» Poradna » Programy

SUMIF s použitím podmínky datumu

Excel - dobrý den, prosím o radu s vytvořením vzorce v exceluv jednom listu mám účetní data - prijaté faktury s datem splatnostido druhého listu chci sčítat pro cash flow částky v jednolivých obdobích - konkrétně po dvou týdnech - tzn. 1/2 září, 2/2 září; 1/2 říjen; 2/2 říjen atpumím používat sumif, ale nevím, jak mám přidat podmínku, že např. do sloupce 1/1 září chci sečíst hodnoty jen z řádků, které mají datum splatnosti nižší než 15 září...?Je to pochopitelné?:) Předem děkuji za odpověĎ.

Odpovědi na otázku

Tohle by ti mělo pomoci, příklad sečte hodnoty v D4:D12 pro datum v A4:A12 větší než 10.12.2018=SUMIF(A4:A12;">10/12/2018";D4:D12)