» Poradna » Mobily

Starý Nový mobil koupě

Zdravím,co si myslíte o koupi staršího modelu mobilu? Sháním smartphone, který by měl vyjímatelnou baterii, notifikační diodu a byl spíše menší velikosti, kolem 5-5,5".Požaduji jen tři parametry a téměř nesehnatelné!Parametry se mi líbí starší Samsung S5. Ptám se tedy, jestli i přesto že je to mobil z roku tuším 2016 bude teoreticky několik let sloužit nebo už jsou v tomto světě tyto mobily staré a z hlediska software nepoužitelné?Dál se mi líbí S7, ale už nemá vyjímatelnou baterii :(Měl jsem předtím jen samé tlačítkové cihly a Lenovo S860, můj jediný smartphone za celý život.Nejsem náročný, jde mi jen o to, aby tam fungoval idos a občas jsem si mohl něco vygooglit nebo kouknout na fb.Kravina nebo ne?

Odpovědi na otázku

Vykašlal bych se na vyjímatelnou baterku a mrknul, zda nejde ještě sehnat třeba Xperia XZ1 Compact. To je solidně vybavený menší telefon.

To ste tak chudbný , že si musíte kupovať staré mobily . Aj keď vaše podmienky sú podivné , okrem veľkosti . Vyberateľná bateria bolo sleáulička vo vývoji mobilov. Lebo v tom čase sa nedali vyrobiť baterie ktoré by prežili životnosť mobilu ! Keď si myslíte , že niekto vyrába mobil aby slúžil viac ako 5-6 rokov , ste na omyle !

Alter01, ne každý si chce za 3 roky kupovat nový mobil. Já bych také velmi uvítal vyměnitelnou baterii. Moje Nokia 5 pomalu ztrácí výdrž, ale výkonově mi zatím stačí. Přesto kvůli baterce musím hledat pomalu náhradu. Takže blbost je spíše nevyměnitelná baterka, ovšem všichni výrobci by chtěli abychom si po 2 letech kupovali nový mobil.

Žádný mobil s nevyměnitelnou baterií neexistuje. To že není oficiálně uživatelsky měnitelná vůbec neznamená, že vyměnit nejde. Většinou to zvládne i šikovný laik podle videonávodu na YouTube a když si na to netroufne, tak to udělá každý malý neuatorizovaný servis mobilů za pár stovek. Omezovat se dnes na mobily s uživatelsky měnitelnou baterií je hloupost, protože už se žádné takové nedělají, takže to bude nutit koupit nějaký starý krám.

Ak si človek kúpi niečo poriadne, nemusí meniť tel po 2 rokoch. Keby som ja šiel pred 2,5 rokmi (tel bol vyrobený v 5/2016) do niečoho s aspoň 32 GB, 4 GB RAM a s lepším CPU, do dnes by som nemusel uvažovať o jeho výmene. Ale mám 16 GB, 3 GB a Mediatek MT6755, tak už by som mal pomaly rozmýšľať o jeho výmene.

Přesně tak, lidi si koupí ten největší low-end, který má slabý hardware už v době nákupu a pak se rozčilují, že se to za chvíli začne sekat a musí kupovat nový. Přitom většinou stačí připlatit pár stovek, maximálně nějakou tisícovku a mají o generaci lepší hardware, který má dostačující výkon dvakrát tak delší dobu, než ten o trochu levnější.

Z rozdielu ceny čo ti ostala si dnes kúpiš nový mobil

Nepíšem každé 2-3 roky , ale o niečo viac. Každá bateria je vymeniteľná ; aj tá nevymeniteľná; v servise ti vymenia akýkoľvek diel na mobile , ak si ochotný zaplatíť príslušnú sumu . ...Záleží na čo mobil používaš , lebo pamäť u telefonov sa každé 2 roky zvyšuje rádovo o GB , myslíš , že to je len aby bol drahší .

Ano, vyrábí... Huawei mate 10 pro, máme ho od roku 2017.. Super telefon, kdysi vlajková loď... Maká dodnes..

Vyjímatelná baterie je potřeba k čemu? Podle mě akorát snižuje pevnost konstrukce. Každopádně kupovat starý smartphone je nesmysl, už když ho koupíš, bude mít nedostatečný hardware pro solidní funkčnost a starou verzi androidu, kde brzy začne být problém s kompatibilitou aplikací. Takový 4 roky starý top end model se dnes bude výkonem stěží rovnat nižší střední třídě v nových telefonech.

zmen si sve preference a kup si normalni mobil, budes spokojeny. Vyjimatelna baterka je blbost a jinak co potrebujes, umi skoro kazdy mobil.

Ak som našiel dobre, Samsung Galaxy S5 je z roku 2014 s Androidom 4.4. Ak niečo staršie, tak napr. Xiaomi Mi 6. 64 + 6 GB, 5,2", Snapdragon 835, malo by to mať upgrade na Andr. 9.