Stolni PC sestava - kontrola a doplnění zbytkových komponentů

Dd, jsem nucen založit nové téma pro kontrolu komponentů, aby vše bylo kompatibilní. Dále bych chtěl poprosit o doplnění dalších nutných komponentů, na kterých se dá ušetřit ale jejich kvalita nějaká byla. Procesor mám vybraný a grafickou kartu chci GTX 1060 s pamětí 6 GB.procesor: Intel Core i5-8600Kgrafická karta: MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1, 6GB GDDR5monitor: asi bych raději volil frekvenci 144Hz, 1920 x 1080 (Full HD)AOC G2460PF - LED monitor 24" nebo AOC g2460Fq - LED monitor 24" nebo nějaký jiný ?základní deska: MSI Z370-A PRO - Intel Z370operační paměť: HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200chladič procesoru: nevímpevný disk: 1 TB - 2 TB (podle zbytku chechtáků)vypalovací mechanika asi LG GH24NS nebo ASUS DRW-24D5MTzdroj: netušímzvuková karta: nemám páruskříň: obyčejnáPC bude sloužit převážně ke hraní nejnovějších her. Základní deska se chlubí dobrým zvukem, za který bych byl rád. Chtěl bych možnost v budoucnu upgradovat komponenty a případně navýšit výkon.PC asi budu skládat na czcčku.Poprosim tedy doplnit další nutné komponenty k fungování herní sestavy, které budou co nejlevnější ale budou nezbytné dostačující kvalitou. Předem se omlouvám, jestli jsem na něco zapomněl. Před dvěma týdny, co jsem začal skládat, jsem ani nevěděl, jaký značky vyrábějí základní desky.

Odpovědi na otázku

Ještě doplním, jestli je možné časem připojit dva monitory, kde bych měl puštěnou hru a na druhým byl na internetu, pouštěl muziku ?

To možné je.K sestavě: Celý tenhle referát jste si mohl odpustit a napsat prostě rozpočet a že trváte na Intelu. Chtít co nejlevnější, ale kvalitu, je sice hezké, ale tuhle hranici má každý jinde.Co se desky týče, tak má zvuk standardní. Chlubí se kvalitnějšími cívkami atd.. To má dneska každý. Audio kodek je tam pořád starý ALC 892. Lepší desky mají ALC 1220. Nicméně pokud na to nepřipojíte opravdu nějaké kvalitní sluchátka, či repro, tak to možná ani nepoznáte.U 144Hz monitoru nezapomeňte, že potřebujete v té hře minimálně 144FPS. To 1060 v mnoha hrách nedá. Pokud tedy nehrajete jenom např CS-go, ale třeba i nějaká RPG, tak bude 144Hz ležet ladem.Pevný disk 1TB bude pěkně drahý. Tedy pokud nemyslíte staré HDD. Vy ale potřebujete v PC SSD!! Je mnohem rychlejší. HDD jsou dnes jen na data. Ne jako systémové disky.

"Chtěl bych možnost v budoucnu upgradovat komponenty a případně navýšit výkon." No, pokud byste chtěl upgradovat více komponent než jen grafiku, pak jste s Intelem šlápl vedle.

tak uděláme změny no...základní deska:Přemýšlel jsem o značce Asus, ale momentálně cenově dostupná ASUS PRIME Z370-P má tedy pěkně negativní recenzi. Zastaralé věci v tom atd. O značce ASRock jsem se dočetl plno hezkých věcí a ceny mají příjemné. Ale mají ALC 892. Takže jedině desky cca za 3.200,- ale bohužel se mi nepovedlo vygooglit, jaké mají ALC. Prostě to výrobci Gigabytu neuvádějí a teď večer už nemam čas hledat dlouho. Takže desky GIGABYTE Z370 HD3 nebo H3D a nebo ASUS PRIME Z370-P II nebo ASUS PRIME Z370M-PLUS II.Na operační paměť není žádná kritika ?Mně přijde dobrá a výkonná a cena parádní. HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200Zítra si omrknu to ALC na těch deskách, ať mohu pokračovat.Zatím děkuji.

Jaké sluchátka / repro se bude používat? Ono pro 99% lidí stačí jakákoli dnešní integrovaná zvukovka na základní desce, protože rozdíl mezi kodeky nepoznají.

Jak už tu padlo a psal jsem to i nahoře já. Možná to ani nepoznáte. Kromě toho, desky které ho mají lepší většinou stojí více. Tak okolo 4000 a výš.Takhle jak vybíráte komponenty se nedoberete k dobré sestavě. Neříkám, že si o tom nemáte něco přečíst a načíst. Nicméně to, že vybere od každé věci nějakou recenzemi chválenou, dobrou a kvalitní, neznamená, že z toho bude dobré PC jako celek. Většinou tenhle systém tady na poradně vypadá jako dort pejska a kočičky.Nejlepší je si dát rozpočet, požadavky na výkon atd.. A na základě toho řešit sestavu jako celek. PS: výpis ohledně parametrů je u všech desek, včetně Gigabyte. Dokonce i na CZC, pokud koukáte jen na jejich stránky. Je třeba kliknou ve sloupci "Technické parametry" na "specifikace výrobce"

Rozhodně za desku 4 tisíce Kč už dát opravdu nechci, takže se spokojím s ALC 982. Odpovím hned na dřívější dotaz. Reproduktory k tomu dám zatím staré Genius a časem si pořídím lepší, ale to ještě nevím jaké. Rozhodl jsem se tedy pro základní desku MSI Z370-A PRO .SSD disk vemu asi jen na operační systém a přikoupím klasický HDD. Ty SSD disky jsou velice drahé. Na desce mám řadič M.2 ale v tomhle se topim. Mám vybrat SSD disk např. Transcend MTS800, M.2 - 32GB s dobrým hodnocením nebo ho nevyužiju (případně nebude stačit paměť, ale myslím, že by stačila jen na OS) a musím se smířit např. s ADATA SU650 3D NAND - 120GB oboje mají rozhraní SATA 6 Gb/s. Ptám se jen když by byla možnost něco mít lepšího jinak s větší pamětí jsou disky s M.2 o dost dražší. Pokud si myslím, že M.2 z disku nemá spojitost s M.2 na zákl. desce, není co řešit, tohle je už na mě moc. HDD bych vybral Seagate BarraCuda - 2TB rozhraní SATA 6 Gb/s s vyrovnávací pamětí 256 MB. Má SSD přístup a rychlost čtení a zapisování 220 MB/s.Chladič tedy SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2.Zdroj Be quiet! System Power 9 - 600W. Někde jsem četl, že to není vůbec špatná značka a nyní je v akci. Je 600W správně ?Na skříni mi nezáleží. Projedu si základní desku a vyberu ji podle řadičů, které mám, jestli se nepletu. Nezapomenout, že mám vybranou LG vypalovací mechaniku. Monitor tedy nevím, jestli mám vybírat 60 Hz nebo 100 Hz. Někde jsem se dočetl, že 60 Hz by bylo málo, tak nevím.Jinak nevim, co by mně ještě chybělo. Zvuková karta ?Větráky, aby odváděly teplo ze skříně ?Zatím moc děkuji za pomoc. Ptali jste se na rozpočet. Já jsem si řekl, že uvidím, kam se to vyšplhá a podle toho se rozhodnu. Ale kdybych se vešel bez monitoru do 25, 26 tisíc, bylo by to moc fajn. Uvidím dyžtak, kolik bych si mohl připlatit.

https://www.czc.cz/223603,187659,223635,2000... Zkuste se odpíchnout od nějakého takovéhoto nástřelu. Je tam pár kompromisů, aby se to vešlo do ceny.

Ted čtu, že stačí integrovaná zvuková karta na základní desce. Napíšu to asi tak. Velmi často poslouchám muziku. Sluchátka mám Philips SHP1900, které jsem si koupil náhodným výběrem v Německu, kde mě vyšly cca na 3 stovky tuším. Ve školních letech jsem měl tuším Gumy, ale určitě byly od JVC a muzika se mi zdála velice kvalitní. Sluchátka to byly také asi 2 -3 stovky. Takže si myslím, že budu ten typ člověka, který rozdíl asi nepozná. Kdyby ano, asi bych někdy zainvestoval větší peníze do sluchátek. Takže, jestli si někdy koupím třeba ty sluchátka, chtěl bych nějaké od JVC ale více jak 5 -6 stovek za ně nedám. Radši ty peníze narvu jinam nebo co se týče elektroniky, tak to procesoru a grafiky.Děkuji