Studentské ntb dilema do 15000

Zdravím,vybírám si notebook pro studium na VŠ IT směru. Do oka mi padly tyto ntb:Asus K55A-SX235V http://www.alfacomp.cz/php/product.phpAsus K55VM-SX102V http://www.alfacomp.cz/php/product.phpJediný(?) rozdíl mezi nimi je grafická karta, první má integrovanou HD 4000 (a brašnu ), druhý má dedikovanou GeForce 630M. Otázka zní, zda ta integrovaná karta bude stačit, četl jsem, že je docela výkonná, nebo si mám připlatit 1500 za tu 630ku.Ještě jsem se díval na HP ProBook 4530s http://www.alza.cz/hp-probook-4530s-d302756.htm, který má kvalitní šasi a matný displej, ale nemá Ivy Bridge. Zato jeho Radeon HD6490M bude asi stejně výkonná jako HD 4000.Tak děkuji za případné rady a tipy třeba i na jiná zařízení

Odpovědi na otázku

Chápu že se ti líbí Ivy Bridge a láká tě HD4000, ale doporučul bych ti spíš repasovanej ThinkPad, například T61. Koupíš ho kolem 5 - 7 tisíc podle stavu a je to stroj kterej ještě před 2 rokama stál desetitisíce. Horčíko-titanová kostra, pořádný panty, IPS displej s rozlišenim 1680x1050 a tak dále. Já bych si nekupoval novej notebook do 15 litrů. Ale nenutim tě, samozřejmě záleží co je pro tebe priorita. Pokud budeš kupovat novej, tak si vyhni levnejm HP a Compaqům, v týhle cenový kategorii je ten Asus asi nejlepší volba.

A nebo ThinkPad Edge (je jich strašně moc modelů), maj totiž na tu cenu dobrou klávesnici. Nejsou to takový ty gumový čtverečky jako má třeba HP.

tak z repasovaného bych měl docela strach. A který z těch dvou Asusů bys teda doporučil?

Chápu tvuj strach a je oprávněnej, už se mi dostal do ruky repas s vadnou základní deskou. Většinou je na ně půl roku záruky, takže je potřeba to okamžitě pořádně prověřit a když tak hned vrátit.Chceš nutně Ivy Bridge a HD4000? Já bych ti stejně nic jinýho asi nedoporučil, ale nevim kolik jich je do 15. Kouknu se.

tak nutně to být nemusí, připadal mi dobrý poměr cena/výkon a hlavně se mi u těchto líbí rozložení klávesnice

Poměr cena/výkon je uplně brutálně, luxusně, mega výhodnej. Nic jinýho než Ivy Bridge nekupuj!!! Ta grafika má výkon jako základní ATIčka ale má nižší spotřebu a lepší teploty!!!! Ještě čeknu ostatní značky co nabízej.

Zdravim,souhlasim s nazorem vyhnout se levnejm HP a radsi vzit T60. Otazka zni,jestli vyuzijes grafiku,ponevadz chlazeni u Asusu nebude nejlip resene a vypada to ze setrily i na levnem monitoru. Ceny by mohli byt vzhledem ke specifikacim nize!

Podle mě je lepší volba Intel HD 4000 než základní modely nVidie a ATI.

Tak těch notebooků s novou generací od Intelu (Ivy Bridge zatim moc neni) v tom případě ti dporučuju chvíli počkat až se jich objeví víc a za rozumný ceny. Určitě neber nic se Sandy Bridge a HD 3000. U těch novejch grafik od Intelu HD4000 se neboj, má to v 3D Marku 2005 kolem 15 000 bodů, to je výkon kterej odpovídá levnějším ATI a Nvidiím a stačí to přibližně na Crysis na střední detajly. HD 4000 má slušnej výkon při zachování nízký spotřeby (výdrž baterie) a rozumný teploty. Pokud ATI nebo nVidii tak bych ti doporučil až ňákou která opravdu přináší něco opravdu navíc oproti HD4000 a to neni žádná do 15 tisíc. Koukal jsem teď na ty Asusy a jsou všechny skoro stejný, budeš si muset vybrat sám podle toho jestli například preferuješ matnej/lesklej displej, velikost HDD a podobně. Záleží na tobě.

tak jestli mi ta nVidia nepřinese tolik výkonu navíc, tak vezmu ten levnější model. Ale zase chci, aby mi vydržel a "stíhal" alespoň těch 5 let

Co znamená "stíhal"?PrasatkoPee

tak je mi jasné,že za 5 let si na něm nové hry nezahraju, tak jestli s tou dedikovanou kartou bych to nějak oddálil

Jo tak. Já myslel, že ti jde o něco důležitýho.PrasatkoPee