» Poradna » Programy

Stažení souboru skrz python

Dobrý den, potřeboval bych v pythonu stáhnout csv soubory z této stránky(https://estadisticas.pr/en/covid-19), které se normálně v prohlížeči stáhnout dají, ale v pythonu mi to nejde. Zkoušel jsem to normálně přes requests.get, ale nefunguje to. Je nějaký způsob jak je lze stáhnout?Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Protoze ta data nejsou normalne ke stazeni z nejakeho "normalniho" URL, ale jsou tam "schovana" v binarnim blobu, ktery je pak zpracovavan klientskym JavaScriptem. Urcite to jde stahnout, ale ne jednoduse.

Tohle před lety sloužilo (uvnitř cyklu, který plnil stringy server a name) k hledání a stahování jpg souborů, po troše úprav půjdou i csvčka. Snad to zůstane čitelné. url=server+name try: tst=urllib.urlopen(url) except IOError : print 'IoError' else : inf=tst.info() typ='' vel=0 if inf.has_key('content-length'): vel = cgi.parse_header(inf['content-length'])[0].lower() vel = vel.split(';', 1)[0].strip() if inf.has_key('content-type'): typ = cgi.parse_header(inf['content-type'])[0].lower() typ = typ.split(';', 1)[0].strip() if typ == 'image/jpeg' : if os.path.isfile(name): print 'ExistFile ',name else: print 'GetFile ',name,' ',typ,' ',vel,'b' urllib.urlretrieve(url,name) tst.close() else : print 'PassFile ',name,' ',typ,' ',vel,'b'Content type můžeš asi ignorovat, nebo zkus něco z: text/comma-separated-values, text/csv, application/csv, application/excel, application/vnd.ms-excel, application/vnd.msexcel

Tak to mu fakt nepomuze, nehlede na to ze to je napsane pro muzejni Python 2

Je fakt, že soubor je z roku 2007, tehdy to fungovalo