» Poradna » Web a internet

Stream z IP kamery do internetu (via stream server)

Vážení přátelé,mám na Vás jednu prosbu. Mohl by někdo ochotný, v tématu zběhlý, či osvícený nastínit, jak realizovat zachycení video streamu z IP kamery na protokolu RSTP v síti tak, aby bylo možné ho přes vlastní server streamovat do internetu - respektive na web? Již vymýšlím asi týden jak na to (za pomoci různých diskuzí a linků z přítele Google), ale nikde jsem nenalezl ucelenou představu (z 90% radí všichni stream pustit rovnou z kamery přes veřejnou IP ven). Aktuálně se streamuje rovnou z kamery přes veřejnou IP, ale jakmile se připojí více jak 7 účastníků, video je nepoužitelné. Řešením by prý bylo mít vlastní HW stream server na veřejné IP, který bude sloužit jako cache a pro přístup zvenčí pro alespoň 20 účastníků. Konektivita UP je dostatečná. Děkuji všem za radu, které by celý můj problém posune kupředu.

Odpovědi na otázku

Neviem ako je to s poctom klientov, ale ja mam doma 2 rstp a jednu mjpeg kameru. Po lokalnej sieti to vsetko taha mini pc (4-jadrovy cuboxi), kde bezia neustale 3*ffmpeg co to zapisuju lokalne na disk a kazdu sekundu screenshot pre webstranku (sice je to overkill, ale robit toto kazdych 100ms a da sa to nazvat "live" stream).Ale bezne sa da robit cez ffmpeg aj transkodovanie a re-streaming, takze to riesenie s HW stream servrom. Inac by som si vedel predstavit len nejaky cachovaci proxy pre stream a to bude asi ina palka. Rozhodne by som ale neodporucal davat priamy pristup ku kamere, uz z toho dovodu ze id/pw je sucastou url streamu (v mojom pripade)

Ja ted resim podobny system. Zkousim ZoneMinder. Nastavene ze co 1x mi to uklkada jpg, Je na to appka i pro android, ale ja to vse resim pres OpenVPN, nikde nic nepoustim do internetu. Ale nereknu jak silnou masinu na to musis mit a zda to tech 20 lidi zvladne. Mozna by se dalo. Zoneminder je pro linux free. Alle i tak pocitej ze vse bude zaviset od tve rychlosti netu. Mozna by se dalo streamovat na paterni server a ty bys to pak moh z toho serveru paterniho tahat.

Díky za nápad. Ještě jsem asi nezmínil, že potřebuji skutečně řešit stream i s audio vstupem. Na současnou kameru jsou připojeny 4 mikrofony přes jeden vstup přímo do kamery. Proto jsem musel možnost se screenshoty hned zkraje vyřadit (proto i ten požadavek na plnohodnotný live stream). Navíc mi upřímně dělá starost, jak řešit re-streaming, kde mi na vstupu bude vytvářen datový soubor (výstup z kamery) a z něj se bude live hnát záznam na veřejnou IP - soubor bude neúměrně narůstat.Díky