Stav externího disku a CrystalDiskInfo.

Program CrystalDiskInfo 3.5.6. mne upozornil na stav externího disku. "Stav disku" označil oranžově a doplnil "pozor". V soupisce statistických operací je vše v pořádku (modrá barva - např. počet chyb čtení, čas roztočení ploten atd). Jen "Počet přemapovaných sektorů" je zvýrazněn oranžově a jsou zde čísla 100/100/36 (součas./nejhorší/hraniční). Co to pro mne znamená? Můžu přijít o svá data? Disk se mi občas kousne, dřív to nedělal. Vůbec tomu nerozumím. Díky!Printscreen je tady: http://leteckaposta.cz/120081100

Odpovědi na otázku

Hodnota 1D, tj celkem 29 přemapovaných sektorů není problém. Každý disk má několik stovek (možná i tisíců) náhradních sektorů. Když pak elektronika disku detekuje nějaké nestandardní sektory na disku, tak je odstaví a místo nich použije tyhle záložní.Tohle zatím není problém. Spíš to chce sledovat. Jakmile ta hodnota začne hodně růst, aniž by k tomu byl důvod. Jako třeba ráno po zapnutí máš o 30 víc než když jsi to večer vypínal a s diskem se přes noc ani nehlo, tak to značí problém. Ale jako větší problém bych viděl ten tvůj interní disk. Ta teplota 55 stupňů je moc. Teplota disku by měla být ideálně 30-45 stupňů, míň nebo víc negativně ovlivňuje životnost disku.

cituji: ..."míň nebo víc negativně ovlivňuje životnost disku."Míň? To myslíš vážně? Popřemýšlej, a jdi se stydět do kouta

Jo mám na mysli hlavně to míň. Před časem jsem viděl nějakou statistiku googlu ohledně poruchovosti disků v jeho datacentrech. Byla tam hromada faktorů, a u té teploty mě ten graf dost zarazil. U těch normálních hodnot ta poruchovost rostla s rostoucí teplotou. Ale právě mě překvapilo, že u nějakých 25 stupňů měl ten graf výrazný zlom a s klesající teplotou prudce rostla poruchovost. Provozovat disk, který má teplotu 20 stupňů je mnohem horší než disk co má 50 stupňů (protože u 50ti ten graf končil). Právě že mě to překvapilo a taky jsem to nečekal, tak si to pamatuju. Už si nevzpomínám čím to vysvětlovali, jestli kondenzací vody nebo co, ale tohle mě taky dost překvapilo.Takže abych tě mohl citovat: "Popřemýšlej, a jdi se stydět do kouta "

Díky za radu. Interní disk jsem měl zrovna hodně zatížený rendrováním full HD videa...

Dobrý den, Můj disk má oba dva 23 a 20 stupnů C je to špatné nebo dobré ale jinak má stav v pořádku nic sním není může to tak být nebo ne odpověz te děkuji.