» Poradna » Programy

Střih videa

Čau, potřebuji pomoc s asi často řešeným problémem. Ve zkratce mám PC i7-4770 3,44GHz, 16GB RAM, grafiku NVIDIA Quadro K2000... Nejsem stavu rozjet programy ve styl Vegas pro 16, Adobe Prem, Filmora atd. Vše se strašně seká. Zkoušel jsem i Moviemaker, jenže u toho mi zase nejde na Win10 nainstalovat Essentials 2012... Už nevím co s tím, poradíte proč se mi to seká, i když nastavím malé rozlišení v programu atd... a proč mi nejde nainstalovat Ess12 k MovieMaker?Dík za rady

Odpovědi na otázku

a) zkontrolovat ovladače, počínaje "čipsetem", dle webu výrobce MB a grafiky.b) zkontrolovat na malware.

OK zkusím, díky

Na všechny uvedené programy mas zakoupene licence?

Fimora je stažená originál a zakoupená licence - seká se... Vegas je crack, ale dnes jsem stáhl na zkoušku Videopad a ten jede...

... tak u Microsoft Windows Essentials 2012 už byla dávno ukončena podpora ... / https://wintip.cz/ke-stazeni/546-microsoft-... /

jop to jsem četl, ale ještě minulý týden mi jel, jak se mi aktualizoval Win tak zdarec a našel sjem Ess pro win 10, jen nejde nainstalovat. Tzn, že Moviemaker už prostě nikdy nerozjedu??

MovieMaker pro W10 jsem našel asi 3 verze ... windows-movie-maker-2017-full.exewindows-movie-maker-2018.exewlsetup-all-cz.exeAle nemám je vyzkoušené. A odkazy už jsem zapomněl.

Ano vše jsem našel taky, ale k tomu je potřeba Ess a ten nejde nainstalovat, bez toho to nejede

Ten 2017 jsem teď zkoušel ve virtuálu W10 a jede.

Tak ten se stáhl, nainstaloval a jede, ale proč se mi to k....a pořád seká

Udělals a) i b) ???

Na Malware čistý a stáhl jsme nové ovladače NVIDIA

Seka se co?windowsy nebo jenom strihovy program ?jaky zdroj videa mame ?

Seká se v programu, když nahraju a pustím tak se to kouše. Video je nahrané FHD 50fps. Snížil jsem na zkoušku kvalitu i fps v prohlížeči a stále nic, pořád stejné

mno, možná bych vzal v potaz, jaké video - rozlišení, kodek, kvalita - se vlastně snažíš stříhat, pokud se seká snad každý střihový SW.

Záběry na střih jsou klasické FHD při 50fps... Když se dívám na aktivitu tak jakmile pustím náhled tak procesor jede 100% což se mi moc nezdá na jeho výkon a běžný formát videa... Pokud tomu někdo rozumí tak ho rád pustím do pc přes timew a koukne se přímo co je špatně, protože já už fakt nevím...

Možná se to nezdá s ohledem na to jaké video se dnes používá, ale FHD 50FPS je na zpracování samo o sobě celkem dost. A jestli je to z nějakého slušného zdroje, co má velký bitrate, tak to při běžném zpracování může dát počítači pěkně zabrat. Proto snad všechny tyhle programy umožňují používání nějakých proxy (které je dobré umisťovat na samostatný, hodně rychlý a hodně velký disk), kam se uloží nekomprimovaná "mezidata". Taky se z tohoto důvodu používá předrenderování do RAM, aby se člověk mohl na své dílo vůbec plynule podívat. Navíc tvoje sestava není kdo ví jaký dělo.Navíc, co je to za video? Běžně se pracuje se záběry o délce pár vteřin, jestli se snažíš pracovat třeba s hodinovým záznamem, tak to situaci jen zhorší. Ale myslím, že jediné co s tím můžeš udělat, je nastavit si proxy na rychlý disk a doufat že se to aspoň trochu zlepší. Na druhou stranu, dlouho jsem stříhal na mobilní i3, bylo to sice utrpení, ale dalo se to přežít, když si člověk zvykne během úprav si to nepřehrávat po každé jedné úpravě, a samozřejmně, vypínat si třeba vrstvy které člověk zrovna nepotřebuje apod.

Asi jsi na to přišel, nahrál jsme si video na mobil při 25fps FHD a je to lepší, takže tam bude problém, v těch 50fps... Jinak stříham max 10sec záběry do sebe takže nic velkého. Jen mi hlava nebere, že MOVIEMAKER 2016 (clasic starý) mi prekouse i 4K bezproblemu, ale výsledek je max FHD. Jakmile dám moje FHD jinam než do starého MovMaker tak se to seká... Tudíž můžeš mi doporučit sestavu co bude pro mě? Vím, že PC není už dělo, ale myslel jsem, že bude stačit...

Moviemaker mám ten pocit pracuje pouze s klíčovými snímky a nehrabe na kompresi. Výkonnější SW, se snaží každé video dekomprimovat před tím než ho zpracováváš. Tedy při každém pokusu stopu přehrát, musí počítač video dekomprimovat a v reálném čase na něj nasázet efekty apod. Proto pomůže právě ta proxy (dekomprimovaná data si uloží na disk, a nemusí se tak v tim hrabat vždycky když je potřebuje. Taky se můžou části předrenderovat apod).Co se týče sestavy, tak pokud chceš mít opravdu pohodlíčko, tak si připrav ranec. Koncem loňského roku jsem si stavěl nové PC (mimo jiné právě na "takové to domácí stříhání"), je tam Ryzen 2600 + 16GB RAM + GTX1060 6G a Samsung Evo 960 (a samozřejmně další disky na data), přišlo to v zásadě na 30k (tedy i s Win) a je cítit že na zpracování videa to má stále rezervy, ale dělat se s tím dá (tedy alespoň mě, který jsem předtím tříhal na notebooku s i3). Kdybys chtěl ale stavět nový stroj, tak je hlavně dobrý dopředu vědět, jaký SW hodláš používat. Některý nejlíp využije procesor co bude mít kýbl jader, jiný zase třeba využije max 4 jádra a tak bude lepší sánhout po něčem co jader nemá moc, ale zase výkonná (neber mě za slovo, je to jen příklad). Takže nejlíp určit si s jakým SW budeš dělat, a podle toho si najít co je dobré použít za komponenty. Obvykle se dají od výrobců střihových SW najít různě na fórech podpory návrhy vhodných sestav pro daný SW v daném roce. Toho se dá chytitit. Ale počítej s tím, že jestli na to nemáš rozpočet 50k+, tak budeš muset jít cestou kompromisů a nějak si rozmyslet co oželíš. (za mě rada, myslím si, že když jde o budget PC na video, tak se v začátku dá ušetřit na discích a ušetřené peníze nacpat do výkonu. Stejně tak tam asi necpát hned haldy RAM, i když by se hodily. Disky a paměti není problém kdykoli doplnit, a pravděpodobně budou jen zlevňovat. Lepší nacpat ze startu prachy do CPU, případně třeba desky co pojme více než jedno M.2 SSD, atp. Ale pak pochopitelně došetřit, a postupně tam Ukázat celý příspěvek

Problem ze 4jadrovy procesor nema takovy vykon aby to upocital sam,grafika je tak pouze jadro Kelper ten neumi HEVC (H.265)aktualne grafiky s podporou NVENC a NVDEChttps://developer.nvidia.com/video-encode-decode-gpu-s... info o videu https://mediaarea.net/en/MediaInfo

Jasný vím o H265, ale tocim vše na 264 takže v pohodě, problém bude asi v fps jak se tady zjistilo, tocim na 50fps a to moje neutahne kromě starého MovieMakeru, ale je ten je orezany a výstup jen do FULLHD, proto sháním něco víc v SW

Zajímavé je, že klasický starý MovieMaker mi sežere vše i 4K, ale výstup jen do FHD a chci víc když si můžu točit i 4K v 60fps 😔

a jak víš, že pracuje se 4K? Co když si to naimportuje už v FHD a proto to jede v pohodě...

Používám pinnacle verze 15 a s podobnou konfigurací (akorát procesor AMD FX8350) nemám problém. 2x FullHD (obraz v obraze) zvládne renderovat v reálném čase včetně většiny efektů, procesor ani zdaleka neběží na 100% (když tak třeba jen jedno jádro). Závěrečná kompilace pak samozřejmě vytáhne všech 8 jader na maximum a trvá asi třetinu toho, co výsledné video.Předtím jsem měl Core2duo na nějakých 2 GHz a to mělo problém (proto jsem před 6 lety stavěl nový PC), ale ten počítač nikdy nebyl na zpracování videa počítaný. Tam se muselo čekat na předžvejkání, které trvalo minimálně dvojnásobek toho, co klip (spíš déle), bylo to dost otravné po každé změně čekat.

OK zkusím stáhnout a testnout, díky za radu, dám vědět....