» Poradna » Ostatní

Starý počítač , nová grafika

Zdravím! Mám poněkud starší počítač (HAL3000 Trinity Silver 61008 PCHS0867) který má integrovanou grafiku, na základní desce je ale možnost připojit dedikovanou grafiku.. Doma jsem našel Nvidia GT620 která s ním nádherně funguje.. Můj hlavní dotaz je ale, zda se do tohoto počítače dá připojit novější grafika?. Přecijen na dnešní dobu už je počítač skoro k ničemu ale stále se na něm dobře hraje... Nemohu si pořídit nový počítač kvůli finančním problémům tak bych chtěl aspoň upgradovat grafiku.. Šlo by nebo bych musel měnit celou základní desku? Předem děkuji za odpověď :)

Odpovědi na otázku

Kartu tam dat muzete, ale je otazkou, jaky by to melo smysl.

ak sa ti chce davat 5000 za 100rocny lowend..https://www.alza.cz/gigabyte-geforce-gtx-1050...

Nejsem si úplně jistý zda by tam šla.. + mi možná přijde lepší dát polovinu za 1030 kterou by to mohlo ještě dát

https://www.youtube.com/watch1050 nema pridavne napajanie, takze to zozerie hociaky stary zdroj

V tom případě mám ještě jeden dotaz.. Vyplatí se počkat cca rok na nový PC s RTX3060 a nebo koupit za 5k tu 1050 a čekat třeba o 2-3 měsíce déle na ten nový? Chtěl bych hrát hry které jsem hrát mohl: GTA5, FiveM, apod.. jenže mi to teď jede tak na 15FPS a nemám co na PC dělat..

Hmm, pak je to reseni s nakupem te 1050ky asi lepsi.

tak to musis vediet ty sam, nikto iny nevie co musi obetovat za 200€

Proč by tam nešla? Je to standardní ATX bedna i deska. Jde tam téměř cokoliv. Smysl ale má jen to, co ti někdo dá za dvě piva. Více bych už do toho neinvestoval.