» Poradna » Mobily

Šum v reproduktoroch

Dobrý deň, chcem sa spýtať neviete niekto poradiť ako odstrániť šum v reproduktoroch ? Vopred ďakujem. Značka reproduktoroch je Trust a model GXT 38

Odpovědi na otázku

Zahodit šméčka a koupit kvalitní repro?

No neviem, som s nimi nadmieru spokojný ale vadí mi len ten šum. A taktiež nemám financie :)

Musíš to brát pozitivně a přestat vysílat negativní vlny....nemáš finance, ale máš šum. /něco jako repro v akci a k tomu šum zdarma/

Zkus pročíst (neprocházel jsem to): https://www.czc.cz/trust-gxt-38-2-1/126751/p...

Tak logicky, nemáš peníze = nemáš kvalitní reproduktory. Každopádně šum omezíš na mimimum tak, že na počítači dáš všechny posuvníky hlasitostí na maximum (v přehrávači i v systému) a hlasitost budeš regulovat přímo na reproduktorech.

To je ale bohužel vlastnost, sám jsem kdysi koupil právě nějaké Trusty, že to stačí. Chyba, tahle značka vyrábí děsy.

Tak jako všechno od Trustu....

Přesně, od té doby Trust jedině obloukem...

Kutil šikula by to rozebral a vyrobil si lepší střeva. Sice by si s tím musel chvíli hrát, ale vyšlo by to levně a výsledek by byl zaručený. Jenže kutil šikula je dnes vzácný druh, ohrožený vyhynutím.

Když on je problém, že nejenom ty střeva stojí za prd, ono i to všechno okolo, a to už si to člověk pomalu může postavit rovnou celý (když by to chtěl mít pořádně).

Elektronika tvoří u tohoto artiklu zanedbatelné procento ceny. A zvýšený šum může znamenat, že zesilovač zakmitává, takže já osobně bych do toho vlezl, podíval se, jak je to zapojené a z čeho ta střeva jsou a vyrobil si něco lepšího. Určitě by to vyšlo levněji a se srovnatelným, ne li lepším výsledkem, než pořízení něčeho ,,kvalitnějšího" a tudíž mnohem dražšího.

Jasně, ale obávám se, že těch co umí s páječkou celkem ubývá.

Hmmm, podle toho popisu bych je tipoval tak na 10x dražší. Ta cena a popis v superlativech vůbec nejdou k sobě. Podle ceny se divím, že v těch bednách jsou vůbec nějaké repráky, jestli se jim tak dá říkat

Levné, jednoduché a 100%ně funkční řešení: Dej si do uší vatu a používej vyšší hlasitost. Šum nebude mít šanci....

Ale zase tím šumem budou obohaceni sousedi...i když v případě těchto beden asi sousedi nic moc neuslyší...možná jen dunění.

Jak psali ostatní, je to levné zařízení a bude mít své mouchy, osobně jsem dal 4 násobek ceny jen za subwoofer a dalších 8 tisíc za repro, k tomu dalších 6 za zesilovač (receiver), takže 18 tisíc a to by se mi audiofilové smáli co to mám za šrot :)Za podobnou cenu by šlo určitě koupit i něco rozumnějšího, třeba ne 2.1 ale jen stereo, dřevěné s kultivovanějším chováním.

Tak s tým už nič neurobím. Možno to že ich neskôr predám a kúpim niečo lepšie. Ale neviem aké reproduktory sú dobré a majú kvalitný zvuk. Keby ste niekto vedeli poradiť tak do 200e.

A děláš to tak, že máš v PC všechny posuvníky hlasitosti naplno?

Áno

Za tyhle peníze komplet hotového a kvalitního nic. Pokud nejsi na obě ruce levý a umíš elektrotechnicky myslet a zacházet s páječkou, kup si nějakou stavebnici zesilovače, (např. Velemann) a vyměň elektroniku a pokud jsi na vyšším levelu, vyrob si kvalitní a nešumící zesilovač sám, návodů je na internetu hafo. Ony ty bedny by zrovna nemusely být úplná katastrofa, ale pokud je budíš nějakým zesilovacím paskvilem, nemůžeš od nich nic dobrého čekat. A integrovaný koncový zesilovač, napájený 12, nebo i méně volty DC je šunt sám o sobě; většina z nich má kvazikomplementární konec a to je, pokud jde o přenosové parametry, dobré leda pro generátory, produkující čistou sinusovku.