Stolní pc sestava

Dobré ráno všem, mám asi 20 tisíc na novou pc sestavu. Nejsem sběhlý v pc, ale pár věcí chápu. Takže, rád bych stavěl okolo https://www.alza.cz/intel-core-i5-4460-d14810... . Bylo by možné na základě tohoto doporučit komponenty? Chci to hlavně na hraní her, ale spíše i do budoucnosti. Ještě 2 dotazy. Co se týče základní desky je možné vybrat nějakou, do které budu moci za pár let třeba dosadit novou grafiku či procesor? Zvuková karta a síťová karta jsou na základní desce nebo se taky kupují extérně? Děkuji Am

Odpovědi na otázku

Prostuduj si herní DS:http://forum.zive.cz/viewtopic.php

Zamyslel ses nekdy na tim, proc se pta tady a ne na foru?

Zvukovka a síťovka je na deskách snad vždycky - nějaké technologické speciality se tě netýkají. Pokud nejsi hifi audiofil, tak interní zvukovka bez problému stačí.Jo, předpokládám, že do návrhu sestavy se musí započítat cena za Windows. Monitor apod. už máš, nebo se to taky musí zatáhnout v rámci těch 20 000?

Napište zda těch 20k je jen na bednu, nebo to chcete i s monitorem a windows.Bez monitoru a bez win to v pohodě stačí na slušnou setavu s i5 4460+GTX 960. Pokud i s monitorem a win dostáváme se cca někam k i5 4460 + gtx 950 a úspory v diskách, spíše bez ssd.Zvukovky jsou dnes běžně na deskách a dostačují, tedy pokud nejste audiofil s reprosoustavou za 50k. Novou grafickou kartu v budoucnu dáte do jakékoli desky (výjimky jsou, ale vám to může být jedno). Procesor se upgraduje hůře, záleží na patici. Vy by jste v budoucnu mohl upgradovat max na i7 nebo xenon 1231 v3. Nicméně i5 je silná až až.

A to je klasika... Nez tam davat i54460 a GTX 950, tak to radeji doporucim nejake AMD FX-8300 v kombinaci s 960. Je to pocitac na hry. Nemá smysl cpat silene penize do CPU a pak kvuli tomu "ozebracit" GPU.

Do této debaty se znovu odmítám pouštět. Kromě toho zde to bylo myšleno jen orientačně, neříkám, že to nepůjde vyladit. Pokud vím tazatel ještě nic nenapsal. Je pravda, že na i3 nebo fx 8300 by to bylo lepší.

Tak nakonec máme pravdu oba. Sestava s i3+gtx 950 + monitor + windows 7 za celkem 20033Kč. http://www.czc.cz/104547,99689,115969,17682...

Ja vim. Ja v podstate postupuji takhle (pokud chce nekdo PC na hry)- nejake Pentium G (pokud fakt nejsou penize)- AMD FX8300 (cenove na urovni i3 a lepsi nez i3; pokud nejsou penize na i5)- nejake i5

Taky jsem to měl takhle zafixované, ale poslední dobou to přehodnocuji, protože i3 vychází o pár stovek levněji než sestava na fx8300. Pak záleží co hrajete. Fx8300 je ve WoT nepoužitelná, v Armě použitelná, ale i3 lepší, total war taky. Zase jiné hry mají benefit z fx, takže je to o prioritách.Tazatel, ale nahoře psal, že by chtěl stavět na i5 4460. Pokud to chce i s monitorem a win, tak asi bude muset přidat.Nechci se hádat, ono je to co člověk to názor a nedá se říci kdo má jednoznačně pravdu. To je jako boje AMD fans vs Nvidia fans.

Me jde primarne o to, zdali i3 pojede ve hrach striktne vyzadujici 4jadro. To popravde nevim, i3 sice je formalne jen dvoujadro, ale ...

https://www.youtube.com/watch je tam i Dragon age, takže asi jede. Ovšem, zaručit to asi nepůjde.

Pokud to má být cena jen za bednu, tak dávám tento návrh i5 4460+GTX 960+ssd128:http://www.czc.cz/104547,99689,115969,16596... 20086KčNávrh sestavy s monitorem a win jsem dával někde nahoře.

Sestava OK, ale za kazdou cenu bych mu tam protlacil 250 GB SSD (coz je asi +700 Kc). Coz samozrejme nebude problem, pokud bude mit nejaky HDD z notebooku. Ale pokud nebude, osobne bych i ozelel ten dodatecny chladic a usetrene penize dal do vetsi kapacity SSD. 120 GB SSD staci, ale pokud chce hrat hry a nedavat je "oddelene" na HDD, tak je 250 GB SSD rozumné minimum.

Je to o prioritách, dole už jsem psal, že může jít do 256. To jsou už detaily, které se těžko radí. Každý uživatel to chce totiž jinak.

Jasné... jen jsem to chtěl zminit.

Omlouvám se všem, za to že píši až teď, celý den jsem lítal po úřadech :D těch 20 by bylo jenom na bednu. Zbytek si dokoupim sám. Co se týče cpu tak bych radši vzal tohle, protože jak říkáte je lepší měnit grafu, než cpu. Teď sice high-end hry nehraju, ale chtěl bych to složit , aby bylo možno v budoucnu je hrát (třeba nové nfs),chci aby to pár let vydrželo. Zatim klidně i bez Winů to ještě uvidim. to sestava na czc vypadá zajímavě. Ještě ale další dotaz když mám hadr z ntb můžu ho použít i ve stolním, nebo do dekáče si musim koupit jenom vyloženě pro něj? Díky všem a omluva je to můj první příspěvek tady a v pc se tolik nevyznám.

HDD z notesu použít jde přes nějakou redukci, ale bude to brzdit a to dost, protože v notesech se používají úsporné. Radši si z něj udělej externí HDD dokoupením boxu.

Ale houby. Ma tam SSD. Takze na tom, jak je rychly "druhy HDD" je realne vcelku uz jedno.

Ano souhlas, dokoupit rámeček a použít ho externě je asi nejlepší řešení.

Ta sestava za 20k ode mně rozjede všechny nové hry už tak jak je. Nebude to na ultra, ale na high/ultra to bude. Pro přesnější přehled stačí zadat do youtube i5 4460 + gtx 960 a podívat se jak to šlape ve hrách, stačí jen hledat. Co se týká HDD z notebooku, tak použitelný je (pokud je v pořádku), ale nedoporučuji jej jako systémový disk (je pomalý). Hodí se pouze jako skladiště na data vedle systémového ssd. To vše platí v případě, že je to hdd pracující přes sata a ne nějaká vykopávka z 10 let starého nb, pak bych to už považoval za kontraproduktivní.

Ještě dodám, že pokud hodláte použít hdd z notebooku, ať už externě, nebo interně a vyhodit navržený hdd, tak by jste mohl použít místo 128GB ssd 256GB. Pokud tedy nechcete srazit cenu. Hry každým rokem bobtnají a z vlastní zkušenosti mohu 256 jen doporučit. Třeba toto:http://www.czc.cz/crucial-bx100-250gb/16597...

"Co se týče cpu tak bych radši vzal tohle, protože jak říkáte je lepší měnit grafu, než cpu"To rika kdo? Realne je OBOJI problem, alepson z hlediska financi. Samozrejme, z hlediska "montaze" je snadnejsi vymenit GPU, nez procesor, ci procesor s deskou.

Je to HDD staré asi 3 roky z ntb http://www.czc.cz/asus-n73jq-tz074x/81167/p... , který mi odešel minulý týden... Takže k němu koupim rámeček a hodim ho tam jako úložiště jen, a jako hlavní disk hodim SSD třeba tu 256. Takhle by to bylo ideální? A ještě u tv či co to je bude u tohohle nějakej problém mít ho jen na pár měsíců http://televize.heureka.cz/sencor-sle-22f51m4/, než se dostanu k penězům?