» Poradna » Programy

Střílečky, proč jsou populární?

Proč jsou zrovna tento druh hry nejpopulárnější? Když se kouknu na top 5 her, tak je to 4 střílečky 1 sport. Proč každá nová pecka je vždy střílečka? Kde jsou staré dobré časy zajímavých a originalních her? Co strategie? Logické hry? Postřehové hry? Jsem jedinný, který nedokáže dnešní hry vystát a zahraje si staré dobré diablo, nebo stronghold?

Odpovědi na otázku

Moje oblíbené, které hraju stále dokola: Tomb Raider II, Posel smrti .. jsou totiž bezkonkurenčně nejlepší..

lebo ľudia sú zvrhlí. Zakázali si oficiálne násilie (popravy), tak vymysleli náhradu. Samoz. po hrách nikto nezomrie, ale pozerať sa na zomieranie je rovnako zvrátené ako pozeranie sa v stredoveku na popravy. A plus: človek/mozog sa vie prispôsobiť. Kedysi bola rozmazaná foto ženy otočenej bokom niečo strašné, dnes detail pohl. orzgánov sa berie ako umenie = otupené svedomie. Takže preto ľudia hrajú strieľačky. Mario ani človeče im už adrenalín nevytvára, tak musia hrať silnejšie hry. Odpoveď je: ľudia otupeli a tak musia mať niečo silnejšie

Sů to koko ti

Já hraju pořád stejnou stratwgickou hru: Jdi se vysrat, jdi se vysrat, jdi se vysrat, jdi se vysrat, jdi se vysrat, jdi se vysrat, jdi se vysrat, jdi se vysrat.Zajímavá hra ...

zejména před zrcadlem, že

Mě se za dob Segy a Playstationu 1 líbily hry strategické, arkády, RPG, logické ap. než nudné střílečky. Vyjímku tvořila např. Lara z Tomb Raidera, která občas sice vystřelila, ale převážně hledala cestu z labyrintu, hledala přitom různé předměty, musela zdolávat překážky a hledat cestu do další levelu. Vůbec se mi ovšem nelíbí dnešní střílecí realistické hry, kde stříká krev a grafika působí brutálně. Výrobci to dělají proto, protože je těchto hrách poptávka a proč hráči rádi střílí ? je otázka spíš na psychologa. Lidi se asi chtějí odreagovat, realizovat své fantazie, i když rozumný člověk striktně odlišuje virtualitu ve hře a realitu, vždycky se najde idiot, kterého hra může inspirovat ke spáchání opravdového zločinu - viz. např. Brevik... nebo ten Lanza v Americe, jak vystřílel ty spolužáky.

Breivik

Pavelka, Pavelka, ty jsi zase matloň... "Vůbec se mi ovšem nelíbí dnešní střílecí realistické hry, kde stříká krev a grafika působí brutálně." - a jak to víš, že v dnešních střílecích realistických hrách stříká krev a grafika působí brutálně??? Když se nelíbí, tak je nehraješ, tudíž to nemůžeš vědět (já třeba vůbec nevím jak působí grafika a jestli je nějaká krev v dnešních střílečkách, protože je vůbec nehraju)... a pokud je teda hraješ a tudíš víš, že tam stříká krev a grafika působí brutálně, tak nechápu na co si teda stěžuješ A tvrdit, že Breivika k jeho činu inspirovala počítačová hra může fakt jen retardovaný idiot zblblý z Poradny Živě.cz

hry môžu myseľ ovplyvňovať. Nezabíja každý, ale sú ľudi arovnako priateľskí s vľudni ako pred 30rokmi? Samoz., netvrdím, že je to len hrami, ale násilná hra zo mňa ťažko urobí citlivejšieho človeka. Aspoň ja si to neviem predstaviť. A zopár bláznov sa už priznalo, že im pomohla hra, kde to videli. Ak by hry myseľ neovplyvňovali, nehrali by sa. Zmyslom hier je meniť pocity

Mluvit o tom že hry za to můžou může říct jen ****Ukaž mi hru v 1,2 světové válce a ve středověku? Kápo chytrejČím to asi bude? Takže genama kukni s koho jsme se vyvinuly s opic, nevím, ale asi se nedíváš na pořady o zvířatech: opice brutálně zabíjeli další opice, je to prostě v genech.A né ve hrách, ty jsou až posledních 14 let cca.Hry ovlivní jen dementa, dospělého člověka od 18 let hra nemůže vůbec ovlivnit, pokud je normál. Myslíš jako že jsi řeknu tak hrál jsem střílečku a jdu to zkusit v reálu? Tak asi težko.Jen děcka to ovlivní tak do těch 15 let by měli být násilné hry zakázane, ale nevidí to jen ve hrách, ale brutální filmy atd= výchova rodičů.= Každý at jsi hraje a dělá co chce, když jsi na to vyděláš tvoje věc.

ak veríš povídačkám o opiciach.... Ani sám Darvin to nebral ako fakt

Ze stejných důvpdů, proč se nejvíce točí akčních thrillerů a válečných filmů. Protože HOMO SAPIENS SAPIENS je ZABIJÁK. Absolutně nejvíce ze všeho ho baví zabíjet, až teprve potom šukat a jíst.

Plošně určitě ano, proto taky mocnáři utvořili zákon aby stíhal vraždu (kromě války) protože jinak by na ně nemohl nikdo pracovat a zdechli by jako toulaví psi na písku.

No...ZONDE, vím co se se tady snažíš říct, o tom by se dalo diskutovat. Ale není to tak jednoduché....TY JSI TAK JEDNODUCHÝ PRŮHLEDNÝ ČLOVĚK....až jsi k smíchu...ve všem.

... jako v přírodě: když si chce samec zašu.at, aby bylo potomstvo, musí buď zabít nebo vyhnat rivala, když se chce šelma nažrat, musí něco ulovit (zabít) a pak sežrat. By mě zajímalo, jak jsou tedy myšlena "společenství lidská". Na přírodní (neplést s přirozenými) zákonitosti se poukazuje, že v lidské společnosti se nedají aplikovat a že to není vhodné, ale v podstatě se jimi v různých situacích buď přímo nebo nepřímo řídíme. Ty geny jsou ale nějaký "vymakaný". Hmm, docela psycho

a prečo (niektorí) máme svedomie, keď sme len vyššia forma zvierat? A ak sme zo zvierat a vyvájame sa, prečo morálka upadá a nie naopak?

Já skoro nehraju, ale nedám dopustit na Tiberian Sun

ČlověkKterýZůstaneSámNafurt.

Střílečky jsou odreagovačka - člověk vyventiluje vše, co ho sere (stejně jako si chodí zabékat na hokej nebo fotbal)... místo toho, aby to dělal v reálném životě. Samozřejmě nékdo místo hraní stříleček bere prášky na hlavu.

existuje aj lepšia zábava

sex?

Chlast kamaráde, chlast když už poznáš většinu praktik, očucháš více holek najednou už to není takové jako první sex víš? To co ještě nedávno bylo na infarkt najednou není, je to známé, prožité. Typicky v D/S se někdo vrhne na bolest a pak musí stále překračovat hranici k dosažení svého, já preferuji mozek tedy stále rafinovanější tresty a odměny.

Chlape ty mě fakt zabíjíš

Zabíjí mě moje stará, když je "top" proto mám vypadky na poradně.

Tak honem, mazej z ní vyšukat duši a pak to zapít něčím ostřejším.

A potom su tu ludia ako ja ktory hraju simulatory hlavne aut,autobusov (vdaka bohu ze existuje nieco take ako OMSI ),v minulosti lietadiel

Protože to v nás prostě je - na vojáčky si spontánně hrají už malé děti.

Protože lidem se nechce přemýšlet! Je to celkem často vidět i v poradně, lidi jsou schopní se ptát na úplné kokotiny, a přitom by jim google za 0.003s našel odpověď. Ale přemýšlet nad tím jak se ho zeptat, je na ně prostě moc. Nejlepší hry jsou stylu "Serious Sam", kde stačí položit závaží na tlačítko pro střelbu a jen jít a kosit davy nepřátel.

Seriouse Sama zbožňuju Jeho hlavní účel je právě odreagování - a navíc, člověku (neříkám že všem) dělá dobře, jak tu zrůdu zlikviduje, a ona se rozprskne na všechny strany

Já myslím, že většina dospělých hraje hry, nejen střílečky proto, že se potřebují odreagovat, vyventilovat, pročistit hlavu, zkrátka na chvíli se trochu vzdálit od běžných starostí a problémů. Někteří hrají proto, aby zabili čas a proč ty dnešní krváky? Mno právě proto, že se rádi ztotožňují s realitou, ovšem nehledal bych v tom sklony k násilí, až na výjimky které se najdou všude bych v tom viděl spíše to, že čím je hra reálnější, tím lépe se člověk vcítí a tím více se vzdálí realitě.Druhá kategorie jsou děti, které nemají vyvinutý mozek a hry jim nahrazují mnohdy realitu života a stávají se jim drogou. Závislost na hrách vznikne jako na čemkoli jiném, ovšem dnešní závislost dětí a mládeže na hrách a internetu je větší, než na jakékoli jiné droze.Ti co tvrdí, že tím nikomu neubližují, jsou hloupí a nevidí sami sobě na špičku nosu, což se jim nedá zazlívat, protože jsou sami z nejzávislejších.Jak je známo nejedno dítě spáchalo násilí nebo dokonce i vraždu jen proto, že mu někdo znepřístupnil počítač nebo konzoli s hrama. Proto se mj. v Americe nesmí hry prodávat od 16, 18 let apod, proto taky američani v kinech nikdy nevidí vystřižené násilné scény ve filmech, které se u nás běžně v kinech promítají.Doufám, že obdržím moře dislajků, protože to bude od těch, kreří jsou neustále na PC, ntb, konzolích nebo aspoň musí něco dělat na mobilu či tabletu, a tím mi vlastně dají za pravdu...Když vidím dnešní ne"komunikaci" mladých lidí, tak si říkám, že není úplně od věci dneska už dávno nebýt dítě, protože se aspoň nedožiju.................. mno Bůh nám pomáhejbtw: a to jsem ateista ;-D

To bude tím, každý at jsi dělá co chce, ohledně dětí je to povinnost rodičů je hlídat ne výrobcu her.Za další jsem říkal že jsme s opic, broto brutální a zabíjení= zvířata=podiv se někdy jak taky nějakou opici zabijou,mučí atd.Klidně tlupa 5,6 vs1Je to prostě v genech a záleží jak tě doma vychovají atd.U toho norského šílence je blbost říkat, že ho inspirovala hra war of warcraft. Je to šílenec jako za 2 světové války spoustu dalších lidí.

Smutné je, že lidé jako ty, ale i já si málokdy uvědomují, že hry a filmy ovlivňují jeho myšlení a chování ať už chtějí nebo ne.Na druhou stranu v psychiatrických léčebnách je moře bláznů, kteří to o sobě nevědí, feťáci a alkoholici taky všichni tvrdí, že žádný problém nemají...Budiž ti život o to lehčí, snad ti mé tvrzení osobně nikdy nikdo nedokáže na tvé kůži.

Jedine co ovlivnujou je tvé myšlení, řekni jak ti hry mění myšlení to chci teda vidět.Já nekouřím ani nepiju, což je lepší než chodit každy den jako 15 letí každy den zhulení, chlastají jak prase to je daleko horší.Od 18 let ty hry težko něco změní.

Pokud se ti to nelíbí tvůj problém, každému se nelíbí něco jiného, já bych zase zakázal alkohol a cigarety+ drogy svinstvo světa.Asi tak nějak.

Ale, co maji děti dělat, když všechny hry jsou samé střílečky? Kouknou se na Re-Play a hned na ně skočí 5 top her, které jsou pro ně brutální.

A kolik z tech brutalnich her je urcenych pro deti?Piji deti v restauracich alkoholicke napoje, kdyz vetsina nabidky napoju obsahuje alkohol?

Střílečky jsou super na odreágování ;) Nic neuklidní tolik jako pár headshotu v Mulťáku :D

Asi tak stějně nic nestřílíš, ani zbraně nemáš prostě nic. Lidi to nejsou není to nic jiného než 0000,11111 čísla v pc, to jen tady někteří blázni, myslí že je to reál. Od toho je myšlení člověka, aby poznal, že to není reál.Tedy můžeš vzít motorovou pilu a klidně rezat nohy prostě všechno, protože jsi v kybernetickém světe kde není nic živého.

Každá generácia by mala zažiť vojnu. Takto si nikto neváži nikoho a ničoho. Nepropagujem vojnu, len konštatujem, že už zjavne chýba niektorým

Chybět může, ale co to má společného s pc hrama? Dneska není pravda, že hry jsou do 18 let, když hry od 18 pochopitelně hrají i starší. Dneska je spíše populace dospělých na hrách 18-60 klidně. Online hry přůměr 30, někteří i 40,50.Takže by to nic nezměnilo.

na co do toho pleteš věk ? Ten pocit, uspokojení ze zabití, není silnejší a nebo slabší věkem... Buď to cítíš, anebo ne. Já ne :)

Nevím komu by chyběl, možná tak bláznovy.

Kdo nezažil na své kůži tuhou socialistickou vojnu včetně šikany, neví o čem je řeč. Šikanu nepřeji nikomu, ale ta tuhá vojna by mnohým smrkáčům jen prospěla.

Už se zvažuje pravidelná armáda. Tak hlavně aby to bylo rychle. Jenže se to zase vyhne lepším rodinám, které ogary vykoupí. Pokud výkupné půjde státu, bude to dobré i tak

Přijde mně podivné, když dospělí chlapi neměli v ruce samopal či si nevystřelili pistolí na terč. Však základním úkolem každého samce v přírodě je lov či ochrana, nebo oboje. A člověk je součástí přírody. Jen s tím rozdílem, že k tomuto účelu používá jiné prostředky(zbraně).

Smarja, rozlisujte mezi brannou povinnosti, odvody a vojenskou sluzbou.To prvni nikdo nezrusil (a zvazuje se rozsireni), ty druhe se neprovadeji a uvazuje se o jejich obnoveni a to posledni bylo zruseno.

Jde o to, že to první nemá význam bez těch dalších. Protože těžko někoho povolat k obraně vlasti, když zbraně zná pouze z PC her.

Ale ma, byt to asi nemusi byt na prvni pohled patrne. Jenze by to bylo na delsi vyklad.

Vy máte nějakou hodnost v naší armádě, když jste takový stratég?

Ja nejsem strateg. A ano, nejakou hodnost v nasi armade mam, protoze jsem mimo jine absolvoval ZVS.Nicmene netreba byt strateg nebo mit hodnost, aby clovek porozumel tehle problematice. Staci logika a studium otevrenych zdroju.

A na co jsou potom vojenské školy? Já vojenskou školu nemám, ale jsem důstojník. Netroufám si však tvrdit, že bych rozumněl vojenské problematice. I když v nedávné době, kdy vykonávala šéfku obrany paní Parkanová, tak já bych mohl býti s klidem náčelníkem NATO

Jste zbytecne skromny, usilujte o post reditele Zemekoule. Mate na to!

To, to, to je pře... pře... přece moje místo._

1000+ ale toto nepochopí nikto. Kto pôjde proti sebe? Všetci obhahujú svojho "boha". Ale trafil si sa total. Hrať to, čo celý svet 69rokov odsudzuje je "zaujímavé"

No diť může jít válčit třeba do Íráku, nesmí jít na Ukrajinu, to by ho místo tam zastřelili tady.

A proč by tam šel? Tady někdo nevnímá rozdíl mezi reál a kyber. D

Heleď Krávo, dal jsi si příhodný nick je znát že jsi pár metrů od hnoje. Jenže jít někam válčit fysicky, to může zabučet fakt jen kráva. U PC může i ležet a chlastat, nebo jiný požitek, v reálu je dřina se pohybovat i na bálu, natož na bojišti, kde je to jak na smetišti

ZONDe, už jsi pochopil k čemu a proč jsou odpory na chladič, že nestojí co nadupaný herní počítač a co brzdí měniče s těmi brzdnými odpory, mudrlatne?

takže ženský si u nás nikdy ničeho nevážili? výdyt u nás je ani neodvedou :D Pokud jsi vojnou nemyslel základní vojenskou službu, ale přímo válku, je to s tebou ještě horší. Válka totiž nenaučí nikoho aby si čehokoli vážil, naopak v lidech podporuje ty nejhorší zvěrstva.

Válka ukáže pravdu.

Driv jeste za dob Doom II a Wolfenstein 3D to byla takova odreagovacka. Dnesni FPS hry mi nic moc nerikaji. serie COD, BF atp jsem zkousel a nijak me nenadchvly. Nicmene treba Skyrim kteri je obcas taky pekna rubacka me docela chytnul ale jenom kratce zjistil jsem ze daleko vic me bavim obcas zapnout WoT a v Cete se snazit takticky prostilet k vlajce. Dalsi dobrej flak je serie Realms of Arkania u cehoz se da vytuhnout na celej den, nebo Minecraft, ten je obzvlast zabava ve vice lidech na privatnim serveru pri spolecnem budovani neceho vetsiho.Ale ja uz sem asi moc starej na hodnoceni modernich her

Nikdo není starej DJak jsem říkal dneska hrajou +- průměr 30 let, ale hodně 40,50 letí. Co je na tom? To je jako když jsi starý pán koupí moderní auto.Každý at jsi hraje co chce, když je mu 18 let a vydělává jsi na to atd.Každého věc co ve svém volném času dělá.

No do te kategorie +-30 uz spadam ja no ano at si hraje kdo chce co chce jen rikam na nake hodnoceni tehle novinek uz to neni pro me Podle me za poslednich 5 let vyslo asi tak 5 her ktere me padli do oka, protoze mam tendenci to porovnavat se starsima klasikama ktere se malo komu podari dobehnout. Grafiku u her neresim takze tim me zadna hra nenadchne az budu chtit grafiku z ktery si pustim do kalhot pustim si nakej film ve FHD, co je pro me dulezite je pribeh a hratelnost a toho je skoro vzdy nedostatek u novych her

No vidíte, jak jsou lidé různí. Mě zase u her nezajímá příběh a hratelnost, ale naopak grafika. A to proto, že chci vidět současné maximální možnosti techniky, zejména její vývoj v čase. Povoláním jsem technik a chci mít ve svém oboru jistý přehled. To, jestli zastřelím já jeho nebo opačně je mi šuma fuk.

Tak prehled v teto oblasti osobne udrzuji ciste teoreticky Jelikoz se zivim jako Aplikacni Administrator Enterprise aplikaci sleduji zas jine trendy. Ale to sem ted nepatri resi se hrani her a kazdy ma nake preference ja preferuji pozitek z hrani vy se rad pokochate vizualne

Už to není, co to bývalo. Kochám se i jinými věcmi. MS ve fotbale je také příjemný ke shlédnutí či právě začínající Wimbledon též velice přitahuje. Připadá mně, že řada lidí už je na PC přímo závislá a sedí u toho každou volnou chvíli.

Sledovani sportu me moc nebere... Jedine co sleduju tak zensky volejbal ale jenom zive na plazi

Tyhle subjektivni pohledy.. Sledovani fotbalu je uchylarna a nekteri lide uz jsou na tom dlouho zavisli. :o)))

Taková závislost dělat cenzora v poradně na živě.cz je úchylárna a některé to bere taky už hodně dlouho...

Ano, subjektivni pohled. Resite podobne TV? neresite, protoze .. aha, ten fotbal a tenis. Podobne vesele "rady" rodicum ale muzete najit i ohledne te televize.

PS: A jak se nam to hezky diskutuje pod uchylakovym dotazem, ze? I imbecil Zond se pridal s malou "vecnou". :o))

Jo, potrefená husa nejvíc kejhá......Alkoholik také tvrdí, že není alkoholik a že nechlastá.

Vy jste zacal s kadrovanim na zdrave fanousky TV sportu a nezdrave pocitacove hrace. Tak zkuste nejdriv pochopit, ze tyhle odsudky jsou subjektivni a hlavne trapne. Neprijde Vam divne vandrovat jinym lidem do toho, jak maji travit volny cas? (On je hezke mit patent na pravdu, ale pusobi to smesne.)Kejhat jste zacal sam, tak ted argumentujte a neuhybejte provarenym smerem..:o))

PS: A neberte si to osobne, majitelu jedine pravdy o cizim volnem case tu byva fura.

Musíte být sakra náruživý hráč(nezávislý, že????)

Proc Vas to zajima? Potrebujete svuj patent na pravdu nejak podeprit, argumenty chybi, tak sahate k osvedcenemu utoku ad hominem? To je dost hloupe i na mistni pomery..

Argumenty nepotřebuji. O závislosti na PC a hrách mluví jiné kapacity, než jsem já. Stačí se podívat na net a googlovat.

A o zavislosti na TV mluvily jine kapacity uz pred desitkami let. Staci se podivat na net a googlovat. A dalsi kapacity zase mluvi o jinych zavislostech..Vy argumenty skutecne nepotrebujete. Vyplyva to z cele nasi dosavadni "diskuse". Neargumentujete, uhybate, nereagujete na argumenty. Blahopreju Vam k Vasemu patentu na pravdu. Nechte si ho zaramovat a muzete si ho povesit v obyvaku nad telku. Navstevy to oceni!

Samozřejmě, jsou různé závislosti. Ale zde jsme v PC poradně a tak je mimo mísu zde probírat třeba alkoholismus ap.

A dívaní se na televizi 8 hodin denně není závistlost? Závislost na pc je úplně nejslabší, která kdy byla.Co takhle alkohol,cigarety a drogy? Tak tohle je tak o 100% horší, samozřejmě at jsi každý hulí,fetuje a chlastá jak chce, ale at tu pak nekecá o závislosti, když dneska už je každý závislí na nečem.

Ale toto je počítačová poradna a taková závislost reálně existuje.http://www.poradenskecentrum.cz/pocitacova-zavislost.php

A kdo dneska není na nečem závislí?Asi nikdo.Hlavně na mobil to je skoro každý.

Pravda, mobil má téměř každý. S tím rozdílem, že někdo za 1000 korun a potřebuje jej 10 minut za den a druhý vlastní 10x dražší mobil a leze s ním i do postele. Ten první je běžný uživatel, ten druhý závislák.

O to ani nejde, já jsem jse narodil 1992 a to ještě byli mobilní telefony typu dnes v kytkách.Byli max s anténou vysunovací.Ale děcka je rozhodně neměli.Dneska už od 4 let mají telefony a pak se rodiče diví.

Přesně tak. I já jsem se divil, když jsem zjistil, že moje 15ti letá dcerka tráví více volného času se svým mobilem, než s rodiči. Řešení bylo jednoduché. Už třetí měsíc svůj mobil neviděla. A ono to jde. Dokonce lépe, než s ním. Získala více času na učení a v pátek je doma vyznamenání.

Jednoduchá odpověď na otázku, proč jsou střílečky nejpopulárnější. Protože závisláci na hrách si většinou nemohou zastřílet v reálu. Na vojnu se totiž nechodí a na ostré střelby nejezdí. A zbrojní průkaz také nevlastní každý. Až se bude opět chodit 2 roky na vojnu a člověk prožije za tu dobu 4x po týdnu ostré střelby, potom řada z nich pochopí, že střílení je pěkná otrava. Jediným způsobem, jak beztrestně někoho zastřelit v reálu, je využít možnosti dát se k žoldákům a odjet na misi. V tomto případě budete mít tuto legální vraždu ještě hezky zaplacenou. No řekněte sami. Není to výhodnější, než mastit jako malé dítě na PC střílečku?

Ne DI tak by se střílečky hrály dál.Není to o tom střílení v reálu, to mi fakt nechybí.Mě by na vojne max bavilo lítat a jezdim v tanku.D

Mě zase na vojně bavilo ležet na bidle a stříhat metr. V tanku jsem nejezdil. Musel jsem se spokojit se střelbou z pistole, samopalu, kulometu a protiletadlového kanonu.

Baktinet můžeš hrát až do úplného zblbnutí. A nepotřebuješ ani střílečky.

Jedinný? Jako really?

Ministerstvo obrany myslí také na hráče stříleček a má jim v úmyslu umožnit zahrát si konečně reál.http://www.novinky.cz/domaci/340580-armada-chce... Toto ale trvalo....

asi koukáš na špatný stránky :D hrej.cz jedině