» Poradna » Programy

Stříhání filmů nahraných v DVD rekordéru

Zdravím,

nahrál jsem si na DVD+RW v DVD rekordéru pár filmů. Teď bych z nich na PC potřeboval vystříhat reklamy a vypálit je znovu "napevno" na DVD+R. Nevíte někdo jakým programem na to mám jít? Mám k dispozici Windows Media Player, Windows Media Center, Acer Arcade Deluxe a kompletní balík Nero 9.

Díky za odpověď a hezké Vánoce.

Odpovědi na otázku

No jestli jsi náhodou nezapomněl na Windows Movie Maker, který je součástí Windows, tak v tom to jde.

Finalizuj (ukonči) DVD-RW s nahraným filmem.Pak pomocí Nero 9 (Nero Vision) naimportuj film z DVD na HDD a stříhej jak se Ti ráčí.Tím samým programem vypálíš i finální DVD-R.

No, díky. Zdá se, že to tímto půjde. Moc s tím neumím, tak experimentuju. Koupil jsem si to asi před půl rokem na vypalování a vůbec jsem nevěděl, že tam přibylo tolik aplikací. Znal jsem jenom Nero Expres a Nero Burning ROM ještě ve verzi 6.

Zkouším to, ale nějak se to nedaří. Naimporotvaný mám, ale nějak se v tom neorientuju. Podařilo se mi označit a vystřihnout určitou část, ale další už vystřihnout nejde. Nemáte nějaký krátký návod, abych se "chytnul"?

Já to dělám tak že střih dělám v programu Shrink 3.2 ten se dá stáhnout z netu a je free. Výsledné díly spojuji v Nero vision.

Já mám Nero ve verzi 8,ale nejspíše postupy pro zpracování videa v Nero Vision budou podobné ne-li stejné.Je třeba si s tím trochu pohrát a zjistit sám co to kde dělá a umí.Pokud máte krabicovou verzi (legál),určitě k tomu byl i krátký manuál.Alespoň u mě v krabici byl - v angličtině.

Mám krabicový legál, ale nějak se mi právě nedaří na to přijít. Manuál tam nebyl. Když střihnu, tak nevím, jak se co značí - vystřižené a nevystřižené a to mě plete. Taky nevím, jestli se dá stříhat najednou, nebo jestli musím nadělat po každým ukládání kousky, který pak na konci spojím.

Myslel jsem, že naimportuju, označím začátek a konec střihu, vystřihnu (vymažu označené) a kraje se spojí a tak pořád dokola. Nějak mi to ale nejde.

ZdenekP:"Myslel jsem, že naimportuju, označím začátek a konec střihu, vystřihnu (vymažu označené) a kraje se spojí a tak pořád dokola. Nějak mi to ale nejde."
Ale ano,právě tak by to mělo fungovat.Asi neděláš něco správně.

Jo, díky moc. Takový návody si dám líbit
Teď jsem to podle toho zkusil a zdá se, že se daří. Teď to ještě exportuju do WMV a zkusím to přehrát.

Mimochodem, v čem jsi to video vytvořil? Občas taky něco někomu poradím a toto je asi nejlepší způsob jak navést na správný postup.

Ten návod je vytvořen ve SnagIt 8.Prográmek na snímání obrazovky.

Nakonec se tedy podařilo. Díky za návod.

... tak další dotaz, jako stehno - od kdy umí DVD rekorder vypalovat?
Snad HDD rekorder - a teď jaký?

Pate ty jsi ale popleta : http://www.videoexpert.cz/dvd-rekordery-bez-disku/... třeba ... Jinak hezké svátky

Tomáši, já se nezlobím - ale aby napsat kde ty filmy vzal, to už je na bednu - a mám dojem, že z VHS to nebylo.
A i tobě hezké svátky, a do Nového roku, víc konkrétních dotazů.

Vypaluje přímo na DVD-R,RW.To není nic nového.Bylo to tu myslím dříve než HDD rekordéry. http://www.hometheatermag.com/discrecorders/304sony/...

MIKYMYKY, tak jak je vidět, nikdo nezná všechno - a já se kaju - našel jsen v cz tohle
http://www.stereomag.cz/print_clanek.php...
Ale ty vole, dávat za takový nedodělek 35990 Kč, to je teda na bednu - za ty prachy jsou skoro 3 kvalitní HDD rekodrery.
Je jenom trochu škoda, že nelze zjistit stáří článku.
A dost pochybuji, že původní tazatel, má něco takového doma.

RDR GX7 A GX3 byly jedny z prvních DVD recordérů od Sony.Ani nevím který to byl rok,ale tuším tak 6 let zpátky.Já mám taky jeden (RDR GX3) a dal jsem za něj tehdy něco kolem 20000,-.To víš touha mít to doma byla silnější než cena.Dodnes ale funguje spolehlivě.Jde na něm i editovat nahrané video (na DVD-RW v režimu VR).Jen podpora DVD formátů je slabší,nahrávat lze jen Na DVD-RW 2x,DVD+RW 4x,DVD-R 8x.V té době to byla šupka.

Mám Philips DVDR610. HDD to nemá, nahrává to přímo na DVD+R nebo DVD+RW. Je to starý tak 6 let? Ani přesně už nevím.

...příště zkus AviDemux, načte mimo jiné i DVD a sestříhá jak potřebuješ a pak to bez rekomprese uloží...je malej a myslím že se nemusí ani instalovat, WMM a produkt Nero si klidně odpustím...