» Poradna » Mobily

Starý vs. Nový mobil

Ahoj potřeboval bych poradit k vánocům jsem dostal nový mobil a připojil jsem k němu můj přenosný reprák přes bluetooth a zjistil jsem že hraje značně méně než když jsem tam připojil ten starej mobil. Prosim poradte jak by to šlo vyřešit jinak stáhnout jiné přehrávače jsem zkoušel a pořád nic.Starý mobil : Sony xperia PNový mobil : Asus zenfone 2Reproduktor : jabra solemate mini

Odpovědi na otázku

Pokud se nepletu tak Sony jde stále ve šlépějích původního Sony Ericssonu a do Androidu přidává stále funkci xLOUD™ , která značně vylepšuje jak zvukovou kvalitu, tak i maximální hlasitost (viz. můj Sony Ericsson Xperia Mini Pro) http://s20.postimg.org/dhmef0gml/Screenshot_2016... .Naproti tomu Asus, pokud vím, tak nemá žádného hudebního sponzora, který by jim dodával nějaký software nebo lepší reproduktory. Takže výsledná kvalita bude horší bez jakékoliv ekvalizace. Ano měli něco společného s Aviciim, ale to je pouze hudební producent, nikoliv audiofil, který by dodával jakýkoliv hardware nebo software, maximálně hudební vyzvánění a tapety/grafiku do Androidu.

Vcelku suhlas, ale to vylepsenie kvality ma zaujima.To akoze ked tomu podstrcis mp3 so 128kbit tak on z toho spravi nekomprimovany wav? Co to moze robit je akurat dvihat RMS pridanim harmonickych frekvenci, nieco ako exciter, no rozhodne to kvalitu nezvysi.

Vylepšení kvality se dá dosáhnout za pomoci ekvalizéru, který očividně xLOUD disponuje. Zvuk je znatelně více nahlas s více bassů a výšek.

Že by rozdíl zvukového čipu :)