» Poradna » Programy

Stejný obsah buněk, ale excel si myslí že jsou jiné

Dobrý den, v souboru v příloze mě zlobí buňky P12 a AE12. V buňce AB12 je funkce když a má se zachovat tak, že když v buňce X12 není "0" nebo "uprostřed" má porovna buňku P12 a AE12 -> pokud jsou stejné vypíše údaj z buňky AA12. A právě toto srovnání mi nefunguje. I když si zkusím funkci "STEJNÉ" tak mi vyjde nepravda. Přitom když založím nový sešit tak to funguje. Je to docházka vždy na kalendářní měsíc - jedna věc je že se mi to nechce celé psát znovu do nového sešitu a druhá věc je ta že bych se rád poučil o tom co jsem udělal kde špatně. Děkuji.Příloha ke stažení zde:https://www.svethardware.cz/forum/attachment.php

Odpovědi na otázku

Excel si to jen nemyslí, P12 > AE12. Porovnej si obsah buněk ve formátu čísla na 17 nebo víc desetinných míst.

OK, vidím rozdíl . Teď by se mi ještě prosím hodilo vysvětlení proč to tak je?? Zapisuju to tam ve formátu času... . Fakt na to nemůžu přijít Díky.

Díky převodu, jedno je výpočet a druhé přímé zadání.

OK. Super díky moc za pomoc.