Stavba nového PC

Ahoj, stavím nový pc a chtěl bych se zeptat zda je na této sestavě vše v pořádku a jestli to půjde sestavit dohromady. Případně pište jak bych mohl sestavu zlepšit v rozmezí 500kč.Předem děkujiSestava: https://www.czc.cz/cne64ujoougtl9hbd4f8ri7mr...

Odpovědi na otázku

To vypadá dobře. Ta sestava bude mít spotřebu tak 300 W ve 3D zatížení, takže něco bys mohl ušetřit na méně výkonném zdroji, ale kvalitní by měl být pořád, tak jako ten, co sis vybral. Já mám radši skříň se zdrojem nahoře, aby trochu pomohla v cirkulaci vzduchu celé sestavě, ale skříň je do značné míry otázka individuálního vkusu, takže tady je těžké radit. Zvaž pořízení SSD disku, když i ty 250 GB už nejsou drahé. Ve srovnání s klasickým diskem je to úplně něco jiného z hlediska výkonu.A nepořizuj jen TB klasický disk. Nebo až časem, kdybys zjistil, že ti chybí místo.

Není to špatná sestava jak píše lokomotiva, ale asi bych volil jinou skříň. Pokud trváš na průhledné bočnici, tak bych volil https://www.czc.cz/zalman-z3-plus-bila/14057... . Za tuhle částku je to asi jediné použitelné. K tomu samozřejmě dokoupit 4x https://www.czc.cz/arctic-fan-f12_2/70139/pr... pro lepší cirkulaci vzduchu (z důvodu osazení r9 380x).

Můžu se zeptat v čem je ta bedna špatná ? Budu rád za každý detail

Kvůli proudění vzduchu. Pro r9 380x bude lepší osadit skříň minimálně čtyřmi fany.

No, já mám alternativu. Je ale o 500Kč dražší.https://www.czc.cz/110330,178810,167801,1159... Má to nevýhodu, že je tam asi o 10-20% horší výkon grafické karty (přesto půjde skoro cokoli na vysoké detaily), ale zase je tam i5, což považuji za důležitější. Některé hry totiž i3 už stíhá tak tak. Kombinace i3+R9 380X sice ve většině her podá o trochu lepší výkon (až na ty, kde je to i3 málo - zatím jen málo titulů), ale do budoucna je to chyba (když na to máte peníze), protože to i5 vydrží, zatímco i3 ne.Nelze také zapomenout na to, že cca do měsíce se postupně začnou objevovat nové grafické karty AMD i Nvidie a ty všechny dnešní karty pošlou do důchodu. Takže je blbost nyní stavět počítač na silnější grafice, když za měsíc (nebo trochu déle) bude stará.Je to dost na zvážení, neříkám, že je vaše sestava špatná. Jen jsem chtěl upozornit na tyhle věci. Grafiku koupíte snadno novou, ale s procesorem je to horší.Takže vaše sestava má vyšší počáteční výkon, ale výrazně rychleji zastará. Grafika prakticky za dva měsíce. Ta má je o trochu slabší (graficky, procesorově je lepší), ale díky procesoru trvanlivější. Grafika ale taky cca na podzim morálně zastará.

Plánuji to koupit nějak v polovině letních prázdnin prázdnin, což je asi 1. 7. 2016. Myslíte že do té doby přijdou na trh ?

V té době bude mít Nvidia venku zřejmě pouze dražší modely GTX 1070 a GTX 1080. To jsou grafiky zřejmě mimo vaší cenovou kategorii a stejně by ideálně potřebovala i5 nebo pro fajnšmekry i7. AMD ještě nic moc neoznámila, myslím že čeká na computex. Nicméně AMD má jako první předvést karty právě ve vaší cenové relaci. Lepší uvede později.Pokud to chcete kupovat až v červenci, tak ještě chvilku šetřete. Kromě toho bude v červenci zřejmě jiná cenová situace, takže nyní navržené sestavy už nemusí být optimální. Takže to řešte až těsně před nákupem.

Není to špatná sestava, ale dvoujádro je dnes už na některé hry nedostatečné. Přidal jsem SSD, Core i5 a trochu to celé poupravil. Procesoru by slušel tišší chladič a ODD se taky hodí, ale vzhledem k ceně jsem je už nedával.https://www.czc.cz/3u9tilg4ooivca3idfoaq6qb1...