» Poradna » TV, audio a video

Studiové monitory versus Logitech repro

Ahoj,Používám k počítači repro Logitech Speaker System Z333:https://www.alza.cz/logitech-speaker-system-z... Jsou studiové monitory jako MACKIE CR3-X LTD-WHT upgrade, kde bude lepší kvalita zvuku poznat?https://www.alza.cz/mackie-cr3-x-ltd-wht-d629... DíkyMav

Odpovědi na otázku

Studiové monitory za 3000? To je vtip, ne? Každopádně aby měl upgrade smysl, tak se musíš posunout do odlišné cenově kategorie. No a taky samozřejmě záleží na zdroji zvuku, aby to mělo vůbec co zlepšovat

Ale daji se sehnat slusne monitory za par tisicovek. Ale spis ve specialnich obchodech s audio a studiovou technikou. Mel jsem moznost slyset nejake myslim za 4 tisice kus a nebylo to vubec zle. Takze k pocitaci bych v tom nevidel problem. U klasickych beden platis znacku a lesteny drevo,to tady odpada.

Co je zdrojem zvuku? Jestli integrovaná zvukovka na desce, je dost pravděpodobné, že limitujícím faktorem kvality zvuku bude právě ta, nikoli repro.(Já mám třeba už spoustu let Logitech Z-4. Taky jsem uvažoval o výměně. Pak se mi naskytla možnost je připojit k jakémusi audiogfilskému přehrávači a bylo hned zjevné, že i tyhle bedýnky mají proti zvukovce ještě velkou rezervu a investice do lepších by byly vyhozené peníze)

Používám vestavěnou zvukovku v Apple iMac 27" (model 2020), tedy připojení přes sluchátkový jack 3,5 mm.Kdysi jsem zkoušel zapojit externí SoundBlaster OMNI ale nelíbilo se mi, že přicházím o možnost regulace hlasitosti pomocí klávesnice. https://www.alza.cz/creative-sound-blaster-om...

Já mám například levnou MTrack Solo a regulace hlasitosti fungovalo, funguje i na levné usb zvukovce za 200. Ale to se bavíme o sluchátkovém výstupu zvukovky. line out bude mít konstantní výstupPro ty vybrané repro a je jedno které to bude buřt, tam nečekám výrazně lepší výstup než z toho 3,5 jacku v iMacu.Jinak to chce nějakou kvalitní zvukovou kartu s balanced výstupy pro jednotlivé kanály nebo digitálem, k tomu adekvátní monitory a kabeláž. To za předpokladu že to chceš opravdu jako nějaké referenční audio zařízení.Pokud ti jde jen o "kvalitní" poslech muziky, tak je fakticky jedno co to bude, ve finále může stačít i BT

silně pochybuju, že v uvažované kategorii repro bude integrovaná zvukovka nějak limitovat kvalitu. Tak špatné zas nejsou.

Rozdil poznas hned v nedostatku basu u studiovych bez subu(a nemyslim jen tuc tuc hudbu). Studiove nejsou nesmysl ani v teto cenove pokud si clovek nehraje na audiofila. Neni problem ani s dnesnima integrovanyma zvukovkama na desce.

Tak teď v tom mám hokej.Pohle toho co píšeš to vypadá, že zbavovat se Logitechů se subem za studiové monitory bez subu není úplně nejlepší nápad?

Presne tak, ja uz zkousel 2x nahradit svy 15 let stary Genius 5.1 nejakyma studiovyma za 3-5k. Neni to proste ono, skoncil jsem u sluchatek Beyerdynamic DT 990 PRO. Minimum bys musel poridit neco takoveho:https://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/edifier-s350db/To uz ale pro me bylo moc a se sluchatkama spokojenost(i na basy)

tak pred 15 rokmi tie subwoofery aj subwoofermi boli, teraz to len duní, chrčí a najnovšie aj bliká...subwoofer zo Z5500 sa tiež dnes nedá len tak nahradiť... satelity hej, tie nahradili policové magnat..

Ono jde hodně o to, k čemu repro potřebuješ a co od nich očekáváš.Jestli jsi hudebník, tak bedny bez subwooferu asi dávají větší smysl, než kdybys byl filmový fanda nebo hráč. (2.0 pravděpodobně nebudou mít nikdy tak hutné basy jako 2.1 ve srovnatelné kategorii. Což je dobře třeba pro hudbu, kdy basy nepřekrývají zbytek, ale už to nemusí být tak dobré pro filmy a hry, jelikož některé efekty nemusí být tak dominantní jak by se hodilo)Možná si zkus nejdřív někde nastudovat jaké sestavy se hodí pro jaký účel a porovnat si to s tím k čemu to potřebuješ. Lehko se ti může stát, že si sice koupíš lepší repro, ale budou se ti zdát horší jednoduše z důvodu, že pro tvoje použití by byla vhodnější jiná konfigurace.

řekněme, že na hry a filmy může být 2.1 Logitech subjektivně lepší, protože ti nejde o "objektivní" kvalitu / věrnost podání hudby, ale o dynamický a subjektivní zážitek.Studiové monitory naopak mají být neutrální, takže pro "relax" poslech můžou někomu znít nevýrazně.

Nevím jak tyto levné "studiové" monitory, ale ony obecně i regálové 2+0 bedny mohou umět slušně basovat. Basy mají být v hudbě sice výrazné, ale nemají převyšovat ostatní frekvence. Ale pokud člověk poslouchá to "tuc tuc", tak mu to ais nestačí, chce aby to hlavně co nejvíc basovalo a ty basy to rvalo do ušních bubínků div neprasknou...pak se bez berličky subwooferu neobejde, myslím do běžného bytu, ale jsou i sloupové bedny, které nějakou subwooferovou berličku hravě strčí do kapsy a nemusí to být jen drahé Highend bedny pro "netopýry".

Nevim jak kvalitni sloupove, ale s tim tuc tuc to nemusi byt pravda, nejvic mi nedostatek basu vadil treba u:Daft Punk - Tron Legacy (End Titles).flacDaft Punk - Solar Sailer.flacSam Hulick & Jack Wall - New Worlds.flacKazdy si to ale musi zkusit poslechnout sam, nekomu 2.0 staci.

nemusí to byť úplne pravda. ten subwoofer u lacných repro je skôr na okrasu a častokrát to hraje horšie ako 2.0 v rovnakej cene.

ten logitech má fejkový tweeter.tie druhé nepoznám ale budú určite hrať lepšie..normálne by som ti odporúčil Creative T20, ale zdá sa že sa už nikde nepredávajú. T40 sa ešte dopredávajú, len už sú väčšie a s tou cenou by už som sa už obzeral po iných..

S těma Mackie asi spokojen budeš. Přece jen se na ně nenahrává. Jsou to bedny do menších prostor, s tím že zahrají i opravdu nahlas. Jen počítej s tím že to nebude přímo dunet. Tj. Kup je tak ať je můžeš vrátit.

Výhoda je že jsou i přímo k PC a mají i normální vstupy a nejsou potřeba extra kabely, kabely jsou pribaleny.

Pokud chce aby to dunělo, tak ty se sobwooferem. Pokud chce aby to hrálo hudbu, tak ty regálovky.

Logitech to na poslech převážně mluveného slova z YouTube a sem tam i náhledy filmů.Basy mám na subwooferu stažené docela dost a i tak mi u těch Logitech vadí huhlání, tedy je tam asi stále až moc basů.Tuc tuc vůbec neposlouchám.

To záleží jak to máš nastavené. Mám tady postarší repro s receiverem, nic extra, mu to 100W aktivní woofer a to "huhlání" je jen o tom jak nízké frekvence do toho jdou, jednoduchým poťákem to můžu regulovat, stačí ořezat nejnížší frekvence. Hlasitost toho subu se pak neovládá z receiveru ale samostatně na něm.I když mám věžové reproduktory, tak ten woofer to prostě udělá sytější.. a to není o tuc tuc..

No, když potenciometrem na tom Logitech subwooferu stáhnu basy na minimum, tak je ten zvuk už moc plochý, plechový. Tak jsem ty basy nechal tak na 20-25% a celkem to ujde.Otázka je, jestli mi subwoofer nebude na těch monitorech chybět. Abych nedostal jen ten plochý, plechový zvuk.Poslech by byl nejlepší, ale trochu mi vadí si je kupovat přes e-shop s tím, že je vrátím do 14-ti dnů jen kvůli kvalitě zvuku. Nechci si dělat z e-shopu půjčovnu/zkušebnu.

Pokud chceš lepší zvuk na hudbu, tak bych se asi poohlédl po jiných aktivních regálovkách, ale ne od Alzy a podobných prodejců. Jen ta cena bude vyšší, za nějaký "nižší střed" se bude blížit k deseti tisícům. Ale neporadím jaké, už se tom tak nepohybuju.

repro se dá slyšet v mnoha obchodech, Kytary.cz, Profi DJ. a podobných. Ty už se dávno nespecializují jen na produkty pro muzikanty a DJ. Dobrý zvuk i u počítače doma už není luxusem. V takových obchodech koupíš i vše okolo zvuku a navíc to i uslyšíš a vyzkoušíš. A v mnoha cenových úrovních. Žádné střílení do tmy.

3p repro není na odehráti spodku. Od toho je pocitově 5p. No a pak většinou úplně stačí 8p, aspoň většině lachtanů a hudebníků.

Spousta muzikantů to prostě obedna a otestuje, přece nemaj doma 5 páru beden, jen kvůli tomu že si chtěli vybrat
Některé obchody, proto nabízí měsíc na odstouni i při nakupu na krámě. Mají tam haly a doma tohle většinou nemáji, takže to nelze 100pro posoudit na místě.

jestli to poznáš? Nevím, jak dobré nebo školené máš ucho a podle čeho chceš poznávat. Jestli podle vyšších hlasitostí a v basech (hluk a hry), nech si Logitech. Jestli podle nižších hlasitostí a zkreslení, jdi do Mackie. Tedy máš-li slušnou zvukovku. Ale jestli chceš fakt zlepšovat zvuk, musíš do LEPŠÍCH (plný souhlas s Jackem). Takže žádný společný zesilovač pro oba kanály, ale pěkně v každé bedně (prodávají se po kusech). A podstatně větší woofer, než 3". I Mackie takové dělá, řada MR. Jen nespoléhej, že označení studiové znamená, že bys to ve skutečných studiích snad uviděl. Zajímavější, a stále cenově dostupné pak jsou třeba německé Adam Audio. Pro blízké pole k počítači už slušně hrají třeba pětipalcové T5V.

To bych volil spíše: https://www.alza.cz/kurzweil-ks-40a-d6153631.htm .Nevím, co tady mají s těmi "basy", ale původně HiFi znamenalo pokoušet se o co nejvěrnější reprodukci. Pokud budu extrémní, pak správný subwoofer by měl mít rozměr peřiňáku. Test řetězce lze provést jednoduše, buď si udělám testovací soubor s jednotlivými frekvencemi, nebo použiji kvalitní nahrávku vážné hudby, nejlépe nějaký varhanní koncert.

Pokud ma neco rozsah od 100Hz jako ten kurzweil, tak to proste nebude ono i proti subwooferu za 500,- (papirove od 20Hz, realne v testu slyset az od 70) , pisu teda jen svuj neaudiofilni nazor

Ten samy test s studiovyma? Beyerdynamic DT 990 PRO je slyset nekde od 5Hz (coz je taky divny), ale zvukove je to mnohem lepsi a basove lepsi nez my repro + sub, o Presonus Eris E3.5 ani nemluve(kvalitne lepsi nez repro, bliz k tem sluchatkum, ale bez basu)

Jestli chceš pořádné bedny k počítači především na poslech hudby, tak bude potřeba trochu přitlačit na ceně. Já jsem nakonec zvolil české "AQ M25". Vybalancování zvuku je pro moje ucho ideální. Bedny se dají koupit na czc a možná i u zelenáče. Krátká recenze zde: https://avmania.zive.cz/aq-m25-skvele-aktivni-ces...

A ještě k tomu doplním, že bedýnky mají pro lajka jednu nevýhodu - a to, že v balení nejsou jehlové nožičky ani akustická pěnová podložka. Doporučuji zakoupit jedno z toho (pěnová akustická podložka stojí pár korun). To jestli takovéhle bedny stojí přímo na stole, nebo jsou od nábytku izolovány je dost zásadní pro kvalitní poslech.