Stavba prvního pc.

Zdravím.Poprvé v životě se pouštím do stavby pc a chtěl jsem se zeptat jestli vybrané komponenty k sobě sedí. Mám strach že jsem něco přehlédl.GIGABYTE B365M DS3HIntel Core i3-9100FCooler Master Hyper TX3 EVOHyperX 16GB DDR4 2400MHz CL15 FURY seriesSeagate BarraCuda 1TBCorsair VS550 White CertifiedSilentiumPC Signum SG1X TG RGBze staršího pc ze kterýho jedu ted bych přehodil kingston sa400 480gb a Gigabyte geforce gtx 1050ti 4gb.Za pár měsíců bych rád upgrejejdoval grafiku na gtx 1660 6gb.Děkuju moc za odpověď !

Odpovědi na otázku

Určitě tu budou povolanější lidi, ale já osobně se vyjádřim aspon k procesoru - podlě mě ta i3 nemá vůbec smysl. Pokud jde opravdu o peníze, což naprosto chápu, tak bych šel do RYZENU 1600 AF, což je přeznačený Ryzen 2600. Získáš za prakticky stejný peníze 6 jader (12 vláken) proti 4 (4) a až si k tomu pořídíš i tu grafiku tak to bude docela solidní mašina na paření ve Full HD.

Plus pokud vezmeš i nějakou lepší desku (to by mohli poradit ostatní), tak budeš schopnej časem upgradovat i na procesory od AMD, které se v nadcházející generaci teprve chystají.

To je dost dobrej tip děkuju.

Jenom opravdu bacha, aby to byla ta AF verze. Jsou ještě původní AE verze a to jsou opravdu starý původní Ryzeny 1600.Jinak jsem si teď ještě ověřil, že opravdu AMDčková řada 4000, která by měla vyjít někdy koncem roku 2020, bude pro socket AM4, takže ten upgrade bude opravdu možný.

Máš nějaký konkrétní důvod tam dát Intel Core i3-9100F?

No hledám cokoliv co bude upgrade z i5 2500. Primárně pro escape from tarkov.

Ten procesor určitě ne, je to nesmyslná volba. A Kingston A400 bych tam taky určitě necpal.

tak tak - hadam ze na nej chces system... to se spis podivej na nejakej rychlej NVME disk at to za pul roku nekiksne

A myslíš, že by to šlo na I3 lépe?

takze pocitacovy panic jo

preco si myslis, ze najlacnejsia kancelarska i3ka bude vhodna ako hracsky procesor k 1660? Normalne ryzen 1600/2600/3600 zober.

Problém je že ty ryzen běží uplně strašně na Escape from tarkov . https://forum.escapefromtarkov.com/topic/105412-better-optim...

Nepíše na co ho bude používat, třeba to nemá na hry. On počítač není jen na hry. Ačkoli je docela pravděpodobné, že na tom bude pařit.

"upgrejejdoval", krásné slovo, takové královsky Jelimánské

mam rád tyhle patvary :)

Svýho času mě dostal jeden příbuznej, když po mě chtěl "júpgrejk pécé". Chvíli jsem na něho hodně divně čuměl...

Corsair VS550 je jedno velký špatný.Optimum bych viděl na Seasonic Focus s desetiletou zárukou - vybírej podle ceny, je celkem jedno, jestli plně nebo částečně modulární. Záruka 7 nebo 10 let nehraje až tak roli.

děkuju !