» Poradna » Notebooky

Stop 0x00000116 - odešla grafická karta?

Ahoj,chtěl bych vás poprosit o pomoc s mým 5 let starým Acerem 5820TG. Notebook fungoval celou dobu perfektně, ale před pár dny zničeho nic zčernala obrazovka a nepomohlo nic než tvrdej restart. Bohužel po restartu se ntb dostal jenom k načítání windows a potom, co měl načíst plochu, vyhodil klasickou modrou smrt s kódem 0x00000116. Po restartu opět znova, jediný způsob, jak se do ntb dostat, bylo skrze nouzový režim. Ntb jsem proto zkusil přeinstalovat. Nebyla to úplně legrace, do normálního režimu mě to v průběhu přeinstalace nepustilo a v nouzovém zase nešla instalace dokončit; nakonec pomohlo změnit v BIOSu graphic mode na discrete, kdy sice přes displej běhaly zelený pruhy, ale instalace proběhla. Ntb chvíli fungoval normálně a po několika hodinách zase černá obrazovka a všechno se opakovalo. BIOS jsem vrátil do původního nastavení, což nepomohlo. Zkusil jsem teda konečně trochu googlit a vyzkoušel nějaký rady. Jedinej způsob, jak se momentálně dostanu do normálního módu, je v nozovým režimu odinstalovat (případně zakázat) obě (integrovanou INTEL i dedikovanou ATI) grafický karty. Pak se mi podaří ntb spustit normálním způsobem. Rozlišení je ale maximálně 1024x768, hry nefungujou a aplikace na měření teplot o grafických kartách nic neví. Navíc si počítač sám drivery doinstaluje a po restartu už zase klasicky modrá smrt nebo nouzový režim.Chtěl bych se proto zeptat, jestli někdo náhodou netuší, co by se s tím dalo dělat, případně čím to je způsobeno. Můžou to být drivery? Nebo odešla grafická karta? Pokud by třeba vážně odešla jenom jedna, nemůžu fungovat alespoň na tý druhý? Díky moc za všechny odpovědi. Jsem v tomhle dost amatér, tak ocením jakoukoliv pomoc. Pokud potřebujete další informace, rád dodám, pokud budu vědět jak.

Odpovědi na otázku

Odpověděl sis sám, kde jsi spáchal fatální chyby:"hry"=> upekl jsi VGA.Zřejmě jsi podlehl vymývání mozku markeťáckým buzzwordem "herní notebook".Nic takového neexistuje.NB = nástroj na cesty, ne herní PC.Co s tím?1) Upečený NB věnuj do sběrného dvora.2) Pořiď herní ergonomické a plnohodnotně použitelné:a/ konzoleb/ stolní PC dle DS:http://forum.zive.cz/viewtopic.php

kdy evidentne ati jiz nejde tak v biosu povolit intel only

Díky! A nemáš náhodou tušení, kde se to tam dá najít? Já to totiž nikde neviděl.

vypadaji ten bios takto http://i55.tinypic.com/28qtaih.jpg

?

Bios vypadá spíš takhle: http://www.geocities.jp/aspireonehappy/img/Insyde... . Mělo by jít o INSYDE Bios. Jediný, co jsem tam našel, bylo "graphic mode", kde šlo nastavit discrete nebo switchable. Ani s jedním nastavení se PC nespustí.

Tak opraveno! A část zásluhy patří i tobě, protože tvůj dotaz na BIOS mě přinutil googlit, jakej že to vlastně mám BIOS, až jsem narazil na tohle: http://forum.notebookreview.com/threads/acer-aspire-timel... .Podle návodu jsem flashnul BIOS, v něm se pak opravdu objevila možnost zapnout ntb s integrovanou grafikou a takhle to zatím funguje. Takže nejspíš fakt odešla ATI a pojedu teď holt na integrovanou.Díky moc!

tu http://www.zive.cz/poradna/acer-5820tg---pad... Tento model má problémy s přehříváním, často i přes 100°C. A protože už cca nad 80°C je to pro HW utrpení, tak deskyjsou teploty opravdu nad 80C? pokud jo dalo se predejit zniceni grafiky nastavenim ati powerplay na maximalni uspora energie coz hooodne snizi takty a nebude se prehrivata procesor to same omezeni vykonu na 80% v napajeni taky by stacilojak udelat? > http://kubas.8u.cz/prehrivanipcntb_soubory/

Nevím hele, jestli by kvůli půl hoďce paření denně (relativně nenáročných her) nebylo trochu zbytečný pořizovat konzoli.Každopádně já ty hry hrát ani nemusim, aktuálně potřebuju jen to, aby NTB fungoval i v normálním rozlišení. Jinak totiž jakž takž jede.

Jiste, ze bylo. Nektere blby ignoruj.