Stojí za upgrade nebo do šrotu?

Zdravim, měl jsem možnost za 100 Kč odkoupit vyřazený pracovní PC s následující specifikací:CPU: Intel Core i5-4440GPU: Intel HD 4600 (Desktop 1.25 GHz)HDD: Toshiba DT01ACA050 500GBRAM: Corsair Vengeance DDR3 1600 C9 1x4GBMBD: Gigabyte GA-H81M-DS2Má smysl do toho v nějaké míře investovat na upgrade, nebo je to kus šrotu, který za to nestojí a je lepší postavit komplet novotu (rozuměj, že bych si na tom rád zahrál i třeba nějaký novější titul na nižší detaily)?A pokud upgrade, tak do jakých komponent ideálně (a zároveň aby to nestálo měsíční výplatu :D)?Díky za názor

Odpovědi na otázku

Při zakoupení grafiky a rozšíření ram se na tom pořád dá něco rozumně zahrát. Vzhledem k tomu, že grafiku ale dnes neseženete a pro moderní hry už je obyčejné 4 jádro celkem málo, tak to moc smysl nemá.Za 100Kč je to super cena, klidně bych to koupil, ale herní PC (pro novější tituly, jak píšete) to prostě není a nikdy nebude. Na starší hry (se slušnou grafikou, pokud jí máte, nebo seženete), na brouzdání po netu.... Na to je to pořád super (po rozšíření ram - 4GB je málo). Na moderní hry ale ne.

Na nějaký méně náročný hraní na 1080p ten Haswell stačí. Za kilo je to dobrý. Na Bazosi bys to střelil i za litr. Samozřejmě tomu chybí grafika, RAMka (4 GB je málo), SSD (plotnu jako hlavní disk ne!).

Na bazosi sa toto dá predať za o dosť viac ako 40 €. Za vyššiu cenu sa dá predať samotná i5.

Za kolik by se tak mohl dát realisticky prodat?

To je jen o tvých marketingových schopnostech, ale cca 2000-3000,- by neměl být problém. Možná z toho dostaneš i více.

do kancelarie stale v pohode, len doplnit 4GB RAM. Na ine sa to nehodi. Ale za 100 korun, preco nie.

a ano, nevsimol som si, ze nema SSD, takze rovno dokupit.

Kdybych dokoupil tu RAMku, tak je potřeba tam mít 2 (3) přesně stejné modely? Tedy musím sehnat ten samý, co tam je?

Nemusí být stejná - pokud není, je potřeba udělat nějaký test paměti, zda nebude docházet k chybám (většinou nedochází). Pokud test projde - je to OK.Identické RAM jsou lepší - není to ale nutné.

Dobré je dodržet frekvenci (tedy 1600Mhz), pokud bude nižší, poběží obě na té nižší. Na latenci (CL) tak úplně nezáleží. Tady platí, že nižčí číslo je lepší. Ale pojedou i paměti s rozdílným CL. Opět se to přizpůsobí té pomalejší.Jediné, co je nutné dodržet, je napětí. V tomhle případě patrně 1.5V. Více napoví štítek nebo CPU-Z.Co jsem tak mrknul, měla by tam pasovat např. tato - https://www.czc.cz/corsair-vengeance-blue-4g...

Ja osobne by som dokúpil 8 GB. 12 GB je IMHO na multimedialny PC akurát. Zvlášť s viac záložkami v Chrome.

Hele ja tu I5 4440 mam v kompu, a musim rict ze na to jak je stara a je to jen 4 jadro bez hyperthreadingu tak spolecne s ssd diskem system sviha krasne a rychle. Hry se na tom daj taky hrat v pohode, ja uz jsem tedy na prvni zadrhel narazil a to kdyz jsem hral Wicthera 3- ( kdyz je kolem tebe vice lidi procesor musi vypocitavat vice AI a pak nedostatecnym vykonem snizuje vyuziti grafarny) takze tak, ale myslim ze to jeste fakt neni zadna uplna bida. Vsechny esport hry bude tahat s prehledem.

Witcher 3 jsem zvládnu odehrát na notebooku s CPU AMD A9-9425 a grafikou AMD Radeon 520 2GB GDDR5

Nice xd

Za stovku je to skvělé PC. Pokud to chceš používat, přidej RAM (dokoupil bych 8GB modul pro 4+8=12) a SSD. A bude z toho velmi slušné kancl PC. Pokud to chceš na hry, je třeba dokoupit ještě grafiku. Pak je otázkou, kolik je v tom místa a jaký je tam zdroj. A hlavně, kde dnes seženeš použitelnou grafiku za rozumnou cenu.Pokud do toho investovat nechceš, tak to můžeš obratem prodat za pár tisíc.

grafiku si stejně asi moc nekoupíš, takže si to nech jako kancl PC a kup si konzoli. A nebo začni shánět grafiku a pokud se ti poštěstí, tak než si poskládáš nový PC, tak ji zatím můžeš provozovat v tomto. Ale pochybuji, že se ti povede sehnat nějakou novou grafiku.

Na druhou stranu Bazos jich je plnej, a když se mu podaří ukecat nějakou 1660 Super aspon třeba na 12 000, tak si za 12100 Kč docela slušně zahraje...

GTX 1660 Super bude ta I5tka dost bottleneckovat. Bottleneckuje to i mou GTX 1050ti ale jen trochu.

Za 1660 dát 12000 je fakt naprostá šílenost.. trh je v řiti, je blbá situace, ale kdokoliv dá tyhle šílené peníze za gpu je u mě blázen.. ( je to stejné jak dát za Škodu Trapid 4 miliony...)

A nebo si k nemu kup GeForce Now, necele 3k za rok a nemusis resit grafiku