Súrnae otázky k Olympusu

Zdravím Chcel by som Vás poprosiť o odpovede, nakoľko mám kratšiu dobu olympus, v Piatok mám ísť po potvrdenie záručného listu a do tej doby si chcem byť 120 % istý či je všetko v poriadku. Prešiel som rôzmne fóra, ale nikde som nenašiel odpoveď Moje otázky: 1./ už dávnejšie sa tu riešily otázky ohľadom zaslania manuálu a návodu v češtine , nič som nenašiel a návod k použití čo mám česky k foto nestačí. Vie mi niekto poradiť kde sa dá zohnať prípadne poprosím o zaslanie mailom. 2./Natáčal som video pre Peta čo tu prosil o video so zoomo tutu na diskusii Minule mi šlo točiť v pohode mal som voľnú kartu, teraz som natočil v 640 x 480 so zvukom ale ak dám nahrávať tak mi ide len po zoom 10 x a potom už nie, pritom ak nedám natáčať a mám nastavené kolečko na režime kamery ale len skúšam tak tam mi dovolí si zazoomovať naplno teda 40,ale ak dám nahrávať tak mi povolí len po 10 x mám len 16 XD kartu zatiaľ tak moc experimentu nemám, či mi neviete poradiť asi mám nioečo vypnuté 3./ Problém s Tv ak napojím Oly tak mi blikoce trocha obraz na tv obrázky aj video na oboch sú nastavené hodnoty pal vyskúšam ešte v predajni nech mi to predvedú ale čo som čítal tak je to normálne že to nejde Najviac je vidiet kmitanie aj ak nastavujem v menu režim ciernobielej a bielej a ciernejĎalej ma zaujala zvláštna vec že ozvučené video čo ide v pc mi na tv nejde prehrať - je to asi tým že Oly nepodporuje prehrávanie zvuku v DF ale na tv by to malo ísť nemyslíte? 4./ Čo sa týka k ovládateľnosti nesedí mi to nastavovanie zvuku zapínanie a vypínanie u videa ak chcem natočiť video so zvukom musím zapnúť aj zvuk ale potom si prepnem na kolečku položku dajme tomu Hory a tiež fotím so zvukovým záznamom.Aspon teda myslím, nakoľko ho momentálne nemám so sebou a väčšinu dňa som v práce preto nemám ani čas sa s ním teraz nejako hrať to vždy až večer, ale čo je ten návod tam toho neni moc popísané preto Vás chcem poprosiť o nikaú príručku ak máte alebo viete kde sa dá zohnať. 5./Ohľadom údržby ak budem Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

vidim ze pro tebe je snadnejsi pouzivat postovni obalky nez email a klasicke analogove pristroje nez digitalni ... bez ho vratit s tim ze jsi se narodil ve spatne dobe a ze na tyhle veci proste nemas bunky, protoze tady je kazda rada draha a vicemene bezcena

"...Ohľadom údržby ak budem čistiť objektív a Lcd displej je vhodné použiť okenu a handričku?.."ROTFL, tak toto ma dostalo. Taketo krce od smiechu som uz davno nemal... )Clovece, najprv si asi nieco nastuduj o fotakoch. Za prve: nepises aky TYP olympusu mas (ale cakas ze ti niekto posle manual, asi na vsetkych 200 fotakov co olympus momentalne robi, vsak?). Za druhe: neplet si zoom opticky a "kombinovany" (opticky+digitalny). Pri nahravani videa viac ako 10x zoom nedostanes, lebo to co je vyssie je uz softwarova interpolacia, ktoru fotak nestihne robit pri natacani videa (25 obrazkov za sekundu)Dalej ani necitam. Nehnevaj sa ale tvoj dotaz je nepresny a neprehladny. Napisal si vela, ale dokopy si nenapisal nic...

a tak vieme aspon ze ma UZ:)

Trochu štúdia o digitálnych fotákoch a digitálnej fotografii by neuškodilo.

Díky všetkým za radyAk by tu niekto z Vás (asi 13 ročných) vedel že 10 x zoom tak to asi bude niaký UZ, sorry to som zabudol uviesť.Naštudované nemám preto sa pýtam na 2 fóre mi odpovedali ale tam je iné vekové a ináč zamýšľajúce zloženie, tu ako vidím stále platí 1 povie a ostatný ho nasledujú typom kopíruja a vlož ale pomôcť nevediaAk by ste vedeli tak pomohliň, na niečo som už prišiel sám, lenže vy hned typicky slovenským ja mám a viem a ostatných kašlem nech sa stará a treba ho pourážať že?Naozaj díky všetkým na žive, pokračuje pekne dalej

Má pravdu. Bohužel.

2 Jarek,Díky ale nie len ja to takto vidim, teraz sa neozvu ale ked niekto inde na fore bude chciet radu a 1 inteligent mu vynada tak sa spusti tsunami dalsich nadavkov a posmeskov som rad ze tu existuje aj ta druha skupina co zamysla normalne a dufam ze ich tu bude coraz viac , lebo najdu sa aj taky co poradia ved o tom tato poradna je, bohuzial dnes majú vselijake decka doma net a ak neni ocko v izbe tak sa schovavju za neviem koho a pisu take veci cez net az sa z toho hlava toci ak by som mal ja byt v ivh veku taky tak nevim,nevim

Co je špatné na tom, když ti někdo poradí, abys o tom něco nastudoval?Těch otázek je tolik, že bude lepší koupit si knížku.Ne, okenou objektiv nečisti - stačí suchý měkký hadřík (nikdy papírový kapesník!)

Mam taky Olympus a manualy v cestine jsou k mani na vsechny typy na oficialnich strankach Olympusu a u nekterych typu i utility do fotaku. S 256 Xd kartou neni problem a v cechach stoji okolo 1100,-kc.

Nesmíš se zlobit, ale tvé dotazy velmi silně připomínají žert. Musíš se smířit s tím, že nové technologie vyžadují určité znalosti, které získáš nejlépe z knížek, které existují od začátečnických až po odborné k editačním programům. Rozsah tohto fóra neumožňuje rozebírat každý z nahozených problémů. Ptej se na to, čemu jsi nerozuměl z literatury, nebo na praktické zkušenosti. Podívej se na tyto stránky: http://digineff.cz/index.html , http://www.fotografovani.cz/upravy_fot/index.html , http://digineff.cz/jaknato/jaknato.html

Aj vám dakujem takto by to malo vyzerat na poradne upozornit ale poradit

Branislave,zaplival jsi svými dotazy snad všechny diskuze,přesto ti na něco odpovím,karta s funkcí panorama je na prd,je pouze dražší,panoramu vytvoříš i bez ní a mnohem lépe

1)manual v cz je na dodanem cd(C-720UZ) a ma asi 150stranek. Celkem stačí... Pochybuju, že by u novějšího foťáku nebyl.2)Odhaduju, že foťák má 10x optickej a další 4x co by jsi chtěl i u nahrávání videa, bude jen digitální. Myslím, že je úplně v pořádku, že nejde použít u videa.3)Bliká 50Hz , na které běží TV. K ozvučení nevím....4)Opět - ke zvuku nemám co říct, (C-720UZ ho nemá...). Dále viz 1)5)Na objektiv nešahej, možná tak antistaticku utěrkou. Ale normálně se nemá jak zasvinit. LCD utírej třeba kapesníkem.6)Nevím - manual...7)Ten zbytek se mi nechce dohledávat - promiň. Jak píšou výše, nějaké odbornější stránky. Na obyč většinou stačí dva filtry - polarizační, ten je na odfiltrování odlesku hladiny (až budeš fotit pod vodou nějakou žábu), nebo na odlesku na oknech (až budeš někomu šmírovat do auta). No a pak filtr Bluesky, aby bylo hezky modrý nebíčko....

Na obyč. FOCENÍ většinou stačí....