» Poradna » Mobily

Šum ve sluchátkách

Dobrý den mám problém, koupil jsem si sluchátka Razer Hammerhead V2 a po té co je zapojím do počítače tak šumí ale když jsou v telefonu nešumí nevíte čím to je ?

Odpovědi na otázku

Zrejme nahovno zvukovka. To je časté u zvukoviek Realtek na doske. Už aj C-Media a SoundBlaster majú kvalitnejšie.

Takže bych si měl koupit novou zvukovku ?

A akú máš zvukovku?

Zkus použít mozek... Sluchátka jsou jen pasivní zařízení a samy o sobě nemůžou šum generovat. Takže logicky musí být problém ve zdroji signálu.

Špatný zdroj zvuku, nebo špatné odstínění.Řešením je jiná zvuková karta nebo předřadit nějaké ovládání hlasitosti* a na něm ztlumit a zesílit na počítači. Předpoklad je takový, že hladina šumu zůstává stejná - takže při ztlumení bude větší odstup signálu od šumu a nebude tolik patrný.*něco jako toto http://www.conrad.cz/prodluzovaci-kabel-s-regu... (Určitě existují i levnější a fungovat to bude stejně.)

Já jsem se s podobným problémem potýkal u sluchátek s velmi nízkou impedancí (Koss Pathfinder), které teda mají už regulaci hlasitosti z výroby, ale na jeden šumějící počítač ani to nestačilo. Nakonec jsem použil externí zvukovou kartu*, kde už to bylo snesitelné. * https://www.tsbohemia.cz/axagon-ada-10-usb-audio-m...