» Poradna » Programy

Stuttering

Dobrý den,mám problém-docela poslední dobou se setkávám se stuttering ve většině her(codWaW,PUBG,AssettoCorsa,GtaV) a nevím si moc rady kde by mohl být problém(na starším notebooku CodWaW běží bez stutteru v horším Frameratu,což nechápu,prakticky ntbk má lepší podmínky,že nestutturuje tolik jak mé Pc)Specs Ntbk:Intel i3(2jádro-2ghz)6gb ramNvidia920MX-2gb1Tb hddSpecs PC:Intel XeonW3690(6jádro-3,5ghz)12gb ram(3x4)Amd RX570 OC-4Gb500Gb hdd a 500SSD(SSD nově pořizeno)Právě jsem myslel,že bude problém v harddisku,že už může být pomalý,ale pořízením WDblueSSD to nepomohlo,PC funguje rychleji ale stuttery jsou furt stejné,zkusil jsem Pc několikrát přemontovat,zda nic není špatně napojené(V biosu mám sata na Ahci),každopádně kdyby někoho něco napadlo dejte vědět,pokud jsem na něco zapoměl tak dopište...Poslední info:Pc je Dell Inspirron T3500Omlouvám se za nějaký chybky v textu,píšu to narychlo

Odpovědi na otázku

Jinak jsem zkoušel všechny možnosti co snad se dají použít bez upgradu PC...-update všech driverů-cpu a gpu clock-nastavovaní profilů grafiky a hry(popř.systému)-editovat něco málo v Registru-clean Win10 installOpravdu budu vděčný za nějakou radu.Děkuji

Těžko hádat. Zkontrolujte si teploty a frekvence procesoru. Čím to hovádko chladíte? Jaká je tam deska? Nemá toho napájecí kaskáda už dost?Máte zapnutý profil napájení vysoký výkon?Jinak těžko radit. Vy to máte před sebou. Tady můžeme jen hádat.

Jo mám high perfomance,teploty jsou do 70 stupňů a frekvence běží v 3,6-3,8ghz v zátěži, o té powersupply bych taky uvažoval,ale podle mého 550W by mělo stačit bohatě,a zákl. deska,ta co může ovlivnit?

Frekvence v zátěži se nemá měnit. Má být stálá!Napájecí kaskáda na desce logicky dodává energii procesoru. Pokud se přehřívá, tak se aktivují ochrany. Jedna z těch ochran je to, že se omezuje proud procesoru. To znamená, že procesor nemá dost šťávy, takže na chvilku sníží frekvenci. pokud je to kritické, tak jí sníží na furt a hluboko (dokud se o neochladí). Deska tedy může mít zásadní vliv, zvláště pokud se jí tyto obvody přehřívají.Tím ovšem netvrdím, že to je nutně váš problém.

měl jsem xeon X5660 a vím jak napájecí kaskáda topila. měl jsem jí chlazenou větrákem a držel teploty kolem 60C