» Poradna » Web a internet

Stažení a uložení web stránky do jednoho souboru

Zdravím.Prosím, poraďte čím stahovat internetové stránky do jednoho souboru na PC. Používal jsem doplněk do Firefoxu který vytvářel ze stránky soubor .maff (Mozilla Archive Format) což je ve skutečnosti ZIP soubor obsahující jednu internetovou stránku včetně obrázků, prostě uloženou strukturu adresářů a souborů vztaženou k jedné stránce)). Bohužel od verze Firefox 57 není doplněk podporován a ani Firefox není to co býval. Nejraději bych přešel na Chrome, jen potřebuji mít možnost ukládat web stránky do jednoho souboru. Vím, lze udělat Ctrl +S, nebo uložit do formátu mht (jeden archív), ale většinou se uložená stránka zobrazuje neúplně nebo rozsypaná. Stránky si ukládám jako informační bázi a chci se k informacím vrátit i když web v internetu už nebude existovat.Teleport a httrack znám a používám na stažení více stránek, ale na jednu stránku je to příliš komplikované. Při procházení webu chci jednou kliknout na uložit a hotovo.

Odpovědi na otázku

Edge má funkci "Zachycení webu" ...

Dobrý, ale zachycení je do obrázku a s tím se už nedá pracovat. dík

Kokotské řešení přesně ve stylu MS

proč do souborů? Co takhle Evernote?Případně ještě jde tisk do PDF

A to tajné rozšíření se čirou náhodou nejmenuje: "MozArchiver"?https://addons.palemoon.org/addon/mozarchiver/

Chrome > Save Page WE - https://chrome.google.com/webstore/detail/save-page... Opera - Menu > Stránka > Uložiť ako PDF

tiež so v minulosti ukladala .mht ale pdf so živými linkami je lepší z dlhodobého pohľadu, naviac si môžem v pdf editore urobiť orez, zvýrazniť čokoľvek, pridať poznámku. idem už len na pdf, aj veľkosťou sú na tom lepšie

Pokud stránka dynamicky generovaná, a na to se ptá, export PDF neřeší, neb uloží jen zobrazenou část na displeji.Já běžně označím myší + COPY a vložím do dokumentu (u mne Write LO). Potom si upravím.

A když text stránky zkopírujete, tak se po aktualizaci stránky aktualizuje i vaše kopie ve "wordu"? Vy jste opravdu vtipálek

Nechce synchronizovat. Naopak zachovat, i když nebude.

PDF export uloží celou stránku, proč by měl ukládat jen zobrazenou výseč?Naopak je s tím méně práce než laborovat s textovým editorem.

Některé stránky nelze kromě zobrazené části uložit. Není pravidlem. Setkal jsem se již vícekrát. Údajně jde o dynamicky generované z databází/tabulek a podobně.Naopak jsem se setkal, že tabulka byla třeba 10 řádková a v PDF byla ohromně dlouhá. Nebo PDF obsahoval údaje nezobrazené v prohlížeči.Navíc některé exporty do PDF bývají velmi rozlišné, až hrůzné, co se týká výsledné grafické úpravy.