Stránkovací soubor ( pagefile ) na SSD či HDD?

Zdravím a na znalé se obracím s prosbou o radu.Mám ve starém ( čistě herním ) PC dva disky, resp. jeden SSD 120GB ( s OS Win10 ) a druhý ( WD Black 500GB ), kde mám pouze nainstalované hry.Jelikož všude na netu se píší různé věci o ,,trvanlivosti" SSD, stojím před otázkou: mít stránkovací soubor na plotnovém HDD ( tam, odkud spouštím hry ) nebo na SSD, kde je OS?Díky

Odpovědi na otázku

A kolik máš ramky? Potřebuješ (využíváš) pagefile vůbec?

Určitě ano... mám jen 4GB.

A, i kdyby jsi měl mnohem více (viz níže) stejně bych ti to doporučil. Navíc SWAP umožňuje následně diagnostiku chyby při selhání - RAM se vymaže.

Na SSD, nastavuje 2x tolik co máš RAM nebo do necháš na automat. Ve většině případu bude použita pouze nastavená hodnota:http://abload.de/img/snap8138oxkr9.png(já mám 16 MB - minimum). I na mašině s 8, 16, 32 GB musíš nechat SWAP nastaven, jsou programy, které ho prostě vyžadují a OS bude bez SWAP křičet mnohem dříve, že RAM dochází a uzavírej okna / programy. Navíc jsou programy, které stejně mají vlastní SWAP jako produkty Adobe, videostřižny apod. a ten nastavuješ v jejich Preferencích / Nastavení.

Swap daj výhradne na SSD. Nastav na veľkosť max. - min. 512MB. Nevypínaj ho, tento "makrovírus" je nutný k správnej funkcii Windows aj v prípade, ak máš dostatok RAM (napríklad 64GB).SSD neškodí zapisovanie, je na zápisy dát stavaný.

Je zajímavé, že i na multimediálních, velice výkonných stanicích (128 - 256 GB RAM) a více slotech CPU ho mají nastavený. A to místo SSD ho mají na systémovým disku v PCIe (1,2 GB/s).

Dobře, dám ho na SSD ( měl jsem totiž obavy, aby se tím znatelně nezkrátila životnost tohoto disku ).

Ano, nastav minimum na 16 MB a maximum v tvém případě na 3.072 MB tato velikost celkové paměti bude bez problému pro SW.

Ak robíš napríklad hd grabovanie videa pri 4GB RAM v maximálnom rozlíšení, nastav swap s kľudom na oba disky alebo na oddiely na max. 4.096MB, sem-tam síce OS sekne, ale bude Windows stabilný, tak ľahko sa nezosype.