozkoušení, ale tam není 100% podpora wifi karet...

co tohle?

dlsvr04.asus.com ...

budem sa spravat ako normalny chalan ked sa ty naucis citat a neposles mi driver na XP