Strata paketov wifi adapter ralink + winxp

zdravim,

som zufaly, kupil som novy notas MSI X320 s predinstalovanou vistou, kedze to bolo hrozne pomale nainstaloval som win xp, isntalacia prebehla v poriadku.
WinXP je na tomto netbooku podporovany(su k dispozicii ovladace na oficialnej stranke).
Wifi - ralink r1t1 ( 6890 ) verzia ovladaca 1.4.2.0 ( skusal som stiahnut aj priamo od vyrobcu(sprava sa to rovnako))
Problem mam ale s wifi, pingy vyzeraju nasledovne:

Pinging sme.sk [85.248.69.187] with 32 bytes of data:

Request timed out.
Reply from 85.248.69.187: bytes=32 time=7ms TTL=58
Reply from 85.248.69.187: bytes=32 time=9ms TTL=58
Request timed out.
Reply from 85.248.69.187: bytes=32 time=6ms TTL=58
Reply from 85.248.69.187: bytes=32 time=7ms TTL=58
Reply from 85.248.69.187: bytes=32 time=9ms TTL=58
Reply from 85.248.69.187: bytes=32 time=8ms TTL=58
Reply from 85.248.69.187: bytes=32 time=6ms TTL=58
Reply from 85.248.69.187: bytes=32 time=7ms TTL=58
Reply from 85.248.69.187: bytes=32 time=8ms TTL=58
Request timed out.
Reply from 85.248.69.187: bytes=32 time=7ms TTL=58
Reply from 85.248.69.187: bytes=32 time=8ms TTL=58
Reply from 85.248.69.187: bytes=32 time=7ms TTL=58
Reply from 85.248.69.187: bytes=32 time=8ms TTL=58
Reply from 85.248.69.187: bytes=32 time=12ms TTL=58
Reply from 85.248.69.187: bytes=32 time=10ms TTL=58
Request timed out.

Ping statistics for 85.248.69.187:
Packets: Sent = 26, Received = 20, Lost = 6 (23% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 6ms, Maximum = 12ms, Average = 7ms
Control-C

Mam doma dalsie dva noteboky ; nulova stratovost, skusil som vymenit aj router za celkom novy, bezvysledne..
mam podozrenie ze win xp tu wifi Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

aky mas router? napis aj nastavenie wifiny v routeru, inac naco tam davas winxp, vstavane vistacke ovladace s ralinkami nemaju ziden problem a ziaden packet loss, u winxp je pouzitelny msi driver aj s aplikaciou, pri istalacii skus nedat pouzit windows zeroconf ale pouzi nativ, vista 32bit po sp2 a po tuningu ide na tvojom zeleze ok

hm.. rychlost s xp je podstatne lepsia ako s vistami.. to je hlavny dovod(a celkovo som zvyknuyt na xp, vistu nemam rad)
skusal som aj win zeroconf aj ralink soft,,, (nepomohlo)
router :

dlink di 524 s firmwarom 1.05 - WPA2PSK vypnute UPNP a setky ostatne nepotrebne hlupsti ziadne dmz forwardovanie.. atd..
linksys wrt54gl - bez sifrovania len na mac adresy

na oboch routeroch ten isty problem, na inych pc nie je problem so stratou

momentalne som v takom stave ze nemam packet lost len sem tam ping vyleti na 2000ms ale aspon ide net :) > dosiahol som to tak ze som notas odpojil od baterie aj AC adaptera.. :D

Ako vyzeraju pingy na lokalnu IP adresu?
Myslim, ze to pingas dodavatela sluzieb za routrom...

ked pingujem gateway, tak ta stratovost je rovnaka, samozrejme pingy kt. sa vratia su podstatne mensie(~1ms) len ta stratovost,

ako som pisal vyssie zda sa ze sa to vyriesilo tym ze som to odpojil na chilku od napajania :D jediny problem je uz len ze sem tam zriedka vyskoci ping na ~ 2000ms ale 0% stratovost:P

Dakujem za rady, btw x320 je fajnovy notas

sam si napisal ze to moze robit power saving tak ho vypni
stratovost paketov ale power saving nerobi, to skor skus iny ovladac
ak je power saving zapnuty vystupaju pingy na vysoke hodnoty a priepustnost sa rapidne znizi

hm.. opat to iste.. opat stratovost skusim najst iny driver.. :(((((

Skor nez pohladas ine drivery, skus sa pozriet na chybovost.
Ralinky mavaju vynikajuce statistiky prenosu... aspon mali kedysi, neviem ci maju aj sucastne...

Zdravim, takze vytrhal som si asi 2000 vlasov, prekonal tridsat infarktov, 5 krat preinstaloval system a skratil som si zivot o 7 rokov... no prisiel som na to (aj ked si myslim ze toto nastavenie som skusal aj predtym)..

bolo to v powersavingu karty.. /properties/advanced

power saving mode / -max_PSP alebo CAM..

zmenil som to na CAM a ziadna strastovost.. ten sprosty system asi vypinal karty kazdu chvilku tak sa to odpajalo pripajalo.. :(((

Dakujem Vam za ochotu :) som rad ze sa tu snazi niekto aj pomoct.. :)

btw sem tam vyleti ping do vysok.. ale 0 % packet loss ... predtym >25% nebolo mozne prehliadat web..