» Poradna » Programy

Střih videa

Dobrý večer, měl bych dotaz jak do střihu videa přidat takové to "zatemnění" obrazu a opětovné "roztemnění" po pokračování střihu. Popřípadě nějaký oblíbený program, který to umí. Děkuji za Váš čas.

Odpovědi na otázku

přechody včetně tohoto umí snad všechny video editory ... podle dotazu očekávám, že budeš spíše začáteční ... celkem přehledné a přívětivé jsou do začátku třeba Sony Vegas nebo CyberLink PowerDirector ... nebo uplně základní Movie Maker je zdarma a umí to taky ...

Ano jsem naprostý začátečník, zrovna jsem začal. no já si našel Pinnacle videospin a nemohu to tam najít

tam hledej v "Transition" efektech ... asi druhá ikonka v tom sloupci vlevo

mrkni na Shotcut - tohle tam určitě bude - nevím, zda je program česky, ale kdyžtak to bude v Transitions nebo Effects.

To je běžný přechodový efekt, umí ho prakticky všech střižny. Od ShotCut výše, PinnacleStudio, SONYVegas, DaVinchi, produkty Adobe Pr / Ae (pro pokročilé CGI) a tak dále.> Pokud to chceš jako jednorázovku, doporučuji to svěřit někomu kdo to dělá pravidelně, aby pak nevznikl problém s nastavením projektu, vstupními daty, nastavením výstupu, formáty, případně s korekcí barev (bude-li třeba).

Shotcut je v češtině.https://www.shotcut.org/download/