» Poradna » Programy

Super AVG8?! ach jo...

Tohle není dotaz, ale spíš varování pro ostatní...
Reaguji na článek z 23. 4. 2008 Byl o nové verzi AVG8. Tvrdí, že obsahuje mnoho vylepšení, je mnohem lepší než předchozí verze a bla bla bla kdesi cosi.... Jelikož jsem zarytým odpůrcem AVG, proletěl jsem článek jen tak narychlo očima a skončil u diskuze. K mému velkému překvapení hodně lidí AVG chválilo a dokonce někteří tvrdili, že je 8má verze lepší než můj oblíbený Avast... zavzpomínal jsem na učňák - AVG jsme měli ve škole verzi6. Bylo to hrozné. Viry si lebedily snad v každé bedně a počítačúm sviňské AVG užíralo více než polovinu výkonu. (tehdy Pentia III) Stačilo jen nainstalovat Avast a ten už řval kolik že je v počítačích brajglu a špíny - prostě od té doby nesnáším AVG...
No prostě mi ta 8 vrtala hlavou, tak jsem se minulý týden rozhodl, že ji vyzkouším. Odinstaloval jsem Avast a nainstaloval AVG. Už při instalaci (která snad trvala dýl než stoletá válka) nastala ,,kritická chyba" a musel jsem instalovat znovu. potom restart (trval snad pět minut což u mého PC rozhodně není zvykem) po naskočení na plochu koukám, že mi to AVG zatěžuje oba procáky na 30%. No třeba jen ze začátku utěšoval jsem se, než si to jak se říká ,,sedne". Ovšem během pěti dnů se to nijak nezlepšilo. Systém začal být nestabilní zatížení procesorů skákalo kolikrát až na 100% a dokonce jsem dvakrát zůstal civět na BlueScreenOfDeath. Přitom jsem s počítačem nedělal žádné psí kusy. Nejsem žádný programátor ani nějaký hacker, jsem obyčejný uživatel... Prostě internet, hry, filmy - klasika. V systému se náhodně hroutily různé jeho součásti. Okna zamrzávala, nešla zavřít či obnovit. Vytížení procesorů stabilně 30% i v ,,klidném stavu" - jen na ploše bez čehokoliv běžícího na pozadí. Mazání čehokoliv trvalo dobře pět minut - no prostě jsem se nestačil divit co se mi to v počítači děje. Spouštění jakékoliv aplikace trvalo trojnásobek normálního času. Časté crashe her, hlavně přez Steam mě opravdu začínaly prudit..
Už jsem si říkal, že jsem Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

holt smůla, nezobecňoval bych, když to dělalo tobě, neznamená to, že to bude dělat jiným,
takže lépe říct pravdu = na mé sestavě se to rozjebalo
než lhát = je to šit, nekupujte si to

No jo, když nám to tehdy rozjebávalo i ty kompy škole. Asi 100 jich bylo. A já si bláhově myslel, že ,,nová verze" bude lepší... hmm

no asi teda náhoda - kdyby vám to rozjebalo 100pc, tak to by mě zajímalo jak dopadla ta podaná žaloba nebo žádost o odškodnění (nebo já nevím co) na grisoft, co váš admin podal a pokud ne, je to nejspíš "divná věc" co tu říkáš
a divné je, že tohoto problému nejsou plná fóra, když by se tomu tak stávalo houfně...
no prostě myslím, že
a) lžeš
b) vyvoláváš flame

Je to placený agent jiných antivirových společností...

to je dobrý
Opravdu rád bych byl placený agent - aspoň bych si konečně koupil toho Poršáka!

Hoax

milý moribundusi:
jo těch 100pc ve škole byla pěkná pruda. Náš admin byl zároveň náš třídní a mimo školu můj kamarád. Právě že jsem mu to několikrát ukazoval co se s počítači děje. On to věděl, ale nemohl nic dělat - bylo to takhle: Předtím na těch kompech bejvávaly staré nortony myslím. To jsem tam ještě nebyl. Jenže pak velký všeználek pan Ředitel, který počítači rozuměl asi jako koza petrželi, někde slyšel (ála - jedna paní povídala), že prej AVG je super. Takže chytrák, místo aby nám opravil rozpadávající se hajzlíky - koupil multilicenci právě na všivé AVG. Pak už bylo pozdě bycha honit. Prej že škola nemá peníze a když už se to koupilo, tak se to bude používat a basta... holt blbec ve vedení - co naděláš.
Náš tříďas alias admin toho už měl taky dost a odešel na jinou školu pár měsíců po naší matuře...

takže
a)nelžu - copak bych tu strávil hodinu psaním lží?
b)flame nedělám, nemám to v povaze - jen tu píši, co se mi přihodilo...

AVG přece nikdy neměl s antivirem nic společného,to je prostě odjakživa brána do světa vírů

Hele, nahoď sem ještě nějakou další tesknou příhodu ze svýho smutnýho života. Prosím, moc prosím.

Tak jo -
Včera byl krásný, téměř letní den. Vykoukl jsem z okna a rozhodl se zajít si na procházku. Foukal příjemný větřík, sluníčko svítilo, ptáčci zpívali, lidé se na sebe usmívali. Já si po dlouhých měsících samoty sezení u počítače, opravdu užíval krásného života. Navíc jsem si koupil zmrzlinu - byla pistáciová a moc dobrá.
Ovšem co čert nechtěl. Zrovna na cestě do parku, jsem u zastávky nechtěně šlápl do hovna. Nevšiml jsem si toho, udělal několik kroků a uklouzl na málem schůdku. Rozplácl jsem se na zem, jak široký tak dlouhý a zmrzlina mi upadla.. Lidé okolo mne udělali kroužek, ukazovali si na mě prstem a smáli se mi - měl jsem kalhoty špinavé od psího dárečku. Utekl jsem s brekem domů. Zamkl jsem se na dva západy, zevřel okenice a pustil si své PC - od té doby nesnáším lidi, psí lejna a už nikdy nepůjdu ven!

Do nedavna sem pouzival avast a vadilo mi na nem to, ze oproti avg, ktere sem pouzival predtim, zabiral nejak vice systemovych prostredku, ale na druhou stranu byl free a oproti free verzi avg toho umel o dost vic. Ted sem upgradoval pc a spolu s nove nainstalovanyma xpckama sem zkusil nainstalovat free verzi avg 8 a muzu rict, ze zatim zadny problem a dokonce mi nasel na disku i nejake ty cerviky, ktere jaksi avast prehlizel. Takze, jestli tu nekdo rozkrikuje, ze avg je SHIT, VIRUS atd, tak nevi poradne o cem mluvi a at si teda radeji nainstaluje sveho oblibeneho noda, ktereho, pokud nema licenci bude instalovat znovu kazdych 30 dni

ps: mozna mi avg funguje dobre, protoze mam widle cerstve nainstalovane a ciste jak padly snih, ale pokud ma nekdo uz os dzecimovany, tak se nemuze divit, ze instalovane programy nejedou korektne

Winy jsem reinstaloval minulý měsíc, takže myslím, že zas tak moc zdecimované ještě nejsou...
A avast mi naopak téměř nic z výkonu neužírá - pouze mizerné AVG

Jsme stejně založení; s AVG jen problém, imitace antiviru, silně zatěžující počítadlo. Děkuji, nechci..

KAZDY ANTIVIR MA NA SEBA VIR AJ NOD32 AJ AVG AJ AVAST NIECO ODCHYTIA A NIECO PUSTIA
NAJLEPSIE JE MAT 2 ALEBO 3 ANTIVIRY ALE CHCE TO UZ PORIADNY KOMP

No tak si nainstaluj tri antiviry...a budes rad,ked sa dostanes aspon do BIOSu.

Prosííím,když vůbec nevíš o čem je řeč,nepiš tady nic a nedělej ze sebe BLBCE

Tak nevím, jestli někde neděláš chybu. Já používám AVG8 2 měsíce a dosud jsem nenarazil na jediný problém. Proběžně nechávám otestovat HDD i v jiném počítačí, abych se přesvědčil, že je všechno v pořádku. A ono je. Jediné co mi vadilo při instalaci bylo, že si nastavení firewallu vynutilo sken disku, aby si to samo nastavilo, kterým programů umožní komunikaci. To mě naštvalo, že to nenechal na mém rozhodnutí. V tomto je NOD32 mnohem lepší. Nicméně podařilo se mi to při druhé instalaci obejít a veškerá pravidla komunikace si nastavuji průběžně ručně.
Shrnutí - žádný problém, žádná infekce, žádná BSOD, žádné vytuhnutí, žádné vytěžování procesoru - mám staré P4 Northwood 3 GHz, 512 RAM, prostě všechno funguje k mé spokojenosti.
Nicméně kdybych si měl vybrat, tak si vezmu toho NODa32. Ale vzhledem k tomu, že AVG mám skoro zadarmo (CHIP edition), tak jsem naprosto spokojený (do doby, než se objeví nějaký problé. Ale dva měsíce jsou dost dlouhá doba, aby se nějaký problém objevil).

Stalo se mi neco podobneho, co popisujes, asi na dvou PC (z nekolika desitek instalaci AVG8). Neustale bezici komponenta avgscanx (bez zapnutych testu apd) a permanentni vytizeni. Zvlastni. Po odinstalaci a nove instalaci AVG bylo vse ok. Oba problemy probehly na notne zaneradenych operacnich systemech, takze tezko rict. Jinak zatim vse ok. Pracuje imo lepe nez 7.5. Tve rychle, nenavistne zavery se spoustou vykricniku jsou trochu smesne, ale chapu, ze te ta situace rozladila.
AVG se konecne po letech zacina podobat profesionalnimu reseni. Docela se mi to zamlouva. Dokonale nebude ovsem nikdy nic, vzdy se najde nekdo, komu to zrovna v jeho systemu bude delat neplechu, nebo neposlouzi zrovna nahodou k naproste spokojenosti. Dotycny pak samozrejme ventiluje frustrace v diskuzich. Pak je tu jeste skupina AVG hateru "z doslechu". Bud ho nikdy rozumne nepouzivali, nebo naposled verzi 6, ale vi naprosto presne, ze je to "shit" a ze nejlepsi je NOD a AVAST (nebo proste jiny antivir). Mysli si pritom jak jsou cool, ze to tak dobre vi. :) Argumenty uz pochopitelne trochu vaznou, nebo se opet pouziji ty z doslechu (neco jako legracni virus bulletin, pripadne to, ze jiny antivir nasel spoustu viru, kdyz predchozi ne). A je to pak retezova reakce, aniz by vetsina "diskuteru" vedela nejak presneji, o cem vlastne mluvi.

Ano začal jsem být AVG hater od jeho verze šest tehdy na škole. Ale říkal jsem si, že přece nebudu slepě nadávat na něco, co už třeba není pravda.. Tak jsem zkusil tu osmičku - bohužel mě to jen utvrdilo v nenávisti k AVG.

Dobrý den, tak pročítám zdejší diskuse a řekl jsem si, že bych mohl na tento článek mírně zareagovat. Opravdu jen mírně . Myslím si totiž, po přečtení příspěvků o různých antivirových programech, že někomu sedí ten, někomu onen. Že jeden najde to, jeden něco jiného. Ne, k věci. AVG 8 používám od doby, kdy po mé dlouholeté spokojenosti se program avast aktualizoval na verzi 4.8. V ten okamžik můj notebook Toshiba Satellite začal "modře umírat". Někdy okamžitě po najetí systému, někdy o něco později. Naštěstí jsem si v tu dobu uvědomil, že se avast aktualizoval a nebylo tedy pro mne těžké zjistit příčinu BSOD. Ve stejnou mi začal "odcházert" monitor na pc. Prostě najednou bez zjevných příčin byl bez signálu. Ze začátku jsem si myslel, že by to mohlo byt grafickou kartou, ale než abych lezl do počítače, zkusil jsem odinastalovat avast. A ejhle, od té doby pc šlape jako dřív. Omlouvám se za dlouhý příspěvek, neměl jsem to v úmyslu . Zároveň nechci hanět Avast. Jen si myslím, že si asi s něčím v mých počítačích nerozumněl. Stejně tak, jako u vás AVG.

Ano přesně tak! Z nějakého neznámeho důvodu mi Avast po aktualizaci na verzi4.8 začal padat. Neshazoval nic jiného, jen měl problém sám běžet. Tak jsem se rozhodl ho smazat a vyzkoušet AVG - viz můj příspěvek.
Opravdu divné - Avast mi sloužil velmi dobře mnoho let - nevím, co se sním teď stalo.
Proto jsem si nainstaloval NOD a uvidím - pokud sním budu měsíc v pohodě - koupím si licenci...

Kecko. Nepíšeš náhodou nahoře že už jsi NODa koupil?

Ano píšu. Funguje bezvadně, takže už ho počítám, jako koupený... Ale to není předmětem diskuze...

Jo tohle tomu vazne dodava na duveryhodnosti. :)

Aha, takže závěrem opravdu je, že jsem placený agent jiné antivirové firmy?

No kdyz to rikas... :)

to vieš, AVG...

Taky přispěju se svou troškou do mlýna - myslím že AVG není zas tak špatný antivir jak z "dotazu" vyplývá. Problém je, že AVG, i Avast (a vůbec všechny firewally pokud za něco stojí) je prostě ovladač pracující "poměrně" na vysoké úrovni (blízko samotného jádra Windows) a z toho plynou jisté problémy s kompatibilitou z některým podobně "smýšlejícím" softwarem. Já osobně používám (a všem známým i zákazníkům) instaluji AVG ve verzi Free, které je rovněž zdarma pro domácí použití - i když teď poslední dobou občas "vyhupsne" nějaká reklama, tak NEVÍM O TOM, že by někdo s těch desítek (možná i několika stovek) uživatelů měl s AVGčkem nějaké výraznější problémy. Podle mne to záleží na dalším SW v systému, kde aplikace jako Hamachi, Daemon Tools, PC Coufin ovladače a podobné srandy prostě s antivirem můžou kolidovat.

Problém může mít každý software (Windows, AVG, ani NOD32 z toho nevyjímaje), nicméně lepším řešením podobného problému je (narozdíl od emotivních výlevů) třeba avízo na technickou podporu Grisoftu (případně Alwilu či ESETu) s podrobným popisem dané věci - už jen proto, že od podobného "zážitku" ušetříte další uživatele.

Už zhruba tři roky instaluju lidem prostě pokud uměj anglicky (alespoň trošku) tak AVG, jinak AVAST (tam už ten licenční klíč znám i nazpaměť).

NOD32, Kasperskiho a podobné instalujem opravdu jen na výslovnou žádost - a co se mé osobní zkušenosti týče, tak třeba nám dělala na serveru v jedné firmě problém například rezidentní ochrana NOD32, kdy způsobovala pády kompletní TCP/IP vrstvy (ztráta přidělené IP, odpadnutí z domény, atd.) - a pomohla pouze nová reinstalace celého antiviru (včetně ochrany mailu a spol) - a rozhodně nebudu kvůli tomu tvrdit, že NOD32 je špatný antivir.

já používal AVG7,5 teď AVG8 a jsem spokojenej ,mám edici z časopisu s kontinuální licencí,oproti obyč free vše v češtině ,takže zadarmo co chtít víc

Ahoj.nemohl by mi nekdo poslat licenční klíč pro avg 8

boze kde to jsem v blesk magazinu?!?!

to snad stahujes z warezu? ty argumenty jsou fakt sila

spokojenefunguje na nod32 ale manzelce se podarilo najit vir ktery neznalo ani avast, nod32, norton a nektere dalsi nejvetsi antiviry.

po smutnych skusenostech s avg6 sem vahal, ale jedny stranky co testuji podezrele soubory mi ukazaly ze ten vir odhali nejakych 8/25 antiviru.
jednim z nich byl avg a pak dalsi co sem vubec neznal ze existuji. tak sem zkusil avg a po instalaci bvez problemu a vycisteni poce sem byl bez problemu.
je jasne ze 100% verit avg je sazka do loterie a pokud ma clovek smulu tak ho antivirak neochrani.
treba kdyz zena nedba varovani nod32 a spusti vsechno co ji kamaradky poslou :D
rozdil nod32 oproti avg je v tom ze nod32 se mi libi vic, je roky vyzkouseny a nenarocny ,ALE neodstrani dost veci ktere uz v pocitaci jsou

mohl bych nadavat na avast protoze dost lidi v mem okoli ho pouziva a posila mi viry ale za to avast urcite nemuze :) ... snad to je jen v lidech

ale avast mi je lhostejny , co me prekvapuje jak lidi jsou zaryti fanatici pro "svou" znacku. asi maji patent na rozum 8)

1. Reakce po měsíci? Gratuluji.
2. Máš zavirovanou češtinu. Může za to AVG?

AVG 8 skusal som to to ti je taka kokotina ze to nema paru webowe stranky to strasne dlho nacitava a zatazuje to system ako drble .

To yuri337:

Kolik ti je let ty trdlo, že tady tak blbě pindáš... Udělej si systém tak, abys nemusel tady plácat takový blbosti a nevymlouvej se na antivirový software...
Každej trochu rozumnej uživatel si do kompa žádnej antivir cpát nemusí a pokud si ho tam ze zvědavosti dá, tak jen pro kontrolu svých zkušeností... Ten tvůj výjev, co tu předvádíš jen ukazuje, jak nestabilní je tvoje povaha...

To Theseus to malp patrit mne?

dostal jsem se k "můj oblíbený Avast" a dal uz nectu....

no nič proti článku, ale AVG si môže nainsťalovať sktuočne len blbec.

Má pravdu předsedo

Tvrzení idiota bez argumentů.

Mám argument, ve verzi 7 AVG nezachytilo prastarý DOS virus v boot sektoru. Je mi vuřt, jestli to verze 8 umí, ať si to zkouší dobrodružné povahy. A navíc, z podpory NODu mi poradili, i když jsem nebyl jejich zákazník. Z AVG se ozvali po týdnu, jako že je nám líto...