Stav disku

Pomohli by ste mi zistiť čo znamená tento výstup zo smartctl.smartctl 6.5 2016-01-24 r4214 [x86_64-linux-4.4.0-53-generic] (local build)Copyright (C) 2002-16, Bruce Allen, Christian Franke, www.smartmontools.org=== START OF INFORMATION SECTION ===Model Family: Seagate Laptop SSHDDevice Model: ST500LM000-SSHD-8GBSerial Number: LU WWN Device Id: Firmware Version: LVD3User Capacity: 500 107 862 016 bytes [500 GB]Sector Sizes: 512 bytes logical, 4096 bytes physicalRotation Rate: 5400 rpmForm Factor: 2.5 inchesDevice is: In smartctl database [for details use: -P show]ATA Version is: ACS-2, ACS-3 T13/2161-D revision 3bSATA Version is: SATA 3.1, 6.0 Gb/s (current: 6.0 Gb/s)Local Time is: Mon Dec 19 18:49:49 2016 CETSMART support is: Available - device has SMART capability.SMART support is: Enabled=== START OF READ SMART DATA SECTION ===SMART overall-health self-assessment test result: PASSEDSee vendor-specific Attribute list for marginal Attributes.General SMART Values:Offline data collection status: (0x00) Offline data collection activity was never started. Auto Offline Data Collection: Disabled.Self-test execution status: ( 248) Self-test routine in progress... 80% of test remaining.Total time to complete Offline data collection: ( 139) seconds.Offline data collectioncapabilities: (0x73) SMART execute Offline immediate. Auto Offline data collection on/off support. Suspend Offline collection upon new command. No Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Stáhni Crystal Disk Info http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... udělej screen a nahraj třeba zde https://ctrlv.cz/ a dej sem odkaz

Nejakú alternatívu pre Ubuntu nepoznáš?

Pokud ti stačí GUI k smartctl, tak v repozitáři je GSmartControl, co z tohoto šíleného výpisu zobrazuje lidsky vypadající tabulku. Ubuntu mívalo i grafické rozhraní. Do vyhledávacího řádku napiš Disky a tam to smart zobrazuje i s vyhodnocením (dost divně).

Líná mrcha; pokud se nebude zásadně zvyšovat položka C5, lze ještě použít z nouze jako externí zálohovací disk/USB.

Smart říká v jedné položce, že disk má problém s přenosem dat. Může být chycený řadič na desce, ale častěji je problém v elektronice disku. Tím spíš, že je to SSHD. Já bych založil data a pozvolna se rozhlédl co místo něho.