» Poradna » Programy

Subwoofer aktivní-neaktivní

Chci si koupit domácí kino(8-10 tisic).Moc se v tom nevyznam.Tak projizdim stranky a divam se co by bylo tak nejlepsi.Chtel bych se zeptat jaky je rozdil mezi aktivnim a pasivnim subwooferem.A chtel bych se zeptat,jake jsou kvaltni znacky.A co znamena zkratka SACD?

Odpovědi na otázku

Aktivni subwofer e ten, ktery ma v sobe zesilovac. Pasivni potrebuje mit zesilovac externi.SACD = Super Audio CD. Novy format, ktery mel nahradit klasicke AudioCD, zatim se moc nerozsiril. Nema smysl si vybirat kino podle toho, zda umi nebo neumi SACD

Jo, mám jedno originální cédéčko v SACD, a je jediné hudební (s písničkami, které mám), a je to cédéčko skupiny A*TEENS s názvem TEEN SPIRIT, a je asi z roku asi 2001, dostal jsem ho k svátku, ale je fakt, že když ho v operačním systému Microsoft WINDOWS XP Proffesional SP2 CZ, a v přehrávači WINDOWS Media Player 10 CZ, spustím, v té vyšší kvalitě, v tom režimu (SACD), tak je opravdu, znát, že má lepší, kvalitu, je škoda, že se tenhle formát, víc nerozšířil, já nevím, jestli to cédéčko je nějak kódované asi ve 24-Bitech, naproti tomu obyčejná hudební cédéčka (Písničky), jsou kódovány v 16-Bitech, a tak si říkám, jestli ta Hudba nezabírá na cédéčku víc místa, když je kódovaná ve 24-Bitech a ne v 16-Bitech, ale co A*TEENS, si to mohli asi dovolit, protože délka jejich Cédéčka A*TEENS, Teen Spirit, z roku asi 2001, je celkem jenom, asi jenom přibližně, tak nějak asi 45 minut, no tyhle Interpreti co cédéčko nezaplňej celý, by to mohli, dělat, častěji, ale bohužel, asi nedělaj, kdoví, o kolik, by pak ty cédéčka asi byly, dražší, kdyby je Interpreti nahrávali, hlavně, ty co dělaj cédéčka o délce asi těch 45 minut, v kvalitě SACD, no!

Seš trochu mimo - na počtu minut až tak moc nezáleží.Protože by "SACD-only" média nikdo nekupoval, vyřešili to šalamounsky : na médiu jsou dvě vrstvy. Ta vnější obsahuje "normální" data ve formátu AudioCD a je omezena na "klasických" 74 (resp. 80) minut. Uživatel nemající lepší přehrávač si to díky tomu může vrazit do běžné věže a skyší nahrávku. Akorát že v "běžné" kvalitě.Data pro SACD jsou pak ve druhé vrstvě, která má parametry tuším DVD4,7 a dokážou je přehrát jen mechaniky schopné přeostřit laser (a s dostatečně inteligentním firmearem).Takže to že je na tvém médiu nahrávka dkouhá jen 45 minut je spíš dáno leností interpreta než technickými možnostmi média :)

Aktivny subwoofer - v basaku je integrovany receiver a zosilovac. Najcestejsie sa vyskytuje pri multimedialnych zostavach pre PC. (Genius, Creative, Logitech....atd)Pasivny subwoofer - basak ani vsetky pripojene repraky ti nepojdu bez externeho A / V Recieveru. Ovsem do sumy 8 - 10 tisic sa nevojdes. SACD - Super Audio Compact Disk. Opticky, digitalny Audio Disk vyvynuty firmou SONY, PHILIPS, ktory vyuziva najvyssiu moznu vzorkoviacu frekvenciu. Avsak to sa odzrkadluje aj na jeho cene.

Píšete nesmysly. Aktivní subwoofer má integrovaný zesilovač a vede do něj signální kabel. Pasivní subwoofer je vlastně jen reproduktor a vede k němu výkonový kabel. Naprostá většina subwooferů je aktivních. Receiver s tím skutečně nemá vůbec nic společného.

V aktivnim subwooferu je integrovany receiver?

hej.

?? A nepletes si to nahodou s:....IR Receiver and Amplifier Built-in in Subwoofer (napr. stranky Geniusu)..tzn. dalkove ovladani..? Na co by bylo domacimu kinu receiver v subwooferu?

Pochop buď je zesilovač v subwoferu nebo je v přehravači, když je v subáči,můžeš bedny připojit i ke kompu nebo k televizi a pod.Pokud je sestava z jednotlivých komponent takmáš přehrávač,zesilovač (receiver) a bedny s pasivním subáčem.Pokud je sestava all in onetak je zesilovač buď v přehravači nebo v subwoferu

Reciver není to samé, jako zesilovač. Reciever = ang. "přijímač". AV reciever je obvykle víceúčelové zařízení pro příjem jak hudebního, tak videosignálu a jeho následovnému zpracování - zvukovými procesory, zesilovači. Zesilovač jen zesiluje. IR reciver je zařízení pro příjem infrasignálu z dálkového IR ovladače. Bývá zabudován i v TV, hudebních věžích, mobilních telefonech. V subwooferu bývá obvykle jen zesilovač. V případě těch geniusů i Infrapřijímač s obvody na zesilování hlasitosti.

je chyba koupit si domaci kino s pasivnim subwooferem nebo ne?Vyplati si priplatit za aktivni?Tedka neberu v uvahu,ze bych si chtel bedny obcas pripojit k PC.Proste zvukove rozdil. Prosim o Vas nazor. A SACD?Koupit s nebo nemusi byt?Dekuji mnohokrat.

Pokud si koupis bedny s pasivnim subwoferem, znamena to, ze budou pasivni i bednicky a tim padem je primo k PC nepripojis. Musela bys PC zapojit o domaciho kina a jet prez ne.

1. Riadit sa kupou domaceho kina podla toho ci prehrava SACD je jako vyberat bicykel podla farby retaze.a2. Pokial chces do sumy 8 - 10 tisic, tak si kup Multimadialne repro bud CREATIVE S750 GIGAWORKS alebo LOGITECH Z 5450 a mas postarane aj od dobry sound a mas pasivny basak, takze nemusis dokupovat reciever.a3. Reciever je zariadenie so zabudovanym internim zosilovacom (do urciteho vykonu samozrejme) sluziace na prepojenie subwoofera s dalsimi externimi A/V zariadeniami. t.j. (DVD player, Tuner, Rekorder atd)..cize Pasivne subwoofery v sebe reciever MAJU. ! ! !

Jak v pomocné škole. Pasivní subwoofer v sobě žádný reciever nemá a aktivní rovněž ne.

Podle, mně cédéčka, ve formátu, SACD, musej přehrávat snad všechny, i ne SACD, přehrávače, protože v nápovědě programu Windows Media Player 10 CZ, v operačním systému MIcrosoft WINDOWS XP Proffesional SP2 CZ, se píše, že tyhle cédéčka, jdou přehrávat, i v normálních Hi-Fi, věžích a i na obyčejných v podstatě "jen", 16-Bit. zvukových kartách, ale i tak, že na těch třeba jen obyčejných 16-Bitových zvukových kartách, by měli znít lépe, než cédéčka nahraná jen v kvalitě 16-Bitů, tedy asi většina, ale samozřejmě ne tak dobře jako na Zvukových kartách, které umějí přehrávat zvuk až ve 24-Bitové kvalitě, a já jsem to opravdu, zkoušel to cédéčko A*TEENS, které je náhráno, v SACD tedy ve 24-Bit. zvukové kvalitě, na počítači s Procesorem Intel Celeron na 533 MHz (Ještě verze z Pentia II.), a tam jsem měl jen Zvukovou Kartu, která uměla přehrávat zvuk, jen v kvalitě, zvuku 16-Bitové, a to cédéčko, mně tam šlo, přehrát, taky, no!

Pleteš si pojmy s dojmy. SACD je norma vyvvinutá společně firmami Sony a Philips; tato není zpětně kompatibilní s CD-DA. Tzn že přehrávač SACD přehraje jak CD tak i SACD, tak přehrávač CD SACD nepřehraje. Zřejmě máš na mysli HDCD (High Definition Compatible Digital) kde záznam je 24bit, ale rozpozná to jen CD přehrávač vybavený dekodérem HDCD. Běžný CD přehrávač toto CD rozpozná jako "normální", tudíž výhoda lepší kvality záznamu zůstane nevyužita. Kdo to vymyslel nevím; hledat to nebudu. Případný zájemce si to jistě pomocí google najde sám.

Reciever = prijimac, u domacich kin se pojmem "reciever" rozumi radiovy prijimac.Nevim, co ma reciever spolecneho se subwooferem, at uz aktivnim nebo pasivnim.DOmaci kino je zarizeni typu "all in one", v jedne bedne mas reciever + DVD prehravac + zesilovac. Pasivni subwoofer je v tomto pripade pouze bedna s preproduktorem, ktery je pripojen k zesilovaci. V sobe nema z elektroniky nic.

Pozor, AV-reciever domácích kin rozhodně neznamená rádiový přijímač (tuner). AV-reciever je zesilovač doplněný o DA převodníky pro zvuk a obvody pro práci s video signálem.

Přesně odtud jsem při odpovědi čerpal.

A jak jsi mohl prehlednout prvni odstavec?Receivers almost always have a built in tuner for Amplitude Modulation(AM) and FM reception.

Nepřehlédl, jsem jej. Píše se zde "téměř vždy", nikoliv "vždy". Jinými slovy, integrovaný tuner jen jen zbytný doplněk recieveru, nikoliv jeho nepostradatelná součást. Reciever musí obsahovat zesilovač, DA zvukové převodníky a obvody pro zpracování video-signálu. Cokoliv navíc je jen doplněk a není kritériem pro zařazení přístroje mezi recievery.

Nemá smysl jim vysvětlovat rozdíl receiver - ampflier, když čtu ty reakce tak se tomu kdysi říkalo "házení perel ....."

Máš tam chybu když píšeš že v jedné bedně je receiver a zesilovač.Ono slovo receiver znamená rádiový tuner a zesilovač v jednom, takže to co píšeš není správné. Pokud je něco co funguje pouze jako přijímač tak se tomu neříká receiver ale tuner....

Bobře. Mal si na mysli snáď aktivny subwoofer, v 2. a 3. bode

K tomu SACD: vydaných titulů je jak šafránu. To za prvé. Za druhé, jde o formát mající za cíl podstatně kvalitnější reprodukci než CD, toho je dosaženo nevím jak, ale frekvenční rozsah u CD (již z principu) končí někde u 20 000 Hz a u SACD někde podstatně výše (nevím to přesně a hledat to nebudu, že by 48 000 Hz?); tudíž na domácím kině za 8-10 tisíc sotva využiješ přednosti tohoto systému. K tomu je nutný nejen kvalitní zesilovač (což v domácím kině není) a reprosoustavy (dtto co zesilovač). A v neposlední řadě, na domácím kině těžko poznáš rozdíl mezi mp3 a CD, natož mezi CD a SACD.

Tudíž frekvenční rozsah cca do 80 000 Hz. Opravdu důležitý parametr pro plastové domácí kino za 10k Kč z hypermarketu...

Jen bych dodal, že je "domácí kino" koupené za laciný peníz v supermarketu a skutečné domácí kino pečlivě sestavené z jednotlivých komponent. Na skutečném domácím kinu je rozdíl mezi MP3 a CDDA velice dobře poznat.

Pochopitelně. Ale skutečné domácí kino nepořídíš za 10 000 Kč...

Aktivní subwoofer má v sobě receiver. LOL LOL LOL větší pičovinu jsem už dlouho nečetl.To je jako říct, že v harddisku je grafická karta.Aktivní subwoofer - má v sobě zesilovačPasivní - nemá zesilovač, je pro něj nutný zvlášť zesilovač. Některé je možné je i pasivně zapojit na výkonové kabely pro hlavní repro.

Vieš ty vôbec čo je to A/V Reciever Mirku ???

osbne by ti doporucil nejaky panasonic all in one so stlpovym reprommam doma tento http://itnews.sk/buxus_dev/images/2005/dig... je s aktivnym subikom a ma cisty vykon 1000 Watov - pustam to vzdy tak na polovicu, lebo potom sa to uz neda vydrzatTakze podla mna najlepsi pomer cena/vykon=PANASONIC len si netreba kupiť ten najlacnejší

Tak podle obrazku vypada pekne,muzes mi pls napsat jakej presne je to typ,abych zjistil co to umi a kolik to stoji.Diky moc

1000W? Haha

osobne by ti doporucil nejaky panasonic all in one so stlpovym reprommam doma tento http://itnews.sk/buxus_dev/images/2005/dig... je s aktivnym subikom a ma cisty vykon 1000 Watov - pustam to vzdy tak na polovicu, lebo potom sa to uz neda vydrzatTakze podla mna najlepsi pomer cena/vykon=PANASONIC len si netreba kupiť ten najlacnejší

"Cisty vykon", co je to prosim za pojem ? Myslis spickovy, sinusovy, ... ?Odhaduji, ze ten basovy ilovatovy reproduktor ma tak metr v prumeru. To je trosku neskladne, ne ?

Domácí kino v kategorii 8-10 000 = základní jednotka (zesilovač, tuner, dvd mechanika + pár švábů s konektorama) + 5+1 reproduktory. to +1 znamená subwoofer a je buďto pasivní, nebo aktivní. Pasivní znamená, že v sobě nemá zesilovač, tj. nemusí se strkat zvlášť do zásuvky elektriky. Aktivní naproti tomu ho má. Výhodou je to že aktivní při vyšších hlasitostech nezatěžuje tolik základní jednotku. Obecně se dá říct, že aktivní je lepší, dražší a má většinou lepší zvuk, i když v kategorii 8-10 000 je to skoro jedno.

Amen. Tak mela byt odpoved hned na zacatku a ne to tady resit do soudneho dne.Venku je hnusne, tak vsichni nemaji co delat a pisou.

Sinusovy vykon PMPO ti je naprd. To neni realny vykon. !! ! !. A 1000 W ???? To co si chces doma robit LIVE koncerty alebo co ??

Bobre, sinusovy vykon a PMPO jsou dve veci..

cistym vykonom som myslel vystupny a nie hudobny ako davaju vyrobcovia na krabic, obrovske 3600 watt a malicke pmpo-teda hudobny vykon - ako som to vydel na jednej krabicy od geniusu , pricom maju realny vykon okolo 20 watov-neviem presneto kino je typ panasonic SA-HT870 pred 1,5 rokom stalo 20000 slovenskych

oprava preklepu genius maju vystupny vykon 5 x 15 watov -satelity a 45 wattov subwofer

myslim tento geniushttp://www.czechcomputer.cz/czc/products.nsf/v/A600C7... $file/22684v.jpg

PMPO = spickovy vykon - to jsou ta obrovska reklamni cisla - vykon, ktery reprodutor vydrzi po velmi kratou dobu (ms).Sinusivy vykon je ten, ktery te zajima.