» Poradna » Programy

Strategie

Ahoj,už je to hodně dávno, co jsem naposledy hrál nějakou hru, spíš proto, že jsem přešel na VŠ, pak bylo moc práce a navíc počítač doslova stařeček.Teď nedávno jsem provedl celkem výrazný upgrade, navíc mám po státnicích a celkem čas, tak mě napadlo, že bych si občas zase něco zahrál.Nejradši jsem vždy měl strategie - moje nejoblíbenější asi dodnes zůstává Transport Tycoon :D Kromě toho jsem ale rád hrál i hry typu Age of Empires, napřed I, pak II a III a krom toho pak i Empire Earth, I a II. Dneska už jsou tyhle hry ale hodně dávná historie a proto mě napadlo jestli třeba v tomto směru vyšlo něco podobného nověji. Nemusí to být přímo teď někdy nedávno, ale prostě něco trochu sofistikovanějšího než tyhle. Přijde mi, že se na tento typ her v poslední době skoro zapomnělo, simulátory typu NFS, NHL, FIFA nebo hry kde se jen chodí a bum bum mě nikdy nebavily takže jsem se chtěl poradit jestli třeba je nějaká dobrá strategie podobná AoE (nevm proč ale nebaví mě ani Warcraft a podobné, přijde mi, že je to tam mnohem víc o boji než strategii, určitě je to fajn hra, ale prostě radši bych něco ve stylo AoE nebo EE), nebo případně něco na simulaci dopravy jako je Transport Tycoon. Poslední požadavek je, aby to běželo offline - jediný co jsem tak nějak našel bylo SimCity a to právě tento požadavek nesplňuje. Chtěl bych to mít na chatu, kde připojení neni.

Odpovědi na otázku

tahova alebo realtime?

Asi real time - pokud jsem správně pochopil co to znamená - prostě jako třeba AoE. Dřív podobných her byla spousta, dnes mi přijde že není nic...

realtime asi naj volba bude starcraft II, warzone2100, company of heroes. Pises, ze nechces online, vacsina novych hier on-line vyzaduje, uz len ako ochranu (settlers 7, sim city 4 a5). ono sa to da osetrit crackom, vacsinou s pridanou hodnotou virusu, pripadne rozumom (sandbox, virtual, napisanie mailu na podporu hry).ja som vysadeny na tahove, tam nejde o grafiku, takze hravam aj 15rocne hry.mozno by ta zaujal tento clanok: http://www.root.cz/clanky/historie-vyvoje-po...

JN, díky za tipy, on třeba ten starcraft je hodně podobný warcraftu. Nevím jak bych to popsal, prostě to je jiný typ strategie než třeba AoE nebo EE, těžko se to vysvětluje, sám nevím proč, warcraft apod. mě nebaví vůbec, AoE a EE třeba ano. Settlers vyzkouším.

strategie sa hlavne delia na realtime/tahove (to uz sme vyjasnili co chces) a budovatelske/bojove. Sam sa musi rozhodnut, ci chces skor bojovat, alebo budovat. Kazda uz dnes obsahuje aj moznost tej druhej, najst dobru hru, kt. ta bude bavit je obcas umenie

to je právě ono, chci něco spíš budovatelského

tak Ceasar III, Pharao...verim, ze uz existuje aj nove 3d verzie, Sim city 4 sa po registracii online da hrat aj offline, Civ4, 5, settlers 4, (verzie medzi 5-6 mne nesadli, ale neznamena, ze tebe tiez). koli tomu existuju demo verzie hier, aby si si to vyskusal, zaujala a aby si si to kupil. A ak mas este nieco v hlave, tak si tymito demami nerozbijes system, ale pouzijes: mozog???

Settlers 2 10th anniversary :) . Jedná se o výborný remake abandonware titulu se vším všudy.

Open Transport Tycoon Deluxe (OTTD): http://www.openttd.org/en/Stále aktuální :)

Tak co třeba klasiku nejklasičtější? Civ IV? (pětku nebrat, tu už hodně zprasili...)

Nebo ještě mě napadlo, když jsi teda ulítával na AoE, tak třeba AoM (Age of Mythology... s datadiskem Titans a máš zase na hafo dní o zábavu postaráno

Empire Earth 3, Men of War (plus datadisky: Red Tide, Assault Squad, Codemned Heroes), Imperium Romanum, cokoliv ze série Total War (letos má vyjít druhý díl Rome: Total War, jinak je též dobrý Shogun), Disciples 3, Heroes of Might and Magic (3,4,5,6), King´s Bounty, R.U.S.E. Máš co dělat.