» Poradna » Mobily

Stylus pro mobil

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli stylusy pro telefony fungují stejně na všechny typy telefonů s dotykovým displejem, nebo jestli se to liší. :) jestli to není stejné tak kdyby někdo poradil stylus, který by byl vhodný pro Huawei p8 Lite. Děkuji:)

Odpovědi na otázku

Stylusy pro kapacitní display budou fungovat na všech kapacitních displayích. Na rezistivních (dneska už je skoro nepotkáte) bude fungovat i propiska, cokoliv s hrotem.Pak je tu ještě specialita u některých mobilů / tabletů, které mají přidaný wacom digitizér, nebo podobnou přesnější technologii. Napadá mě teď jen Samsung Galaxy note. Tam bude fungovat jak kapacitní stylus, tak i mnohem přesnější originální stylus k danému zařízení.

stylusy tzv. kapacitní - to jsou ty určené pro iPhone, HTC apod. ti půjdou všechny. Mají tlustý zakulacený konec a slangově se jim často říká "klobása". Naopak stylusy pro přístroje Samsung Galaxy Note ti fungovat nebudou. Ale ty vypadají dost odlišně - mají tenký hrot podobný např. mikrofixu a fungují úplně jinak než "klobásy". Ty potřebuješ něco takového:http://www.dx.com/p/stylish-aluminum-alloy-...