» Poradna » Mobily

Subwoofer nebo vyměnit přední repro?

Zdravím vás lidi :), Mám AV receiver DENON AVR-1713 a sestavu Quadral Quintas 5000. A mým dotazem je, zda je lepší si dokoupit subwoofer (např. Jamo SUB 360) nebo vyměnit přední repro za např. Magnat Quantum 677? Z 90% využívání je poslech hudby a pokoj má rozměry cca. 6 × 4 m. Děkuji za vaše odpovědi :).

Odpovědi na otázku

Sw moc vhodný na hudbu není, já jej používám pouze na filmy. Ty Magnaty nejsou podle mého ucha špatná volba ale ten AVR není moc vhodný na stereo poslech. U Denonu je minimum DENON AVR-3313 .Doporučuji zajet si do HiFi studia a poslechnout si co se ti líbí.Dále doporučuji bazar, dají se sehnat pěkné kousky za hubičku.

AVR už měnit nechci, ale dal bych na Tvoje doporučení (případně doporučení kohokoliv jiného), jaké jsou nejvhodnější repro k tomuto AVR bez použití subwooferu - max. do 25 000 Kč na poslech hudby? Díky moc :).

Jakou hudbu poslouchas? I podle toho je potreba vyber prizpusobit. Radeji se ale zeptej na avmanii, tady se ti muze stat, ze ti nekdo poradi Geniusy za 700, ktere maji luxusni zvuk, protoze maji silne basy.

Jde li -ti skutečně o kvalitu, tak za tuto cenu jedině 2 pásmovky, 8 ohm. Nezapomeň na kvalitní kabeláž. Ale pozor ! Posloucháš li jen nějaké tupé techno, byly by to vyhozené peníze. V tom případě si za ně kup raději třeba pivo a špinky. Jestli mohu doporučit nějakou konkr. značku, tak relativně levné a kvalitní dělá Canton (DE).

Cantony jsou dobra volba, navic s Denonem si rozumi.

Jedná se zejména o rock, ale i pop atd. Potom, když jsem nad tím tak přemýšlel, tak 30% jsou filmy.

Omlouvám se, že jsem to napsal dvakrát :(. To spodní platí.

Jedná se zejména o rock, ale i pop atd. Potom, když jsem nad tím tak přemýšlel, tak 30% jsou filmy. Nějaké návrhy?

S tvym Denonem si budou skvele rozumet tyhle Cantony: http://www.heureka.cz/[fraze]=canton+Ergo+670+DCAle musis si je poslechnout sam, idealne si prines hudbu, kterou poslouchas.

Odkaz to nejak rozhodilo, myslsl jsem Canton Ergo 670 DC.Pokdu bys netrval na sloupech, tak cenove by jeste vyhovaly regalovky z vyssi rady Canton Vento nebo Canton Karat.

V této cenové kategorii (nové) bych šel do JBL ES90. Za tu cenu hrají luxusně, basy plné a přesné, umí třást s tělem i jemně a čitelně křišťálově "jazzově" basovat. Pravda, záleží i na zesíku.

Ty Magnat Quantum 677 jsou o dost dražší a dost lidí si je chválí. Myslíš tedy, že za ty Magnaty by to byly jen vyhozené peníze místo těch JBL ES90?

Cenově podobné, i levnější:http://www.heureka.cz/[fraze]=Magnat+Quantum+677No jako značka Magnat je dobrá, to jako jo. Ale není dobré dát jen na doporučení, chce to i slyšet. Nedej ani na to mé na 100%. I když na to, že ty JBL mají 4 nebo 3,5 pásem, tak hrají čitelně a rovnoměrně, nic nevyčnívá, nic nechybí (samozřejmě podle nahrávky). Ale dost udělá i zesilovač, opravdu hodně.

Více dělících pásem = více problémů se zvukem. (Neplatí zcela pro úplně nejvyšší cenové kategorie, tam je to ošetřeno na jiné úrovni)