» Poradna » Programy

Stresstest

AhojNevíte o nějakém programu (zdarma), který by mi vytížil PC na maximum?Na netu jsem našel stresstesty na cpu, gpu, ram, ale nikdy ne na vše dohromady.Pořídil sem si použitou vykonnější gpu, tak potřebuju otestovat, zda je všechno ok při nějaké delší zátěži.Díky.

Odpovědi na otázku

oficiální účet redakce |  | Microsoft Windows 10 Chrome 107.0.0.0

Dobrý den,pro účely testování zahřívání/přehřívání a stability počítače při nejvyšším výkonu mohu z vlastní zkušenosti doporučit nástroj OCCT. Můžete ho zdarma stáhnout z webu https://www.ocbase.com/, kde je aktuálně k dispozici verze s číslem 11.OCCT je nástroj pro kontrolu stability a zátěžové testy typu „vše v jednom“. Testy dokážou zatížit komponenty, jako je procesor, čip grafické karty, operační paměti, VRAM či napájecí zdroj, a odhalit tak potenciální potíže se stabilitou. Součástí aplikace je monitorovací engine HwInfo, který umožňuje získat přesné údaje a rychleji diagnostikovat problémy.Aplikace je pro osobní použití zdarma - pouze je nutné před spuštěním každého testu deset sekund počkat a poté ho potvrdit stiskem tlačítka. Délka jednoho testu je v bezplatné verzi omezená na 1 hodinu, což ve většině případů stačí na odhalení případných problémů. Další výhodou je skutečnost, že OCCT není nutné instalovat - stačí ho stáhnout a spustit.Placená verze odstraňuje některá omezení - například odpadá prodleva před zahájením testu a testy mohou probíhat neomezeně dlouho. Pro profesionální a komerční použití nástroje OCCT je nutná placená licence Pro nebo Enterprise.Přeji hezký denKarel KiliánŽivě.cz

Tak když chceš otestovat grafiku, tak nač testovat ram a cpu?V každém případě pusť si nějaký grafický benchmark, 3DMark, Unigine... případně nějaký compute skrz GPU a nech to točit ve smyčce tak dlouho jak je libo.

Třeba chce testovat zdroj, nebo hlučnost respektive odpadní teplo při zátěži všech komponent ke které dochází typicky ve hrách.Já osobně preferuju ten "typický" typ zátěže oproti "umělému" škvaření komponent nějakým speciálním programem. Záleží na tom, jaký PC hodláš zatěžovat. Starší PC = něco od Unigine, nový nějaké UnrealEngine5 demo, pár jich určitě vyšlo. Třeba ten Matrix vytěžuje velmi slušně jak CPU, tak GPU..No a nejnovější najdeš tady, taky může pomoci. Ale opravdu jen nový komp.https://unity.com/demos/enemies

Prozradím ti velké státní tajemství. Na počítači můžeš spustit několik aplikací současně. Ale pšt, je to státní tajemství! Tak ať se někde ožralej v hospodě o tom omylem nezmíníš.Já většinou používám dvě aplikace. Na grafiku mám rád Furmark: https://geeks3d.com/furmark/ ten jí dokáže vyhnat na vysoké teploty během chvilky.Co se týče CPU tak tam většinou používám IntelBurnTest: https://www.techpowerup.com/download/intelburntest/ ten taky dokáže během chvilky rozžhavit CPU na maximum.

Díky za tipy

OCCT