» Poradna » Programy

Strihani videa

Hledám efekt, který mi umožní, abych mohl klíčovat ale objektama na té fotce hýbat. Například sám něco namluvím a u toho se mi v ruce objeví jiný objekt, který se bude hýbat s mou rukou a vypadat, že ho ovládám. Je to v tomto programu možné? Případně v jakém programu jdou tyto a další efekty dobře uživatelsky tvořit? Děkuji za odpověd.Vyhovuje treba Sony vegas studio?

Odpovědi na otázku

Nepotřebuješ "efekt" ale alespoň minimální pojem o problematice abys uměl přinejmenším definovat o co ti vlastně jde. Takže šup na youtube a jeď tutoriály (je vcelku jedno pro jaký SW, jde o principy)Z popisu jsem pochopil, že budeš potřebovat nějaký kompoziční SW. Vynikající je AfterEffects. Zdarma můžeš zkusti HitFilm Express který také umí kompozice, trasování pohybu a další nezbytné funkce pro "aby to vypadalo, že něco ovládáš"

Btw, zrovna pro HitFilm express je i tutoriál na téma StarWars kde tě naučí udělat světelný meč a ten rozpohybovat v ruce herce https://hitfilm.com/express/the-force

Ten efekt se v AE jmenuje motion tracking.