» Poradna » TV, audio a video

Starý router + zapojení s TV

Dobrý den,chci poprosit o pomoc. Chci propojit TV s internetem, ale nemám k ní natažený kabel. Je možné použít starý router tak, že tento bude spojen kabelem s TV a bude do ní přenášet můj WIFI signál z jiného mého routeru ? Nemusel bych tak kupovat do televize USB dongle. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Pokud umí mód wifi klient tak ano

Pokud ten router umí fungovat jako Client, tak ano.

Teoreticky ano, pokud ta TV má LAN konektor. Musíš ale uvést TYP toho tvého routeru. U některých to jde, u některých ne. Router musí umět tzv. režim Klient.

1) je hloupost připojovat TV přes WiFi, to není přenosný přístroj, takže by měl být vždycky připojený kabelem. Jinak budeš řešit problémy, proč se ti seká video atd. TV potřebuje stabilní připojení. 2) kdybys byl opravdu tak líný, že bys za žádnou cenu nechtěl tahat kabel, tak to jde přes router, ale musel by to být takový, který umí režim WiFi klient

USB dongle to nevím jestli by to šlo vůbec rozchodit teda pokud to chceš strkat přímo do TV. Řešením je možná třeba chromcast. Nebo něco podobného. A líbí se mi - to je obecně na většinu poraden - diskuzí - nic osobního - jak každý píše jak udělat to a to ale třeba napsat mám zařízení XXX345 jde to spojit s ZZZZ788 :)

Někteří výrobci mají ten USB dongl jako volitelné příslušenství (dá se dokoupit)...

Ano, za pěkně osolenou cenu a je blokované použití běžných univerzálních WiFi donglů Už jen proto je lepší natáhnout kabel.

Nemusí být vždy pravda - sám mám Panasonica a originální WiFi dongl byl celkem mastný. Na netu jsem si našel, že je kompatibilní s jiným, koupil a jede (za třetinovou cenu).Ale nemusí to platit u všeho a všech výrobců...a u nových TV už je většinou integrovaný...

TV připoj kabelem. Kabel: Ethernet Cat.5e patch s koncovkami RJ45 až 100m až 1Gbps nebo lepší.WiFi Dongle musíš mít asi original k TV - máš v návodu. TV nemá pro jiné ovladače ve FW - nepůjde.

Ani lepší být nemusí. TV mají síťovou kartu 100 Mbit/s

Mám router TL-WR842ND. Hledal jsem na netu, mám ho údajně zapojit jako "klient", ale jak to udělám ?

Natáhni k TV kabel. To je jediné rozumné řešení a zvládneš ho. A kromě toho, 842ND režim klient neumí.

Ti to vyssie napisali, pre take zapojenie je nutne router prepnut do modu client, co vsak Tvoj router nepodporuje. Takze smola, natiahni kabel.

Rezim bezneho Wifi routra je:Na vstup WAN sa pripoji signal od providera1. router dokaze vytvorit separatnu (domacu) siet2. krabicka vetsinou obsahuje switch3. krabicka obsahuje AP-cko (Wifi)Rezim "klient" znamena prepnutie microprocesora do ineho modu (ked to dany vyrobok umoznuje). V tom pripade nebude vstupny signal z portu WAN, ale z A-pecka (Wifi) a bude sa distribovat do LAN portov.To samozrejme musi umoznovat hardware a prislusny firmware."mám ho údajně zapojit jako "klient", ale jak to udělám ?"To ziadnym zapojenim neurobis. Bud dany Wifi modem ma funkciu KLIENT, alebo nema.

Priznavam trocha blby nazov "vstupny signal", kedze Wifi aj LAN je obojstranna komunikacia, ale snad ma nezabijete.

Rad sa oboznamim z minuskarom, krory ma problem, ze Wifi aj LAN je obojstranna komunikacia.