» Poradna » Programy

Strop windows NT 4.0 WS CZ?

Chteli jsme si v praci koupit super vykony pocitac (do 100 000), aby jsme nebyli omezovani pri praci ve Photoshopu a aby byl rychly rendering. Jednoduche.Pri pohledech na testy procesoru mi nepride umerne zvyseni ceny vuci procesoru (vykon 10%, cena 100%). Takze tady by jsme asi zustali tak na pentiu III 550. OKPremysleli jsme taky o viceprocesorovem pocitaci, bohuzel nas software (microstation) pri renderingu nepouziva multiprocesoring.Dalsim nasim smerem, kde posilit, byla pamnet. Ted mame standartne 128MB, ale pro rendering neni problem tuto hranici prkonat. Takze 256MB ci 512MB. Ale trosku nas zaskocil clovek, ktery nam pocitace montuje, ze Win NT 4 workstation CZ umi vyuzit pouze 128MB ???Taky me prijde zvlastni, kdyz ukoncim narocny rendering, zustane podle spravce uloh i nadale vyuzito treba 150MB pamneti, pocitac je pomaly a pomuze mu pouze restart. Asi spatna sprava pamneti (delaji, to vsechny typy WIN co jsem zatim pouzival (95, 98, NT 4.0). Byl bych docela rad, kdyby nekdo vedel o nejake utilitce, ktera by dovedla pamnet vycistit a pocitac by bezel, jako po spusteni.No a nakonec je nejvetsi problem, ze NT se moc nekamaradi s nejnovjejsimi technologiemi a na 2000-ky se nam zatim prechazet nechce (preci jenom je to novinka a zatim bychom ji nechali otestovat ostatnimi uzivateli).SHRNUTO :umi WINDOWS NT 4.0 workstation CZ- vyuzit vice jak 128MB ?- pouzivat ATA/66 ?- bezet na sbernici o taktu 133 ?- pouzivat USB ?dekuji vsem za pomoc

Odpovědi na otázku

Nevím o žádném omezení na 128 MB RAMUATA 66 není problémSběrnice - není problémale USB na NT nikdy nerozběhneš - tedy pokud MS něco neudělá.

No pokud se ja nepletu, tak je snad omezeni u 2GB RAM. Ale nejsem si jist. S USB nevim. Jedine, ze by to resil soft primo od vyrobce desky. Ale zbytek podle me neni problem.

Mame vykonny pocitac od AutoContu, Pentium III/500MHz, 384Mb RAM, 18GB HDD Ultra ATA/66. Pamet pracuje bez problemu, zadne omezeni neznam, spis jsou omezeni na desce. Horsi je disk, zvlast kapacitni omezeni pri instalaci Win NT dela problemy, jinak disk funguje. USB na Win NT nema podporu, takze smula, snad zkusit ty Win2000, tam nektere problemy odpadaji. Sprava pameti je opravdu problem, musi se cas od casu restartovat. Preju hodne stesti.

slo mi spise o to, jestli WIN NT 4.o umi vyuzit nove technologie. (viz test v dubnovem computeru, kde disky s ATA66 pod WIN98 behaly o polovic pomaleji nez na WIN 2000)dik Cap