Starý PC na rendering

Zdravím.Mám možnosť kúpiť starú PC bedňu dajme tomu pre rendering za 150 €. Oplatí sa?2x Intel Xeon E5430 (r.v. 2007)8GB RAM DDR2500 GB HDD SATA 2DVD mechanika

Odpovědi na otázku

a data budeš renderovat po síti? renderovat budeš co a v čem?

Napr. vzdialene cez Luxion Keyshot.

Dobré , akurát tak na budúce jedovanie sa , že tam nič normálne nebudeš môcť dať, to nemá perspektívu ......

Ale ja to neplánujem upgradovať. Ja to chcem na pokusy s Windows Server 2012 alebo 2016 Standard (Trial) a občasný rendering.

Pomalé RAM, pouze HDD disk, procesor bude slabý, grafika chybí?? Za těch 150€ možná, ale bude to utrpení.

Grafika je integrovaná na doske pre zobrazenie, ale len pár MB. Mňa skôr zaujímajú CPU výpočty a testy Windows Server edícií.

Dolezite vediet co a v com budes rendovat.Na 3D odporucam jednoznacne pouzit nejaku sluzbu prenajmu Rendrovacej farmy. Google poradi.

Zapomněl jsi uvést aplikace Adobe Ae, Cinema 4D atd., ano zde je třeba především mohutný výkon CPU (více jader / vláken, rychlejší render více segmentů najednou), ale HDD plus 8 GB RAM hele, zvaž sestavit novou mašinu. Začni deskou:ASUS Z10PE-D8 WShttps://www.alza.cz/asus-z10pe-d8-ws-d3856325... prdni tam 2x minimálně toto:Intel Xeon E5-2620 v4https://www.alza.cz/intel-xeon-e5-2620-v4-d41... RAM 64 GB a grafiku podle využití sestavy, naprosto stačí i jedna dle výběru, protože render bude tahat CPU.> Ty € budou pro moderní SW vyhozené peníze. Navíc dále lze pochybovat o stabilitě a vůbec stavu mašiny.

Ďakujem za tip, ale neplánujem zatiaľ nakúpiť niečo väčšie, ale časom o tom uvažujem.

Nikdo tě nenutí, zde můžeš dostat pouze radu. Dobře, raději si zajisti možnost tebou vybranou sestavu vyzkoušet, pokud ti prodávající takovou možnost nenabízí - ruce pryč. Mohl by jsi být dost zklamán (nejen výkonem), já chápu, že cena není vysoká, ale cena není vždycky všechno, navíc € k € a za rok utratíš peněz (za krámy co hned letí do kouta), že ani nevíš.

Cenově zajímavější je sehnat 2011 desku + Xeony na babku, kterých je na ebay plno:http://www.ebay.com/itm/Intel-Xeon-E5-2650-SR... http://www.ebay.com/itm/Intel-Xeon-Processor-... http://www.ebay.com/itm/Intel-XEON-E5-2650-2G... Výkon mají sice trochu nižší (2660 dokonce +-stejný), ale cena je 10x nižší.https://goo.gl/xozeXsJen ty desky stojí +-stejně. Např.:http://zakladni-desky.heureka.cz/asus-z9pr-d12-ikvm/http://zakladni-desky.heureka.cz/supermicro-x9drd-ef/Ale je dost rozdíl za +-stejný výkon zaplatit 14,5k + 12k + 12k = 38,5k nebo jen 11k + 1,5k + 1,5k = 14k.

Dával jsem na to v minulosti odkaz:http://www.zive.cz/poradna/tip-set-2x-xeon-e... Smysl má E5-2670 v nové revizi SR0KX s funkční virtualizací a PCIe v3.0.

Ok, ten stojí cca trojku. Tedy stále podstatně méně než nový 2620 V4 a výkon má vyšší.http://www.ebay.com/itm/Free-shpiping-Intel-x...

V páru běžně i pod 4000 Kč. Ono záleží na prodejci. Vyloženě problém je s deskami - bazarové mají velkou úmrtnost a nové se doprodávají za cenu 2011-3. To už má pak pomalu smytsl uvažovat koupit rovnou nový dual 2011-3 a v rámci úspor tam nacpat zabugovaný ES z eBay - beztak mu ty dvě tři chybějící instrukce proti produkčnímu kusu nebudou vadit.

Nechal bych na tazateli, jestli kupuje mašinu pouze na hraní / učení prosím, tak může nějak skládat (já ty použité komponenty nemám rád - můj názor), jest-li si ovšem chce výsledky práce vydělávat, pak bych nákup kompletně nové mašiny viděl jako lepší řešení.> Důvod, je takový, že pracovně se přeci nemohu trápit s případnými problémy, nelegálním SW a bůhví čím ještě. Také musím mít vše pod zárukou s dohodou, že po dobu výpadku mi bude poskytnuta náhradní mašina (obdobné konfigurace).

Však ano, u pracovního PC, kde každá hodina kdy neběží, znamená tisíce Kč v řiti, není co řešit. To si na sebe lehce vydělá. Ale na domácí účely je to něco jiného. A vzhledem k dotazu to nic profi nebude.A použité by byly jen ty CPU, které se prakticky neporouchávají. Deska by byla nová.

Tak a může se začít "pracovat".

Ako render sa da robit na hocicom.... pamatam si doby ked sa renderovalo na 3DS Max 4 a to teda tie stroje ozaj neboli ziadna slava - takze oproti tomu toto je namakane delo..... ale renderoval som len v 3ds max a strihal v Premiere, co to malo v AE.... takze mozem hovorit za tieto programy.Ak si v niecom normalnom pripravis scenu a tuto to das len renderovat, a ak ti je uplne jedno ci to bude ratat 3 hodiny alebo 10 hodin tak OK. Ak na tomto PC mas vyrabat tuto scenu, budes potrebovat SSD a graficku kartu.... takze dodatocna investicia a aj tak to nebude ono. Tam uz zalezi na tom ci sa ti namiesto celej investicie neoplati vyuzivat render farmu - ak renderujes z casu na cas, tak to mas rychlejsie a lacnejsie.A dalsia vec je, ze to PC ma 9 rokov, tie suciastky su podla mna tak na hrane / za hranou zivotnosti... ak ti odide napr zdroj alebo hdd - co si myslim ze asi najskor tieto dve suciastky, tak rataj s dalsou investiciou....ked to tak beriem celkovo, tak je to skor nie ako ano. Ak by to bolo aj s monitorom, tak ok... ale len skrina v ktorej moze cokolvek odist behom par dni.... potom by si to akurat tak mohol po suciastkach rozpredat a to si musis uvazit sam ci sa ti do toho chce ist...takze za mna ne... ak by to bolo aj s 9 rocnym monitorom, tak ano.