» Poradna » Notebooky

Stylus k notebooku

Dobrý den,mám dell ( https://www.alza.cz/dell-inspiron-13z-5000 ) tohoto typu a chtěl bych využívat ho jako zápisník. Viděl jsem u jednoho ve škole, že pracoval na Lenovu jak kdyby měl sešit. To znamená, že měl ruku normálně položenou na displeji a reagoval displej jen na stylus. Je nějaká možnost na toto přizpůsobit můj dell ? A jaký stylus je na to vhodný ? Děkuji mockrát

Odpovědi na otázku

pokud se daný model výslovně nechlubí podporou aktivního stylusu, tak můžeš použít akorát stylusy kapacitní - aka "klobásy" - které emulují dotyk prstu. Take smůla.A můžu tě ubezpečit, že psaní poznámek na displeji je všechno jen ne pohodlné a to mám zkušenost z tabletu Samsung Galaxy Note, který má špičkový stylus Wacom.

mám x201t a když jsem potřeboval něco zapisovat, tak jsem raději používal klávesnici. Pero využívám jen když si potřebuji rychle zapsat nějaký vzorec, nebo udělat nějaký náčrt ...

mi zatím přišlo, že normální papír a tužka je na poznámky rychlejší a flexibilnější. Svého času jsem používal digitální podložky se snímacím perem, ale tam se taky psalo na papír.Docela zajímavě vypadalo i digitální pero, co dělal Staedtler - to nepotřebovalo speciální podložku.

hlavne ked padne na zem papier a notebook, tak je to sakra rozdiel.

Používal jsem podobné pero https://www.irislink.com/EN-CZ/c1521/IRISNotes-3--... Fungovalo sice dobře, ale přesto mi nevyhovovalo. To už je lepší myš se skenerem.https://www.alza.cz/iris-iriscan-mouse-wifi-c... ta vypadá dobře. Mám podobnou ,ale drátovou podobnou jako tato : https://www.alza.cz/iris-iriscan-mouse-2-cern... jen starší model a skenuje dobře.

tak to je ale spíš skener. Mně šlo spíš o pero na psaní. Pokud ten Staedtler umí jen přenášet psaný text nebo nákresy, tak to může být užitelné mít digitální kopii zápisků a přitom mít plnou flexibilitu psaní rukou. A pokud člověk neumí na klávesnici všema deseti, tak leckdy je psaní rukou mnohem rychlejší i když pominu možnost přidávat si tam různé šipky, diagramy atd.

Píšeš na papír, tak že je jedno jakým způsobem pak ten zápis z papíru dostaneš do PC . Pero fungovalo dobře , ale musel jsi pořád manipulovat s příjmačem co se dával na vrch papíru. Nesměl jsi na příjmači při psaní na další stránku zapomenout stisknouttlačítko , že píšeš na další stránce. Výhodou bylo, že jsi ty data nemusel přenášet on line, tak že poznámky se ti uchovaly v peru.Je to o tom co komu vyhovuje a mě nebavila ta manipulace s tím příjmačem.

tak já míval:http://www.grafika.cz/rubriky/hardware/digimemo... takže to přepínání stránek znám moc dobře Zvykl jsem si na to stejně jako na otáčení papíru i když semtam se chybička vloudila...Výhodou byla digitalizace ve vektorovém formátu, takže když se z toho vyrobilo PDF, tak šlo zoomovat bez ztráty kvality. Což u skenu není. A digitální kopie vznikala hned při psaní = nemusels to dodatečně skenovat.Každopádně, psaní na displeji je proti tomu o několik tříd horší.

http://www.dell.com/en-us/shop/dell-active-pe... ale jestli je to 100% kompatibilní ... kdo ví