» Poradna » Mobily

Střih domácího videa, mám W8

Prosím poradit, který free program by pracoval ve W8 , abych si mohla sestříhat rodinná videa? Formáty mp2, z telefonů nokie a samsung. Už jsem z toho nešťastná. Zaplatila bych si i třeba hodinou konzultaci přes skype, jsem začátečník. Nebo bych někde na Moravě dojela ke školení. Movie marker nejede, neimportuje, Openshot a Shotcut se seká.....Kdysi se mi to podařilo ve videopadu, ale ten stáhnout nejde. Ten můj nový ntb ve W8 mě vrátil uměním o 10 let zpět. Moc děkuji. Lenka. aknelproch@seznam.cz

Odpovědi na otázku

Za me Avidemux. Je zdarma a funguje. Je i lehky a intuitivni.

Úplně to s tím nesouvisí, nicméně z W8 lze snad bezplatně přejít na W8.1 UPD a tam by to mohlo být lepší. MM se dá pořád stáhnout (už ale ne ten z MS) a snad funguje.

mno upgrade na W10 je do konca roka zadarmo. vo fall creators je aplikácia fotky v ktorej je úprava videa priamo súčasťou systému

Hlavně záleží na výkonu počítače. Pokud máš sice nový, ale s nějakým Atomem nebo Pentiem uvnitř, tak to na stříhání videa (zvláště u novějších kodeků) prostě nemá výkon.

Pouhé stříhání bez reencodingu žádný výkon nepotřebuje...Bohatě stačí obyčejný Avidemux (video >> copy, audio >> copy).

nicméně jestli nejde jen o "prostříhání" ale i o nějaké základní titulky a přechody, tak se bez překódování neobejde. Nebo pokud chce např. pro oslavu narozenin do výsledného videa zkombinovat videonahrávky z více zařízení.

otázka je proč se Shotcut seká. Jaké parametry má ten notebook - procesor, velikost RAM, HDD? Možná je na to video moc slabý. Jinak KDEnlive je taky pro Windows.To video co chceš stříhat je full HD?

Jestli chceš Movie maker,tak z téhle stránky to nainstaluješ.https://wintip.cz/ke-stazeni/546-microsoft-...