» Poradna » Mobily

Šum při nahrávání hudby z kláves

Dobrý den, mám jeden takový dotaz. Chtěla bych hrát na klavír (klávesy Yamaha) a nahrávat covery různých písniček. Koupila jsem si k tomu kabel s výstupem do počítače (USB) a do kláves (Jack 6.3 mm). Problém ale je, že když stopu nahraji, obsahuje velké množství šumu. Náhrávám v programu Audacity a i když snížím hladinu šumu, šum se ztiší jen z části a když jsou tóny hlasité, prakticky není poznat, že byl vůbec ztišen. Chci se tedy zeptat, jak bych měla co nejefektivněji odstranit šum a přitom nepoškodit nebo nezkreslit nahrávku.Děkuji :)

Odpovědi na otázku

jaký model jamahi? ten kabel je originální příslušenství nebo dokoupené? Od jaké značky?

Stačí upravit úrovně výstup > vstup. Šum se pak neprojeví > není třeba ho dodatečně odstraňovat > kvalita netrpí.

Úplně stejný "problém" jsem měl i já. Poté co jsem si zakoupil MIDI kabel všechny problémy ustaly. (Také jsem k tomu přiinstaloval tento master program http://www.virtualdj.com/

To sice taky jisté řešení, ale pokud má kvalitní zvuk klavíru, tak bych to neprznil samplama v SW v počítači a nahrával ten audio výstup. Jinak možné příčiny jsou dvě. 1) Nekvalitní externí USB zvukovka (nic jiného ten "USB/jack není"2) Malá úroveň na výstupu syntíku. Ta by měla být nastavená na max. linkovou úroveň a nezesilovat to v nahravacím zařízení ani v počítači. Příp. to poladit tak, aby nahrávka nebyla přebuzená a úroveň výstupu co nejvyšší.

Mínusák asi nikdy nic pořádně nenahrával.

USB kabel je k ničemu, pokud to není externí USB zvuková karta, je potřeba z kláves vytahnout LINE OUT a dát do zvukovky do LINE IN a je po problémech. Nahrávání MIDI dat není nahrátí zvuku do PC, takže to je uplně o něčem jiném.

Niekto na vas slusne zarobil ked vas presvedcil, ze si mate kupit dalsiu zvukovu kartu do pocitaca, teraz ovsem v prevedeni USB.