» Poradna » Notebooky

Stav baterie 0 % napájení ze sítě

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně odpojené baterie u NTB Lenovo Legion 5. Provedl jsem antivirový test po restartu Avastem a od té doby NTB nefunguje na baterii, ale pouze se síťovým kabelem u ikony baterie se zobrazuje - stav baterie 0 % napájení ze sítě (byla plně nabitá). Ovladače jsem aktualizoval, zkusil jsem i bod obnovy windows, ale pořád nic. Chtěl jsem provést aktualizaci BIOSu, ale NTB mě nepustí hlásí, že musí být baterie minimálně 30%. Mám dát NTB do továrního nastavení?

Odpovědi na otázku

Teď je otázka, jestli tu baterii využíváš, resp. jestli provozuješ ntb často na baterku mimo dosaz sítě...Jestli ne, baterku vyjmi a nech ntb permanentně připojený v síti, mělo by to fungovat... Takhle to má můj známý...Případně je možné, že stávající baterka už klekla a kup novou...

Tovární nastavení podle mně nijak nepomůže a navíc přijdeš o veškerá data. Ta baterie mohla klidně zrovna odejít a s Avast nijak nesouvisí (i když ten Avast je tam podle mně zbytečný).

Ten notebook je stále v záruce, ne?

Ne v záruce už není.

Tak to bude nejspíš mrtvá baterka. BIOS často poskytuje informace a utility k baterii, zkuste se podívat, co zvládnete zjistit ještě předtím, než nabootujete do systému, který z toho podezříváte.

Spust Lenovo Vantage. Je tam klibrace baterky. Zus to.

NTB žádné tovární nastavení nemá, je to jen takové šméčko, které stejně většinou neprojde, zvlášť pokud tam úřadoval AVAST nebo podobné s*ačky. Nicméně není úplně pravděpodobné, že by zrovna ten problém s baterkou způsobil AVAST.

Avast s baterkou určitě nijak nesouvisí

No avast s baterkou nijak nesouvisí, spíš je otázka, zda baterka zdechla nebo se jen blbě ukazuje stav. Asi by se to poznalo tak, že se spuštěný notebook odpojí od napájení - pokud je baterka mrtvá, okamžitě chcípne. Ale to se nemusí líbit Windowsu...

Baterka se nabiji i pri vypnutem pocitaci. Ve vypnutem stavu s OS a SW nijak nesouvisi. Zkus to.

Zkousel jste "hard reset", tj vytahnout ze site a drzet power nekolik desitek s?
Mozna (nejspis?) to nepomuze, ale ja takhle jeden stary HP, ktery odmital nabijet, resuscitoval.

Někdy pomůže držet dlouho power při zapojeném napájecím adaptéru.