» Poradna » Windows (a jiné OS)

Stažený soubor nelze uložit

dobrý den a předem díky za pomoc. Po stahování souboru z internetu se nepodaří soubour uložit na disk a místo toho ve správci stahování vyskočí hláška: CHYBA-PŘI VYHLEDÁVÁNÍ VIRŮ DOŠLO K CHYBĚ. není to prohlížečem - stejný problém má Chrome i Edge. dělá to u všech souboru - JPG, PDF, mp4 atd....Prošel jsem Možnosti Internetu a stahování příloh je normálně povoleno, stupen zabezpečení Medium. Mám základní verzi AVG ve kterém jsem také nenašel žádné podivné zatržení...zkusil jsem i AVG vypnout ale problém přetrvával. Ve Windows (10) jsem v nastavení v sekci Security také nic neviděl/nevymyslel...nevíte co by to mohlo být?

Odpovědi na otázku

Antivir jako je AVG lze spolehlivě vypnout jedině jeho odinstalací - což okamžitě udělej. Plně postačující antivirovou ochranu ve Win10 nabízí již vestavěný MS Defender. Antiviry třetích stran spíš rozhodí systém, než že by Tě účinně ochránily...

díky, myslíš že se může takto svérázně AVG projevit asi po 4 letech užívání? Byl tam naistalovaný ve startovacím balíčku a vlastně nastavení Windows Security je provázáno práve s AVG...

Ano, může. Nemáš přece 4 roky stále stejný antivir, ani systém - obojí se přece průběžně aktualizuje. Pokud AVG korektně odinstaluješ, aktivuje se MS Defender a nasatvení Windows Security se prováže s ním.Někdy může být odinstalace nativiru pěkná fuška, ale tohle by to mělo platit: https://support.avg.com/SupportArticleView

Nepřemýšlej, odinstaluj, vyzkoušej.Pokud bez AVG budeš mít špatný pocit, můžeš ho tam potom zkusit znova nainstalovat - tyhle nestandardní chování se obvykle po čisté instalaci už neprojeví (až do případných dalších problémů . )Já osobně už mám ve W10 taky jenom integrovaného Defendera.

tak jsem odinstaloval AVG a mam furt ten samy problém....tak už nevim

Takže pořád se objevuje hláška o antivirové kontrole?Odinstalace AVG proběhla opravdu korektně? Následoval restart? Ten odkazovaný nástroj jsi spustil, jestli se v systému nevyskytují nějaké aktivní zbytky AVG?

ano, porad po stazeni souboru se pred samotným uložením ve správci stahování napíše hláška: Chyba-při vyhledávání virů došlo k chybě.....no a stažený soubor není tedy dostupný. AVG nekladlo žadný odpor- pár otázak ohledně důvodu a pak už to jelo, zakončeno restartem. nic už se pak ve správci programů neobjevovalo. navíc nemohu nic ztáhnout takže bych se ke cleaneru stejně nedostal..ale nebylo potřeba. další věc je že ta chybová hláška po stažení nijak neodkazuje na AVG (ani na nic jiného) jeste nejaký typ?

Možná jsi odinstaloval AVG, ale odinstaloval jsi opravdu vše, co má v názvu AVG?Nějaký security browser, nějaké tune up utility atd.Co přesně ti to píše? Můžeš dát screenshot? Z něj by třeba bylo poznat, která aplikace to hlásí.

screenshot sem vložit nejde, ale žádná stopa k softwaru u toho není....

Screenshot ne, ale odkaz na něj ano. Třeba na ctrlv.cz jej dokáže vložit kdokoliv a odkaz zkopírovat taky.

Můžeš se na to zeptat přímo podpory od AVG: https://support.avg.com/home

Doporučuji užívat pouze vestavěná řešení ve Win 10, pokud jsou - antivir, ap.

děkuji mnohokrát, funguje