» Poradna » Ostatní

Steam - jak přesunout nainstalované hry na nový SSD

Dobrý den, Prosím o radu jakým způsobem přesunout nainstalované hry ve Steamu na nový SSD disk.Mám jeden SSD 250GB na Windows a na něm nainstalovaný Steam i s hrami. Volné místo na disku rychle ubývá. Mám proto v plánu pořídit druhý SSD pouze pro Steam a hry. Existuje možnost nějakým způsobem přesunout původní složku na druhý disk? Nerad bych hry odinstalovával a znovu stahoval (asi 120GB dat )

Odpovědi na otázku

KUP HDD 1 TB. Pak přeinstaluj. SSD je dobrá věc na system, ale co se týče tohoto je trochu méně mocná.

Myslím si, že nainstalované hry na rychlém SSD by se měly daleko rychleji načítat.

V podstatě stačí jen podpořit systém. Když systém (SSD) se rychle načítá tak procesor, který to zpracovává má více času a výkonu na HDD (čímž to lépe zpracovává a HDD je více využito). SSD podpoří jen rychlejší načtení hry, těch pár sekund nikoho nezabije.Když si koupíš SSD na hry tak nejenom, že zaplatíš pálku, ale i to nevyužiješ ani z 2/3 rychlosti u hry.

"těch pár sekund nikoho nezabije." Kdyby sekund, někdy jsou to dlouhé minuty. SSD je na hry jako dělané, zvlášť, když dnešní hry mají kolem 60GB.

Vy jste mi tady ale lopaty. Ten kdo tvrdí, že je to zanedbatelné, tak nikdy ten rozdíl nezažil. Hry, které mají 30 a více GB se dovedou načítat dlouhé minuty i na nejrychlejších plotnách, ale z SSD to je vždy za pár sekund ( z 90ti vteřin 8 - 10 vteřin) Že se nestydíte radit, ale nic o tom nevědět !!!!!!!

preco znova stahovat ? Steam ma predsa moznost vsetky nainstalovane hry si zalohovat na disk, ten preniest a kdekolvek si z neho zasa hry rozbalit. normalne to tak robim.http://www.pc-help.cz/viewtopic.php

V původní složce smazat všechno kromě steam.exe a SteamApps. Pak přesunout kam to chceš a spustit steam, proběhne update a je to. Žádný šaškování se zálohou není třeba.https://support.steampowered.com/kb_article.php

Díky, to bude asi ono

Jde to mnohem jednodušeji: Steam má funkci na přesun nainstalované hry mezi různými disky.Nejdřív se musí vytvořit nová složka Steamu: Steam Library na novém disku, kam chcete hru přesunout a pak už jen stačí pravým tlačítkem u hry v knihovně steamu zadat přesunout instalační složku, podrobný návod zde:http://www.pchrac.cz/jak-presunout-hru-na-stea...

Da sa to presunutie spravit nejak jednoducho aj v origine?