» Poradna » Počítačové sítě

Stránky na zjištění hackerského útoku.

Nazdar, mám dotaz ohledně stránek které zjišťují či byl můj účet hacknut. Dneska sem si tak brouzdal po internetu a našel sem toto : http://www.zive.cz/bleskovky/stali-jste-se-o... tak sem si řekl proč to neskusit, už jednou se mi stalo že se mi jeden naboural do pc tak uvidím či se mi to nestalo znova. Tak tam dám svůj e-mail a dam vyhledat. A byli tam tři stránky. Nexus (je to stranka na mody do her jako skyrim, fallout atd.) na které jsem registrován, dále R2Games na tu to stránku si nepamatuju že bych někdy chodil natož se tam registroval a SKTorrents na kterou sem se kdysi registroval bo sem potřeboval něco stahnout. Ale nějak ten systém nechapu proč tam ty stranky jsou + tam sou i data ale nejnovější je z roku 2015 ale i tak mi to přijde divné. Většínou mám 2-3 hesla. Na stránky ktere mi jsou tak trochu u zadku mam sem tam heslo 123... atd prostě takove lehke heslo. Ale na e-mail mam heslo z malými,velkými pismeny čísly a znaky a je to asi tak 30 písmen. Takže nechápu vlastně pojem těch to stránek proč to tam ukazuje.

Odpovědi na otázku

Aha už to chapu :D. Sry za ten dotaz potřeboval sem si dát kávu a už mi to začlo trošku myslet.

Jednou za čas se někomu podaří prolámat se do některé z webových stránek a ukrást databázi hesel. V tom lepším případě nejsou admini stránek hovada a hesla jsou šifrovaná, v tom horším případě jsou uložena v textové formě a útočník tak získá tvoje heslo bez práce (a pokud ho používáš i jinde, může se ti vlámat do dalších účtů). Tyhle stránky sbírají všechny dostupné zveřejněné kradené databáze uživatelů a hesel a pokud se v nich nachází tvůj e-mail, řeknou ti to.Takže ne, nejde o to že by se ti někdo naboural do PC, ale do stránek kde jsi registrovaný. Pokud na některé z těch stránek používáš stejné heslo jako jinde, změň si ho tam. A právě kvůli tomu že se na spoustu věcí registruješ se svým e-mailem, je dost zásadní mít na něj jiné heslo než na ostatních stránkách (popřípadě dvoufaktorové přihlašování, lepší služby to nabízí dávno)

"R2Games na tu to stránku si nepamatuju že bych někdy chodil natož se tam registroval"=> typická krádež identity = nejčastější zneužití Tvého účtu a hesla.Kyberzločinec to obvykle používá k nebezpečným akcím typu nelegálních peněžních operací apod.Pokud jsou v tom zapleteni teroristi nebo drogy, máš těžký problém => policie je Ti na stopě.Co s tím?1) Nepotřebné účty ihned zruš.2) U nezbytných účtů okamžitě nastav nové heslo.

Nevidel bych to tak tragicky. Treba se nekdo pri psani overovaciho mailu spletl a zrovna trefil cizi adresu. Nebo doslo ke slouceni nekterych sluzeb nebo jejich presunuti na jinou domenu.

Jak říkam nikdy mi nepřišel e-mail od R2Games takže je to asi chyba a nebo jak zde zmiňuješ že se někdo spletl. A taky krádež identity si nemyslím co rok si měním heslo a většínou je HuT@458HaHar55Q a takové podobné hesla si dávam na e-maily, toto sem si samozřejmě teď narychlo vymyslel moje je delší :D